UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Монтажник з монтажу сталевих та залізобетонних конструкцій

Монтажник з монтажу сталевих та залізобетонних конструкцій

2-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує найпростіші роботи під час монтажу сталевих, збірних бетонних і залізобетонних конструкцій.

Повинен знати: основні види такелажної оснастки; види стропування та захватних пристроїв; правила сигналізації під час монтажу; інструменти та пристрої, що застосовуються під час монтажу будівельних конструкцій.

Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Приклади робіт. Зачіплювання сталевих, бетонних і залізобетонних конструкцій інвентарними стропами за монтажні петлі, скоби, крюки тощо. Прогонка різьби болтів і гайок. Робота на ручній лебідці. Очищання поверхонь для ізоляції. Розконсервовування металевих виробів. Пробивання отворів і борозен вручну в бетонних і залізобетонних конструкціях. Установлювання та знімання болтів.


3-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує прості роботи під час монтажу й укрупнювального складання сталевих і збірних бетонних і залізобетонних конструкцій.

Повинен знати: основні види деталей сталевих і збірних бетонних і залізобетонних конструкцій; види основного такелажного та монтажного устаткування і пристроїв; правила транспортування та складування конструкцій і виробів; прилади та способи тимчасового закріплювання конструкцій; прості способи перевіряння щільності зварювальних швів; основні властивості й марки бетонних сумішей, правила підготування поверхонь для ізоляції; будову електрифікованих і пневматичних інструментів, правила роботи з ними; способи захисту металу від корозії.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи монтажником з монтажу сталевих та залізобетонних конструкцій 2 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Зачищання стиків збірних конструкцій. Закріплювання монтажних болтових з’єднань. Встановлювання самонарізних болтів. Промазування гасом і крейдою зварювальних швів під час перевіряння їх щільності. Виправляння фасонної сталі на ручних гвинтових пресах. Укладання плит дорожнього покриття. Тимчасове закріплювання конструкцій. Утеплювання бетонних і залізобетонних конструкцій. Замонолічування бетоном стиків і некратних місць. Закладання цеглою або бетоном кінців балок, борозен, гнізд, вибоїн і отворів. Монтаж збірних перегородок і внутрішніх стін з гіпсових панелей на металевому каркасі. Герметизація стиків спеціальними герметиками з нанесенням їх пензлем або шпателем. Приготування тіоколових герметиків вручну.


4-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує монтажні роботи середньої складності під час складання конструкцій будівель і споруд із окремих елементів і укрупнених блоків.

Повинен знати: основні властивості та марки будівельних сталей; марки бетону й види збірних бетонних, залізобетонних і сталевих конструкцій; способи складання та монтажу конструкцій з окремих елементів; способи монтажу труб висотою до 30 м з блоків жаростійкого залізобетону; способи та прийоми монтажу армованої та панцирної сіток в реакторах; способи та прийоми складання й встановлювання такелажного та підйомного устаткування і пристроїв під час монтажу конструкцій середньої маси; способи стропування конструкцій, що монтуються; способи з’єднування та закріплювання елементів конструкцій; способи підмощування під час монтажу конструкцій; основні вимоги до якості конструкцій, що монтуються; будову будівельно-монтажних пістолетів і правила їх експлуатації; будову пневматичних інструментів спеціального призначення та правила роботи з ними; способи та прийоми нанесення епоксидного клею на залізобетонні конструкції, види ущільнювальних прокладок для герметизації стиків і способи їх наклеювання.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи монтажником з монтажу сталевих та залізобетонних конструкцій 3 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Монтаж збірних бетонних і залізобетонних фундаментних блоків масою до 8 т, оголовків і блоків пальового ростверка. Монтаж збірних залізобетонних балок прольотом до 12 м (крім підкранових). Монтаж збірних підвісних стель з упоряджування гіпсових панелей на металевому каркасі. Монтаж збірних залізобетонних панелей і плит перекриттів і покриттів, у тому числі перекриттів монтажних площадок ГЕС. Монтаж збірних залізобетонних пасажирських платформ. Монтаж сходових маршів площадок, рядових великих блоків стін і балконних блоків. Установлювання шпильок для навішування панцирної сітки. Монтаж армованої та панцирної сіток у реакторах. Монтаж сталевих каркасів промислових печей масою до 5 т і теплообгороджувальних конструкцій печей із блоків масою до 1 т. Монтаж металоконструкцій опор і станцій канатних доріг і кабельних кранів, а також сталевих канатів з висотою споруд до 30 м. Монтаж труб висотою до 30 м з блоків жаростійкого бетону. Укладання збірних залізобетонних плит мостів і естакад. Облицьовування плитами каналів і скосів гребель. Закладання стиків балок, прогонів і ригелів з колонами.

Улаштовування заповнень отворів і перегородок із склопрофіліту. Конопачення, заливання та розшивання швів і стиків перегородок у збірних залізобетонних конструкціях. Монтаж простих сталевих конструкцій: сходів, площадок, загорож, опорних стояків кронштейнів, риштування тощо, а також конструкцій середньої складності масою до 5 т балок, прогонів, елементів фахверка, зв’язки тощо. Укладання сталевого настилу на площадках, гальмових фермах тощо. Обшивання листовою сталлю сталевих і бетонних конструкцій. Монтаж сталевого настилу покрівлі. Закріплювання постійних болтових з’єднань. Установлювання високоміцних болтів. Антикорозійне фарбування закладних деталей. Укрупнювальне складання блоків закладних частин. Обетонювання пазових блоків закладних частин. Попереднє встановлювання закладних частин. Установлювання в пази затворів гідротехнічних споруд і сміттєутримувальних решіток. Складання обичайок і ланок негабаритних трубопроводів гідротехнічних споруд. Улаштовування теплоізоляції зовнішніх стиків повнозбірних будівель мінеральними й синтетичними матеріалами. Герметизація стиків спеціальними герметиками за допомогою пневматичних інструментів, а також ущільнювальними прокладками (черніт, пороізол тощо). Закріплювання деталей на бетонних і залізобетонних поверхнях за допомогою будівельно-монтажного пістолета. Нанесення епоксидного клею на залізобетонні конструкції. Монтаж і демонтаж щитової металевої та дерев’яної опалубки з щитів площею до 3 м.


5-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує складні монтажні роботи під час складання будівель і споруд з окремих елементів і укрупнених блоків.

Повинен знати: способи та прийоми монтажу важких збірних і залізобетонних колон, фундаментних блоків і балок; способи встановлювання і закріплювання панелей, великих блоків стін і карнизних блоків; способи монтажу сталевих конструкцій будівель і споруд з окремих важких елементів або блоків; способи та прийоми монтажу важких сталевих колон і балок промислових печей; способи встановлювання та закріплювання панелей, футерованих жаростійким бетоном, і великих блоків; способи укрупнювального складання сталевих конструкцій промислових печей; способи монтажу труб висотою понад 30 м з блоків жаростійкого бетону; способи з’єднування сталевих конструкцій з блоками із жаростійкого бетону; способи встановлювання захисних кожухів з нержавіючої сталі; способи укрупнювального складання сталевих конструкцій мостів і складання прольотних споруд мостів на риштуванні; способи з’єднування елементів прольотних споруд мостів під час навісного, напівнавісного й урівноваженого складання, способи та прийоми складання й встановлювання такелажного і підйомного обладнання та пристроїв під час укрупнювального складання й монтажу складних конструкцій будівель і промислових споруд та укрупнювального складання конструкцій і складання прольотних споруд мостів на риштуванні; способи виконання складного стропування конструкцій і блоків.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи монтажником з монтажу сталевих та залізобетонних конструкцій 4 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Монтаж збірних залізобетонних і бетонних фундаментних блоків масою більше 8 т і колон до 20 т. Монтаж капітелей колон. Монтаж збірних залізобетонних балок прольотом понад 12 м і підкранових балок. Монтаж великорозмірних панелей зовнішніх і внутрішніх стін і панелей перегородок з важкого і легкого бетону. Встановлювання санітарно-технічних кабін, блоків ліфтових шахт й інших об’ємних елементів будівель. Монтаж простінкових і наріжних великих блоків і карнизів. Складання та вивіряння закладних частин пазового блоку в кондукторі перед обетонюванням. Монтаж накладних частин сегментних затворів з ущільнювальними пристроями. Монтаж сталевого опорядження, конфузорів і дифузорів. Монтаж прямих ділянок негабаритних трубопроводів гідротехнічних споруд. Монтаж збірних залізобетонних плит перекриття водозливних загат і спіральних камер, шандорних плит і плит для шпонок, оглядових шахт і опоряджувальних блоків конструкцій ГЕС.

Омонолічування направляючого ростверка зі зв’язками і секцією підферменої плити, а також монтаж причалів із збірних залізобетонних плит за допомогою плавучих кранів. Установлювання залізобетонних оболонок масивів-гігантів. Монтаж сталевих каркасів промислових печей масою більше 5 т і теплообгороджувальних конструкцій печей блоків вагою більше 1 т. Монтаж сталевих конструкцій опор і станцій канатних доріг і кабельних кранів, а також сталевих канатів при висоті споруд до 70 м. Монтаж труб висотою понад 30 м з блоків жаростійкого залізобетону. Встановлювання і демонтаж монтажних площадок під час монтажу труб. З’єднування блоків труб високоміцними шпильками. Монтаж збірних лежаків і газоходів. Установлювання усередині реакторів захисного кожуха із жароміцної нержавіючої сталі. Встановлювання рейкової колії в тунельній печі. Укрупнювальне складання сталевих кроквових і підкроквових ферм колон, царг, доменних печей, панелей покрівлі тощо.

Укрупнювальне складання та монтаж блоків покриття. Монтаж мембранного покриття. Наведення й встановлювання на опори сталевих кроквових і підкроквових ферм прольотом від 12 до 24 м. Монтаж сталевих колон масою до 15 т, підкранових та інших балок масою від 5 до 15 т. Монтаж несучих конструкцій естакад, градирень, галерей та етажерок. Монтаж елементів панелей сталевих прольотних споруд мостів. Складання і монтаж складних вузлів прольотних споруд мостів з кількістю елементів до 5. Ставлення поздовжніх і поперечних зв’язок сталевих прольотних споруд мостів. Монтаж залізобетонних резервуарів ємністю до 1000 куб. м. Монтаж конструкцій з алюмінію та м’яких сплавів. Укрупнювальне складання й монтаж конструкцій резервуарів ємністю до 1000 куб. м рулонних заготовок, окремих царг або листів. Монтаж і демонтаж щитової металевої та дерев’яної опалубки з щитів площею понад 3 куб. м. Монтаж і демонтаж об’ємної опалубки (блочної, тунельної, об’ємно-переставної тощо).


6-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує особливо складні монтажні роботи під час складання конструкцій будівель і споруд з окремих елементів і укрупнених блоків.

Повинен знати: способи укрупнювального складання особливо складних конструкцій будівель і промислових споруд; способи монтажу особливо великогабаритних і важких конструкцій будівель промислових споруд; способи складання, пересування та встановлювання прольотних споруд мостів; способи та прийоми складання особливо складних видів такелажного та підйомного устаткування і пристроїв; способи особливо складного нетипового стропування конструкцій і об’ємних блоків; способи полистового й індустріального монтажу резервуарів і газгольдерів; способи укрупнювального складання сталевих конструкцій з елементами промислових печей із жаростійкого бетону і залізобетону; способи укрупнювального складання труб з блоків (царг); способи монтажу промислових печей зі збірного жаростійкого бетону та залізобетону методом пересування і труб методом повороту; способи монтажу футеровки обертових печей з блоків жаростійкого бетону.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи монтажником з монтажу сталевих та залізобетонних конструкцій 5 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Укрупнювальне складання залізобетонних рам, балок і ферм з наступним напружуванням арматури. Укрупнювальне складання попередньо напружених залізобетонних ферм, складених з декількох деталей, і їх монтаж. Монтаж залізобетонних конструкцій будівель і споруд зі збірних рам, а також просторових блоків тепло- і гідротехнічних споруд. Остаточне вивіряння закладених частин. Монтаж і остаточне вивіряння обетонованих пазових блоків закладних частин. Монтаж укрупнювальних башт; опор напірних трубопроводів; сталевих конструкцій опор і станцій канатних доріг і кабельних кранів, а також сталевих канатів при висоті споруд понад 70 м. Монтаж фасонних частин, компенсаторів і гідравлічне випробовування негабаритних трубопроводів гідротехнічних споруд. Монтаж збірних залізобетонних колон масою більше 20 т, напружено армованих балок і ферм перекриттів незалежно від їх прольоту. Монтаж забральних балок, шахт і колодязів для шпонок, плитооболонок, балок мостових переходів через ГЕС, греблі й шлюзи, плит і перекриттів галерей шлюзів і відсмоктувальних труб. Установлювання просторових рам і ростверків для забивання паль.

Установлювання просторових елементів силосних споруд. Установлювання й остаточне вивіряння сталевих колон, підкранових балок й інших сталевих конструкцій каркасів будівель і промислових споруд з масою елемента або блока більше 15 т, а також ферм прольотом понад 24 м. Укрупнювальне складання газовідводів доменної печі, похилих мостів доменних печей, ТЕЦ, аглофабрик тощо. Укрупнювальне складання конструкцій печей з панелей і блоків. Монтаж промислових печей і труб укрупнювальними вузлами. Монтаж промислових печей на стенді з наступним насуванням у проектне положення. Монтаж збірних труб методом повороту навкруги шарніра, закріпленого на фундаменті; футеровки обертових печей з блоків жаростійкого бетону. Комплектування деталей для подавання під монтаж будівель, промислових споруд і прольотних споруд мостів за монтажними схемами. Збирання і монтаж особливо складних вузлів прольотних споруд мостів з кількістю елементів більше п’яти. Встановлювання опорних частин прольотних споруд мостів, верхніх накочувальних колій і прикріплювання їх до вузлів ферм. Монтаж теле- і радіобашт. Монтаж металевих і залізобетонних циліндричних резервуарів ємністю понад 1000 куб. м, заглиблювальних траншейних, сферичних резервуарів і газгольдерів незалежно від ємності. Монтаж вантових конструкцій. Монтаж методом насування і методом повороту. Складання складових залізобетонних балок прольотних споруд мостів.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору