Завдання та обов’язки. Керує діяльністю дорожньої лабораторії відповідно до законодавства України з виконання в повному обсязі метрологічних функцій у господарстві автоматики, телемеханіки та зв’язку. Розробляє заходи з підвищення безпеки руху поїздів, надійності систем автоматики, телемеханіки і зв’язку, які експлуатуються, а також заходи, що направлені на підвищення економічної ефективності виробництва і продуктивності праці, рівня механізації та автоматизації виробничих процесів.
Забезпечує виконання технологічного процесу експлуатації і ремонту пристроїв залізничної автоматики, телемеханіки і зв’язку, проведення експлуатаційних випробувань та впровадження нових пристроїв. Здійснює періодичний технічний контроль стану та утримання пристроїв автоматики телемеханіки і зв’язку, що експлуатуються, в тому числі роботи пристроїв автоматичної локомотивної сигналізації (АЛС), пристроїв систем автоматичного управління гальмами (САУг), поїзного радіозв’язку і пристроїв знаходження перегрітих букс (ПОНАБ) за допомогою працівників вагона-лабораторії. Організовує впровадження типових технологічних процесів технічного обслуговування та ремонту залізничної автоматики, телемеханіки та зв’язку.
Розробляє технологічні процеси ремонтних і пусконалагоджувальних робіт, які не є типовими технологіями і інструкціями. Узагальнює передові методи технічного обслуговування і розробляє рекомендації з їх впровадження. Надає технічну допомогу дистанціям сигналізації зв’язку і обчислювальної техніки у визначенні та усуненні складних відмов пристроїв автоматики, телемеханіки і зв’язку, проведенні вимірювань і паспортизації апаратури, у ремонтуванні окремих видів апаратури. Організовує перевірку та ремонт вимірювальної техніки, аналізує інформацію з відмов та розробляє технічні заходи до їх запобігання. Складає плани з підвищення надійності роботи пристроїв.
Бере участь у технічних ревізіях, що проводяться згідно з планами служби, і в пусконалагоджувальних роботах під час впровадження нової техніки. Бере участь у проведенні дослідних робіт з метою підвищення надійності пристроїв, надає допомогу дистанціям у впровадженні винаходів і раціоналізаторських пропозицій. Організовує навчання спеціалістів дистанції сигналізації, зв’язку та обчислювальної техніки, проводить школи передового досвіду, семінари і курси підвищення кваліфікації. Аналізує якість роботи і дотримання технологічної дисципліни в ремонтно-технологічних дільницях з випуску приладів сигналізації, централізації і блокування, автоматичної локомотивної сигналізації і зв’язку.
Контролює усунення виявлених недоліків. Координує питання впровадження обчислювальної техніки в дистанціях, аналізує програми автоматизованих робочих місць працівників господарства, що запропоновані розробниками, готує пропозиції з розповсюдження найбільш ефективних з них. Контролює виконання вимог з охорони праці, виробничої санітарії і пожежної безпеки. Подає пропозиції щодо заохочення працівників, які відзначились, або накладання дисциплінарних стягнень на порушників виробничої та трудової дисципліни.
Повинен знати: типове положення про дорожню лабораторію автоматики, телемеханіки і зв’язку; Правила технічної експлуатації залізниць ; галузеві стандарти і керівні документи з безпеки руху поїздів; інструкції з технічного обслуговування пристроїв залізничної автоматики, телемеханіки і зв’язку; накази і вказівки Укрзалізниці; основи економіки, організації праці і управління; основи трудового законодавства; Положення про дисципліну працівників залізничного транспорту ; правила внутрішнього трудового розпорядку; положення про робочий час і час відпочинку працівників залізничного транспорту; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії і пожежної безпеки.
Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за професією не менше 3 років.