Завдання та обов’язки. Організовує адміністративно-технічне і оперативне керівництво роботою пункту передавання вагонів на прикордонній станції. Забезпечує оформлення документів з перевезень зовнішньоторгових вантажів. Погоджує з прикордонними станціями залізниць іноземних держав обсяги перевезень, приймання і здавання залишків рухомого складу, контейнерів і перевізних засобів відповідно до добових періодів. Веде облік робіт з передавання і приймання зовнішньоторгових вантажів.
Аналізує підсумки роботи пункту, причини порушень умов перевезень вантажів у міжнародному сполученні, розробляє і впроваджує заходи, які направлені на усунення виявлених недоліків і подальше удосконалення роботи. Складає замовлення на іноземну валюту і обліково-звітні бланки з міжнародних перевезень. Перевіряє правильність звіту і збереження бланків і документів суворої звітності. Проводить роботу з підвищення рівня технічних і економічних знань працівників. Інструктує працівників і контролює виконання ними правил і Інструкцій з питань міжнародних перевезень.
Організовує складання і перевірку звітності з міжнародних перевезень за встановленими формами. Планує потребу пункту в технологічній оснастці і документації та забезпечує її своєчасне надходження. Подає пропозиції щодо заохочення працівників, які відзначились, або накладання стягнення на порушників виробничої і трудової дисципліни. Контролює дотримання працівниками виробничої і трудової дисципліни, виконання ними правил і норм з охорони праці, пожежної безпеки.
Повинен знати: Правила перевезень вантажів; Технічні умови навантаження і кріплення вантажів; Митний кодекс України ; Правила комерційного огляду поїздів і вагонів; Угоду про міжнародне залізничне вантажне сполучення ; Інструкцію з актово-претензійної роботи на залізницях; діючу технологію, взаємодії митних органів і залізниць під час митного оформлення вантажів, які перевозяться залізницями; прикордонну залізничну угоду держав Співдружності і країн Балтії; Положення про порядок охорони вантажів і об’єктів на залізницях; стандарти на умови транспортування та пакування вантажів; міжнародні пасажирські і транзитні тарифи; правила розрахунків за міжнародні перевезення; інструкцію про порядок видавання іноземної валюти; схему мереж залізниць України; накази, вказівки, розпорядження, інструкції, методичні, нормативні та організаційно-розпорядчі документи, що стосуються виконання покладених обов’язків; порядок ведення комерційної документації, встановлених форм звітності і порядок їх складання; економіку і організацію виробництва; основи трудового законодавства; Закон України “Про залізничний транспорт” ; Статут залізниць України ; Правила охорони праці і виробничої санітарії; Положення про дисципліну працівників залізничного транспорту ; Правила охорони праці і виробничої санітарії під час виконання навантажувально-розвантажувальних робіт на залізничному транспорті; Правила пожежної безпеки на залізничному транспорті ; положення про розслідування та облік нещасних випадків; діючі положення про оплату праці; положення про робочий час і час відпочинку працівників залізничного транспорту.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за професією: для спеціаліста — не менше 3 років, бакалавра — не менше 5 років.