Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Фахівці
  4. Інструктор дитячої залізниці

Інструктор дитячої залізниці

Завдання та обов’язки. Проводить учбові і практичні заняття з юними залізничниками відповідно до затверджених програм з технічної творчості з метою виявлення інтересу до техніки залізниць і професій залізничного транспорту. Використовує під час проведення навчань наочні посібники (плакати, проспекти, фотографії, технічні фільми). Проводить набір і комплектування кружків “Юний залізничник” 1 — 4 років навчання і кружків з залізничного моделювання, як на базі дитячої залізниці, так і у закріплених школах.

Планує тематику учбової програми згідно з профілем, забезпечує її виконання і бере участь у методичній роботі шкіл. Надає інструктивно-методичну допомогу керівникам кружків, організовує для них семінари, конференції, змагання з залізничного моделювання. Вносить пропозиції з удосконалення учбово-виховного процесу, впроваджує найбільш ефективні методи і технічні засоби навчання, підтримує в технічно справному стані рухомий склад, залізничну колію, верстатне обладнання, прилади, макети, учбово-наочні посібники та пристрої. Проводить роботу щодо залучення залізничників до суспільно-корисної праці і організовує їх культурне дозвілля (спортивна робота, виставки, конкурси, екскурсії тощо).

Забезпечує виконання вимог безпеки руху та особистої безпеки молодих залізничників, проводить щоденний інструктаж правил і норм з охорони праці, виробничої санітарії і пожежної безпеки. Організовує і керує єдиною зміною, що закріплена за інструктором. Контролює виконання молодими залізничниками правил внутрішнього трудового розпорядку. Веде встановлену звітність. Відповідає за організацію учбово-виробничої практики. Несе особисту відповідальність за зберігання матеріальних засобів дитячої залізниці.

Повинен знати: Правила технічної експлуатації залізниць України ; Інструкцію з руху поїздів і маневрової роботи на залізницях України; Інструкцію з сигналізації на залізницях України, в частині, що стосується його роботи; постанови, розпорядження, накази та вказівки органів вищого рівня, методичні, нормативні та інші керівні матеріали з роботи з молоддю, позашкільними установами; форми і методи навчання та виховання дітей; основи економіки, організації виробництва і управління; основи трудового законодавства України; Положення про дисципліну працівників залізничного транспорту ; правила внутрішнього трудового розпорядку; положення про робочий час і час відпочинку працівників залізничного транспорту; правила і норми з охорони праці, виробничої санітарії і пожежної безпеки.

Кваліфікаційні вимоги. Старший інструктор дитячої залізниці: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації; для спеціаліста — стаж роботи на посаді інструктора не менше 1 року, для бакалавра — не менше 2 років. Інструктор дитячої залізниці: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст, бакалавр або молодший спеціаліст) та підвищення кваліфікації: для спеціаліста — без вимог до стажу роботи, для бакалавра, молодшого спеціаліста — стаж роботи за професією не менше 1 року.

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору