UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Фахівці
  4. Диспетчер станційний

Диспетчер станційний

Завдання та обов’язки. Керує єдиною зміною станції. Координує роботу сортувальних систем, в тому числі з передавання кутових потоків, розподілення маневрових засобів і бригад, забезпечивши ефективне використання технічних засобів станції. Веде по 4 — 6-годинних періодах поточне планування роботи станції, організовує виконання плану приймання, розформування-формування, відправлення поїздів та місцевої роботи, регулювальних завдань з відправлення порожніх вагонів.

Коректує план роботи станції і доводить до виконавців, забезпечує контроль його виконання відповідно до графіка руху і плану формування поїздів, технологічного процесу роботи станції, встановленим нормам простою транзитних і місцевих вагонів. Запитує і отримує попередню інформацію про підхід поїздів, відомості про наявність поїздів і вагонів на коліях станції, розташування составів та іншу інформацію з дорожнього обчислювального центру та АСУ станції.

Погоджує роботу станції з черговим дирекції залізничних перевезень, черговим локомотивного депо і змінним майстром пункту технічного обслуговування вагонів; координує дії працівників інших служб, які забезпечують роботу станції. Веде диспетчерський графік роботи станції. Аналізує виконання змінних завдань. Організовує очищення колій і стрілок від снігу відповідно до плану снігоборотьби. Вживає заходів щодо ліквідації збоїв та труднощів в роботі станції.

Контролює виконання працівниками Правил безпеки руху і маневрової роботи, Правил технічної експлуатації залізниць України, Інструкції з руху поїздів і маневрової роботи на залізницях України, Інструкції з сигналізації на залізницях України; вимог, наказів, розпоряджень та вказівок Укрзалізниці, залізниць, дирекції залізничних перевезень з організації руху і маневрової роботи, безпеки руху, охорони праці. Вивчає передові методи праці, впроваджує їх у виробництво з урахуванням місцевих умов. Інструктує працівників зміни з охорони праці, контролює дотримання трудової і виробничої дисципліни.

Повинен знати: Правила технічної експлуатації залізниць України ; Інструкцію з руху поїздів і маневрової роботи на залізницях України; Інструкцію з сигналізації на залізницях України; Інструкцію з забезпечення безпеки руху поїздів під час виконання робіт з технічного обслуговування і ремонту пристроїв СЦБ; Інструкцію з забезпечення руху поїздів під час виконання колійних робіт; Правила безпеки та порядок ліквідації наслідків аварійних ситуацій з небезпечними вантажами під час перевезень їх залізницями; накази, розпорядження і вказівки Укрзалізниці, залізниць, дирекції залізничних перевезень, керівні матеріали, згідно з колом обов’язків; технічно-розпорядний акт і технологічний процес роботи станції; графік руху і план формування поїздів; правила перевезень вантажів; правила і норми з охорони праці; Правила пожежної безпеки на залізничному транспорті ; основи економіки, організації праці і управління виробництвом; Положення про дисципліну працівників залізничного транспорту ; принцип роботи і правила користування пристроями диспетчерського зв’язку і мікропроцесорної апаратури в умовах роботи АСУСС; показники експлуатаційної роботи залізничної станції.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст, молодший спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Для спеціаліста — стаж експлуатаційної роботи на посаді диспетчера — не менше 2 років (у тому числі на даному підприємстві не менше 1 року), молодшого спеціаліста — не менше 3 років (на даному підприємстві не менше 1 року).


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору