Завдання та обов’язки. Керує щогловим, стояковим й шахтовим підіймачем під час підіймання вантажів, матеріалів, конструкцій, різного устаткування у ході спорудження будівель різного призначення. Стежить за технічним станом підіймача, подає та приймає сигнали про порушення в його роботі. Виконує щозмінне технічне обслуговування підіймача, бере участь у його плановому запобіжному ремонті.
Повинен знати: будову, принцип роботи, технічні характеристики підіймачів; систему гальм, сигналізації та умовні сигнали; правила виконання робіт та вимоги до їх якості; причини виникнення, способи виявляння й усунення несправностей; види мастильних матеріалів, їх властивості та раціональні режими змащування; норми витрат електроенергії та мастильних матеріалів, способи їх економії; слюсарну справу з ремонту будівельних чи інших подібних за складністю машин.
3-й розряд
Керує підіймачем щогловим, стояковим або шахтовим з висотою підіймання вантажів до 15 м включно.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Стаж роботи машиністом електролебідки та слюсарем з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів чи інших подібних за складністю машин 2 розряду не менше 1 року. Наявність посвідчення про присвоєння II кваліфікаційної групи з електричної безпеки.
4-й розряд
Керує підіймачем щогловим, стояковим або шахтовим з висотою підіймання вантажів вище 15 м.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи машиністом підіймача щоглового, стоякового, шахтового та слюсарем з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів чи інших подібних за складністю машин 3 розряду не менше 1 року. Кваліфікаційна група з електричної безпеки 2.