UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Фахівці
  4. Диспетчер локомотивний (дорожній)

Диспетчер локомотивний (дорожній)

Завдання та обов’язки. Регулює парк локомотивів, що експлуатуються у межах залізниці для своєчасного забезпечення поїздів локомотивами і локомотивними бригадами з урахуванням ефективного і раціонального їх використання. Контролює виконання завдань щодо середньодобової продуктивності, середньодобового пробігу локомотивів, середньої ваги вантажного поїзда і встановлених нормативів тривалості безперервної роботи локомотивних бригад. Контролює просування зчеплень і окремих локомотивів, що прямують в ремонт та з ремонту, тих, що переходять з залізниці на залізницю. Вживає заходів щодо прискорення їх прямування до місця призначення. Контролює експлуатацію локомотивів в межах дільниці їх обертання, виконання встановлених норм утримання і оборотності локомотивів на залізниці.

Вживає заходів щодо забезпечення рівного обміну локомотивами між зовнішніми та внутрішніми стиковими станціями залізниці. Координує роботу локомотивних диспетчерів дирекції залізничних перевезень щодо регулювання локомотивного парку, надає практичну допомогу у разі виникнення труднощів. Контролює виконання наказів, розпоряджень та вказівок Укрзалізниці, залізниці щодо експлуатації локомотивного парку. Веде диспетчерську доповідну за встановленою формою про наявність, стан, дислокацію і серію локомотивів на залізниці, іншу документацію згідно з колом обов’язків. Готує довідкову інформацію про наявність і стан локомотивного парку, виконання показників, що пов’язані з їх роботою.

Повинен знати: Правила технічної експлуатації залізниць України ; Інструкцію з руху поїздів і маневрової роботи на залізницях України; Інструкцію з сигналізації на залізницях України; накази, розпорядження та вказівки Укрзалізниці, управління і дирекції залізничних перевезень з експлуатації локомотивів; графік руху поїздів, план повернення локомотивів в депо приписки для проведення ремонту і технічного обслуговування; строки виконання профілактичних оглядів локомотивів, систему оперативного регулювання кількості локомотивних бригад у разі зміни розмірів руху; показники і технічні норми експлуатаційної роботи локомотивів; правила роботи на ПЕОМ; правила і норми з охорони праці, виробничої санітарії; основи економіки і управління виробництвом; Положення про дисципліну працівників залізничного транспорту України ; положення про робочий час і час відпочинку працівників залізничного транспорту України.

Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст) та підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією — не менше 3 років.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору