Завдання та обов’язки. Розшифровує швидкостемірні стрічки згідно з параметрами, що встановлені інструкціями і положенням. У разі потреби проводить розрахунки величини погрішності швидкості залежно від спрацювання бандажа. Виявляє порушення правил ведення поїзда та керування гальмами, порядок проїзду заборонних сигналів, неякісні записи на стрічці і визначає їх причини. Передає на розбір стрічки, на яких виявлені будь-які порушення. Контролює наявність на стрічці всіх записів.
Невідкладно сповіщає керівництво про всі випадки неякісного запису на стрічці для вживання заходів щодо усунення несправності. Веде облік і аналіз випадків несправної роботи приладів безпеки, локомотивних і колійних пристроїв автоматичної локомотивної сигналізації. Заповнює журнали встановленої форми і записує в них результати розшифрування стрічок. Забезпечує правильне зберігання розшифрованих стрічок. Складає довідки з розшифрування швидкостемірних стрічок.
Повинен знати: Правила технічної експлуатації залізниць України ; Інструкцію з руху поїздів і маневрової роботи на залізницях України; Інструкцію з сигналізації на залізницях України згідно з колом своїх обов’язків; інструкцію з експлуатації гальм; інструкцію з експлуатації та ремонту локомотивних швидкостемірів; основи правил тягових розрахунків; правила розрахунку погрішності швидкості залежно від спрацювання бандажів колісної пари; порядок запису на швидкостемірній стрічці параметрів керування поїздом; правила розшифрування параметрів швидкостемірних стрічок; розклад руху поїздів; виписки з наказів щодо місць перевірки автогальм, швидкість руху, що допускається на дільниці; профіль колії дільниці, що обслуговується; будову спеціальних столів, шаблонів, номограм, лінійок та інших пристроїв; накази, вказівки, розпорядження та інші організаційно-розпорядчі документи, що регламентують роботу техніка з розшифрування швидкостемірних стрічок; основи економіки і організації виробництва; Положення про дисципліну працівників залізничного транспорту України ; правила внутрішнього трудового розпорядку; положення про робочий час і час відпочинку працівників залізничного транспорту; правила і норми з охорони праці, виробничої санітарії і пожежної безпеки.
Кваліфікаційні вимоги.
Технік I категорії: базова вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр або молодший спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи на посаді техніка II категорії — не менше 1 року.
Технік II категорії: базова вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр або молодший спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи на посаді техніка — не менше 2 років.
Технік: базова вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр або молодший спеціаліст) без вимог до стажу роботи.