Завдання та обов’язки. Керує виробничо-технічною і господарською роботою майстерні. Забезпечує виконання ремонту споруд, автомашин, дрезин, автомотрис, механізмів, механічної частини устаткування та пристроїв електропостачання, сигналізації і зв’язку. Планує і організовує роботу за встановленою технологією та договорами. Розглядає технічні проекти та робочі креслення з реконструкції машин, механізмів та інших устаткувань, на виготовлення засобів малої механізації.
Ознайомлює виконавців з завданнями та проводить інструктаж з охорони праці, технології виробництва. Контролює якість робіт, дотримання працівниками виробничої та трудової дисципліни, правил і норм охорони праці, виробничої санітарії і пожежної безпеки, а також вимог з охорони навколишнього середовища, контролює належне утримання устаткування, інвентарю, інструменту і економне витрачання матеріалів та електроенергії. Сприяє збільшенню обсягів виробництва товарів народного споживання і платних послуг населенню. Бере участь в розробленні і реалізації заходів з механізації виробничих процесів і підвищення якості продукції. Забезпечує виконання графіка ремонту обладнання.
Керує роботою виробничих складів. Аналізує результати виробничо-господарської діяльності, розробляє план роботи майстерні. Організовує навчання робітників і перевірку знань з технології і безпечного виконання робіт. Бере участь в тарифікації робіт і присвоєнні кваліфікаційних розрядів робітникам. Подає пропозиції щодо заохочення працівників, які відзначились, та накладання дисциплінарних стягнень на порушників виробничої і трудової дисципліни. Веде встановлену звітність. Забезпечує підвищення інтенсивності праці на основі впровадження прогресивної технології. Бере участь в роботі комісії з розслідування нещасних випадків на виробництві.
Повинен знати: постанови, розпорядження, накази і вказівки органів вищого рівня; технічні умови до продукції майстерні; технологію виробництва; устаткування майстерні і правила його технічної експлуатації; виробничі потужності підприємства та перспективи його розвитку; конструктивні особливості машин і механізмів; правила і порядок зберігання, обліку і складування інструменту, запасних частин і пально-мастильних матеріалів; положення про розслідування та облік нещасних випадків; основи економіки, організації виробництва, праці і управління, методи госпрозрахунку, норми і розцінки на роботи; державні стандарти; основи трудового законодавства і адміністративного права; Правила технічної експлуатації залізниць, Інструкцію з сигналізації на залізницях України; Інструкцію з руху поїздів і маневрової роботи на залізницях в обсязі, що встановлений наказом Укрзалізниці; Закон України “Про залізничний транспорт” ; Положення про дисципліну працівників залізничного транспорту ; правила внутрішнього трудового розпорядку; положення про робочий час і час відпочинку працівників залізничного транспорту; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії і пожежної безпеки.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст, молодший спеціаліст). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за професією: для спеціаліста — не менше 2 років, молодшого спеціаліста — не менше 3 років.