UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робiтники
  4. Оператор дефектоскопного вiзка

Оператор дефектоскопного вiзка

Завдання та обов’язки. Веде процес виявлення дефектів у рейках дефектоскопним візком. Детально обстежує і проводить класифікацію виявлених дефектів і пошкоджень рейок, реєструє їх і, в разі потреби, вживає заходів до забезпечення безпеки руху поїздів. Обслуговує та утримує в справному стані дефектоскопні візки з виконанням правил їх експлуатації.

Визначає за приладами та зовнішніми ознаками несправності елементів візка, з їх запобіганням та усуненням. Розбирає та складає окремі вузли візка, виконує їх ремонт і, у разі потреби, замінює на нові. Перевіряє працеспроможність та чутливість шукаючої системи візка на контрольному тупику, налагоджує та регулює системи. Бере участь у ремонті дефектоскопного візка.

Повинен знати: будову та призначення електромагнітних та ультразвукових рейкових дефектоскопів; класифікацію дефектів і пошкоджень рейок та їх вплив на безпеку руху поїздів; умови нормальної роботи рейок; будову і призначення верхньої будови колії; основи електротехніки, електроніки, металознавства; правила утримання, збереження і технічної експлуатації дефектоскопів; правила перевірки працеспроможності та умовної чутливості дефектоскопів та їх шукаючих пристроїв, телефонів; будову акумуляторів і правила проведення їх профілактики та обслуговування; інструкцію з забезпечення безпеки руху поїздів під час виконання колійних робіт.


4-й розряд

- у разі виконання робіт на магнітних і однониткових ультразвукових рейкових дефектоскопних візках.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною або спорідненою професією З розряду не менше 1 року.


5-й розряд

- у разі виконання робіт на магнітних і двониткових ультразвукових рейкових дефектоскопних візках, які обладнані електроннопроменевою трубкою для визначення різних дефектів.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оператора дефектоскопного візка 4 розряду не менше 1 року.


6-й розряд

- у разі виконання робіт на ультразвукових і магнітних рейкових дефектоскопних візках з мікропроцесорними пристроями.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оператора дефектоскопного візка 5 розряду не менше 1 року. Примітка. Помічник оператора дефектоскопного візка під час виконання робіт під керівництвом оператора за наявності прав тарифікується на один розряд нижче; у разі відсутності прав — на два розряди нижче оператора.


7-й розряд

- у разі виконання робіт на ультразвукових рейкових дефектоскопних візках з картою пам’яті (флеш-картою), яка призначена для запису стану колії мікропроцесорними (процесорними) пристроями, що обладнані програмним забезпеченням для роботи з ПЕОМ.

Кваліфікаційні вимоги: Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією оператора дефектоскопного візка 6-го розряду не менше 1 року.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору