Завдання та обов’язки. Керує роботою станційного технологічного центру оброблення поїзної інформації і перевізних документів. Забезпечує своєчасне оброблення перевізних документів, інформацію перевізного процесу на станції і ведення встановлених форм станційної звітності і обліку вагонного парку. Організовує розшук роз’єднаних вагонів з документами, розслідує причини їх загублення і роз’єднання, розробляє і вживає заходів щодо їх запобігання. Впроваджує нові технології і передові методи оброблення перевізних документів і організацію роботи центру.
Вживає заходів щодо забезпечення оснащення робочих місць засобами автоматизації, необхідними матеріалами і документацією. Організовує роботу операторів станційного технологічного центру, проводить інструктаж і технічне навчання. Контролює дотримання працівниками виробничої і трудової дисципліни, правил і норм з охорони праці, виробничої санітарії і пожежної безпеки. Подає пропозиції щодо заохочення працівників, які відзначились, або накладання стягнень на порушників виробничої та трудової дисципліни.
Повинен знати: накази та вказівки згідно з колом обов’язків;
технічно-розпорядний акт і технологічний процес роботи станції; правила перевезень вантажів; графік руху і план формування поїздів; порядок оформлення натурного листа і перевізних документів; сітьову, умовну розмітку, систему нумерації вагонів; схему мереж залізниць України; обсяг і порядок передавання інформації, що стосується поїздів, вагонів, вантажів; правила експлуатації ПЕОМ, телетайпів та переносних радіостанцій; порядок складання станційних облікових і звітних форм, розрахунок показників роботи залізничних станцій; Статут залізниць України ; Правила технічної експлуатації залізниць України ; Інструкцію з руху поїздів і маневрової роботи на залізницях України; Інструкцію з сигналізації на залізницях України, основи трудового законодавства; Положення про дисципліну працівників залізничного транспорту ; положення про робочий час і час відпочинку працівників залізничного транспорту; правила і норми з охорони праці, виробничої санітарії і протипожежного захисту.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст, молодший спеціаліст). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за професією: для спеціаліста — не менше 3 років, молодшого спеціаліста — не менше 5 років.