UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Керівники
  4. Начальник центру інформаційно-статистичного залізниці

Начальник центру інформаційно-статистичного залізниці

Завдання та обов’язки. Керує діяльністю інформаційно-статистичного центру на основі інструкцій і вказівок про статистичний облік, використання обчислювальної техніки. Забезпечує розвиток технічної бази ІСЦ та інформаційного обслуговування, запровадження сучасних методів, засобів оброблення і передавання інформації. Впроваджує сучасні методи оброблення і передавання інформації. Організовує розроблення перспективних і річних планів оброблення інформації, обчислювальних робіт, розвиток діючих комплексів і систем.

Визначає раціональну структуру і завантаження підрозділів і виконавців, які забезпечують контроль за виконанням робіт у встановлені терміни. Створює умови для збереження нормативної, довідкової та архівної інформації, що використовується неодноразово у обчислювальних процесах. Контролює своєчасне коректування і поповнення (заміну) фондів алгоритмів, програмних засобів і інформації, захист їх від несанкціонованого доступу. Забезпечує ефективність і високу якість виконуваних робіт, розроблення і впровадження заходів з удосконалення використання діючих засобів і технології механізованого і автоматизованого оброблення інформації. Контролює виконання відособленими структурними підрозділами порядку ведення первинного обліку, забезпечує достовірність отриманих даних.

Розробляє заходи скорочення, спрощення, вдосконалення і відміни незатверджених встановленим порядком форм оперативно-статистичного обліку і звітності, прискорення і здешевлення вартості її розроблення. Контролює правильне застосування в відособлених структурних підрозділах інструкцій і методичних вказівок з питань ведення оперативно-статистичного обліку, дотримання методології обліку під час впровадження автоматизованих систем керування на залізниці. За встановленим порядком укладає договори на виконання робіт для сторонніх установ (організацій), забезпечує своєчасне виконання замовлень.

Організовує роботу працівників інформаційно-статистичного центру (ІСЦ), вживає заходів щодо створення безпечних і здорових умов праці, раціонального планування, забезпечення робочих місць засобами оргтехніки, впровадження прогресивних форм праці, дотримання штатної і фінансової дисципліни, удосконалення господарської діяльності центру. Контролює дотримання в ІСЦ методології обліку, встановлених термінів оброблення і подання оперативної і статистичної звітності з перевезень, використання рухомого складу.

Відповідно до трудового законодавства за встановленим порядком приймає та звільняє працівників, вживає заходів до заохочення працівників або накладання стягнень, організовує роботу з підвищення кваліфікації і підготування кадрів, використовує знання і досвід працівників, підвищує мотивацію праці. Забезпечує правильне використання діючих форм і систем оплати праці і матеріального стимулювання, проводить роботи з нормування праці, впроваджує прогресивні норми трудових витрат. Сприяє розвитку творчої ініціативи раціоналізаторів та винахідників. Координує діяльність структурних підрозділів, які входять до складу ІСЦ. Подає пропозиції щодо заохочення працівників, які відзначились, і накладання стягнень на порушників трудової і виробничої дисципліни.

Повинен знати: постанови, розпорядження, накази та інші нормативні і керівні матеріали, що стосуються діяльності інформаційно-статистичного центру (ІСЦ), експлуатації і обслуговування обчислювальної техніки та з організації оперативно-статистичного обліку і складання звітності; засоби збирання, передавання і оброблення інформації, технічні характеристики, конструктивні особливості, призначення та режими роботи основного і комплектуючого устаткування, правила його технічної експлуатації; технологію механізованого і автоматизованого оброблення інформації і проведення обчислювальних робіт; види технічних носіїв інформації і засобів відображення; основи проектування і впровадження механізованих і автоматизованих процесів оброблення інформації; порядок розроблення перспективних, річних планів роботи, фінансування робіт, комплексної автоматизації і механізації підготовлення, оброблення і передавання інформації; перспективи розвитку і напрями розвитку обчислювальної техніки і програмного забезпечення; порядок і терміни оброблення звітності; методи підготовлення вихідної інформації для розроблення звітності за допомогою електронно-обчислювальної техніки; Закон України “Про залізничний транспорт” ; Статут залізниць України ; Правила технічної експлуатації залізниць України ; Інструкцію з руху поїздів і маневрової роботи на залізницях України; Інструкцію з сигналізації на залізницях України; методи економічного аналізу роботи; організацію взаємодії та співробітництва з іншими центрами і організаціями; діючі положення про оплату праці і форми матеріального стимулювання працівників; методи розрахунків обсягів виконуваних робіт; організацію ремонтного обслуговування; порядок укладання договорів і оформлення технічної документації; передовий вітчизняний і світовий досвід використання обчислювальної техніки; основи економіки, організації праці і управління виробництвом; основи трудового законодавства; положення про робочий час і час відпочинку працівників залізничного транспорту; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії і пожежної безпеки.

Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за професією: для магістра — не менше 1 року, спеціаліста — не менше 2 років.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору