Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робiтники
  4. Оператор сортувальної гiрки

Оператор сортувальної гiрки

Завдання та обов’язки. Веде процес розпуску поїздів на механізованих гірках з річним середньодобовим переробленням 4000 вагонів за допомогою пристроїв автоматичного регулювання швидкості і керування автоматичними сигналами з пульта керування. Переводить централізовані стрілки та керує сигналами для приготування маршрутів слідування відчепів у процесі розпуску поїздів та маневровими пересуваннями у горловині сортувального парку.

Регулює швидкість руху вагонів шляхом гальмування їх вагонними уповільнювачами для забезпечення необхідними інтервалами між відчепами і допустиму швидкість з’єднання вагонів у сортувальному парку. Контролює правильність роботи гіркових пристроїв за показаннями контрольно-вимірювальних приладів. Стежить за відповідністю маршрутів слідування відчепів даним сортувального листка. Передає інформацію про порядок розпуску поїзда, зміни направлення слідування відчепів та наявності вагонів з вантажами, які потребують під час гальмування особливої обережності.

Повинен знати: інструкцію з забезпечення безпеки розпуску поїздів та маневрових пересувань на механізованих та автоматизованих сортувальних гірках під час виконання робіт з технічного обслуговування і ремонту гіркових пристроїв; правила перевезення вантажів; правила та норми з охорони праці, технічно-розпорядчий акт і технологічний процес роботи станції в частині, яка стосується його роботи; принцип роботи технічних пристроїв сортувальних гірок та правила їх експлуатації; нумерацію вагонів, спеціалізацію, місткість та профіль колій сортувального парку.


4-й розряд

- у разі обслуговування на станціях залізничного транспорту сортувальних гірок малої потужності.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною або спорідненою професією 3 розряду не менше 1 року.


5-й розряд

- у разі обслуговування на станціях залізничного транспорту сортувальних гірок середньої потужності.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оператора сортувальної гірки 4 розряду не менше 1 року.


6-й розряд

- у разі обслуговування на станціях залізничного транспорту сортувальних гірок великої потужності.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оператора сортувальної гірки 5 розряду не менше 1 року.

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору