UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Керівники
  4. Начальник вагону охорони праці

Начальник вагону охорони праці

Завдання та обов’язки. Організовує роботу персоналу вагона охорони праці згідно з планом, який затверджений керівництвом залізниці, Укрзалізниці. Вивчає, узагальнює та пропагує передові методи та прийоми безпечної і висококваліфікованої праці, позитивного досвіду в роботі з профілактики аварій, виробничного травматизму та професійних захворювань на підприємствах та в відокремлених структурних підрозділах залізничного транспорту, а також досвід тих, що працюють довгий час без випадків виробничого травматизму.

Організовує проведення заходів, що сприяють підвищенню рівня технічних знань слухачів: проведення технічних занять, бесід, демонстрування відеофільмів, з використанням літератури, плакатів, фотовітрин, розповсюдження нормативних документів, засобів наочної агітації та друкованих матеріалів, що підвищують безпеку праці, засобів захисту. Надає методичну допомогу спеціалістам, відповідальним за охорону праці, в організації їх роботи. Пропагує використання сучасних технічних засобів в роботі, проводить навчання, перевірку знань працівників відокремлених структурних підрозділів з охорони праці. Проводить перевірку стану охорони праці на підприємствах і відокремлених структурних підрозділах.

Контролює виконання стандартів, норм і правил, наказів і вказівок з питань безпеки праці, угод з охорони праці у колективних договорах, організацію навчання та інструктажу працюючих безпечним прийомам праці, дотримання правил безпеки під час експлуатації машин та механізмів. Забезпечує оснащення вагона сучасними засобами навчання, літературою і методичними розробками. Планує роботу вагона і забезпечує своєчасну підготовку його до виїзду на лінію, схоронність його обладнання, інвентарю та інших матеріальних цінностей. Веде облік роботи вагона на лінії, критичних зауважень та пропозицій щодо діяльності вагона, слідкує за реалізацією пропозицій, запропонованих підприємствам, відокремленим структурним підрозділам і організаціям з поліпшення умов праці.

Складає звіти про роботу, яку проводять працівники вагона. Слідкує за справністю вагона та своєчасно пред’являє його для технічного огляду і ремонту працівникам вагонного господарства. Контролює дотримання працівниками вагона виробничої і трудової дисципліни, правил і норм охорони праці, пожежної безпеки. Забезпечує санітарно-технічний стан у службових і побутових приміщеннях вагона відповідно до встановлених норм гігієни. Керує працівниками вагона. Подає пропозиції щодо заохочення працівників, які відзначились, або накладання дисциплінарних стягнень на порушників виробничої та трудової дисципліни.

Повинен знати: Правила технічної експлуатації залізниць України ; законодавство з питань охорони праці; постанови, накази та положення про порядок навчання і перевірки знань з охорони праці керівників і спеціалістів підприємств, про порядок розслідування та облік нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на підприємствах, в установах і організаціях, про заходи щодо забезпечення безпеки на залізничному транспорті; Інструкцію з руху поїздів і маневрової роботи на залізницях України; Інструкцію з сигналізації на залізницях України в частині, яка стосується його роботи; методичні, нормативні та інші керівні матеріали з охорони праці: виробничу і організаційну структуру відокремлених структурних підрозділів, підприємств; основні технологічні принципи і режими виробництва; устаткування і принцип його роботи; правила і засоби контролю відповідності технічного стану обладнання вимогам безпеки ведення робіт; порядок обліку і терміни подання звітності про виконання заходів; Положення про дисципліну працівників залізничного транспорту ; основи економіки, організації праці і управління; основи трудового законодавства; правила внутрішнього трудового розпорядку; положення про робочий час і час відпочинку працівників залізничного транспорту; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії і пожежної безпеки.

Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи з охорони праці не менше 3 років.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору