Завдання та обов’язки. Забезпечує роботу з оброблення составів і безпеку руху в парку станції відповідно до вимог, що встановлені Правилами технічної експлуатації залізниць України, Інструкцією з руху поїздів і маневрової роботи на залізницях України, технічно-розпорядним актом і технологічним процесом станції. Пред’являє состави до технічного обслуговування і комерційного огляду, контролює їх готовність. Організовує виконання маневрової роботи з причеплення-відчеплення вагонів до составів в парку станції.
Вносить корективи в натурний лист поїзда у разі зміни довжини і ваги поїзда і комплектує перевізні документи відповідно до розставляння вагонів. Контролює закріплення составів на коліях парку гальмовими пристроями за порядком і нормами, що встановлені технічно-розпорядним актом станції. Оформляє і видає попередження, робить відмітку в маршруті локомотивним бригадам, видає їм перевізні документи, веде поїзну та іншу документацію по парку станції. Використовує в роботі електронно-обчислювальну техніку для отримання (введення) поїзної та оперативної інформації.
Бере участь у виконанні змінного плану роботи станції. Забезпечує виконання наказів розпоряджень, вказівок органів вищого рівня щодо організації руху поїздів і маневрової роботи, безпеки руху, правил і норм з охорони праці. Оперативно керує працівниками, які йому підпорядкуванні і беруть участь у перевізному процесі; контролює дотримання ними трудової і технологічної дисципліни.
Повинен знати: Правила технічної експлуатації залізниць України ; Інструкцію з руху поїздів і маневрової роботи на залізницях України; Інструкцію з сигналізації на залізницях України; Інструкцію з забезпечення безпеки руху поїздів під час виконання робіт з технічного обслуговування і ремонту пристроїв сигналізації, централізації, блокування (СЦБ); Інструкцію з забезпечення безпеки руху поїздів під час виконання колійних робіт; Правила перевезень вантажу; накази, розпорядження органів вищого рівня; Правила безпеки та порядок ліквідації наслідків аварійних ситуацій з небезпечними вантажами при їх перевезенні залізничним транспортом; методичні, нормативні та інші керівні матеріали згідно з колом обов’язків; технічно-розпорядний акт і технологічний процес роботи станції; графік руху поїздів; положення про розслідування та облік нещасних випадків; план формування; правила і норми з охорони праці, виробничої санітарії; Правила пожежної безпеки на залізничному транспорті ; Положення про дисципліну працівників залізничного транспорту ; основи економіки і управління виробництвом; положення про робочий час і час відпочинку працівників залізничного транспорту.
Кваліфікаційні вимоги.
Черговий по парку залізничної станції позакласної: базова вища освіта відповідного напряму підготовки (молодший спеціаліст) і стаж роботи на посадах, які пов’язані з організацією перевезень на залізничному транспорті або виконання посадових обов’язків чергового по парку залізничної станції на станціях I класу — не менше 2 років.
Черговий по парку залізничної станції I класу: базова вища освіта відповідного напряму підготовки (молодший спеціаліст) і стаж роботи на посадах, які пов’язані з організацією перевезень на залізничному транспорті або виконання посадових обов’язків чергового по парку залізничної станції на станціях II класу — не менше 3 років.
Черговий по парку залізничної станції II класу: базова вища освіта відповідного напряму підготовки (молодший спеціаліст) і стаж роботи на посадах, які пов’язані з організацією перевезень на залізничному транспорті або виконання посадових обов’язків чергового по парку залізничної станціях III класу — не менше 2 років.