Завдання та обов’язки. Керує діяльністю пасажирського господарства відповідно до законодавства України. Несе відповідальність за пасажирські перевезення на залізниці в дальньому, місцевому та приміському сполученні. Організовує якісне та культурне обслуговування пасажирів. Бере участь в розробленні перспективних і річних планів розвитку пасажирського господарства, впровадженні нової техніки, організації праці, капітального будівництва, технічного переозброєння і реконструкції виробничої і виробничо-технічної бази заходів з охорони навколишнього середовища.
Контролює розроблення і виконання графіку руху пасажирських поїздів, виконує задані плани з пасажирських перевезень і прибутку від цих перевезень. Бере участь в розробленні системи “Експрес”, контролює роботу об’єднаного бюро залізниці з розподілу місць в поїздах, призначає нові поїзди на основі заселеності вагону та попиту. Забезпечує контроль з дотримання заходів з безпеки руху поїздів, правил і норм з охорони праці, виробничої санітарії і пожежної безпеки.
Забезпечує своєчасне подання пропозицій з удосконалення правил, положень, інструкцій та інших методичних і нормативних документів з утримання і обслуговування технічних засобів пасажирського господарства. Контролює правильне застосування діючих положень з оплати праці і преміювання в структурних підрозділах служби. Очолює роботу з організації і контролю фінансово-економічної діяльності пасажирської служби. Подає пропозиції начальникам залізниць щодо заохочення працівників, які відзначились, і накладання стягнень на порушників трудової і виробничої дисципліни.
Повинен знати: Закон України “Про залізничний транспорт” ; Правила технічної експлуатації залізниць України ; Інструкцію з руху поїздів і маневрової роботи на залізницях України; Правила перевезень пасажирів, багажу і вантажобагажу; нормативні матеріали з організації деповського ремонту пасажирських вагонів на залізниці; постанови, розпорядження, накази та вказівки органів вищого рівня; технологічні процеси, порядок укладання і виконання договорів, інструкцію про порядок розслідування і обліку нещасних випадків; основи економіки, організації праці і управління; правила внутрішнього трудового розпорядку; положення про робочий час і час відпочинку працівників залізничного транспорту; правила і норми з охорони праці, виробничої санітарії і пожежної безпеки.
Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр або спеціаліст). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи на підприємстві та в галузі управління не менше 5 років.