Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робiтники
  4. Регулювальник швидкостi руху вагонiв

Регулювальник швидкостi руху вагонiв

Завдання та обов’язки. Регулює швидкість руху вагонів за допомогою гальмування їх гальмовими башмаками. Огороджує та закріплює вагони, які стоять на коліях, гальмовими башмаками та вилучає їх. Бере участь в осаджуванні та зчепленні вагонів на коліях сортувального парку. Забезпечує безпеку руху, схоронність вагонів і вантажів під час виконання робіт. Прибирає гальмові башмаки з колій та підносить їх до гальмових позицій. Утримує гальмові позиції і башмакоскидачі в чистоті. Замінює несправні гальмові башмаки.

Повинен знати: посадову інструкцію складача поїздів та його помічника; правила перевезення вантажів; правила і норми охорони праці та безпечне ведення робіт; технічно-розпорядчий акт і технологічний процес роботи станції в частині, що стосується його роботи; будову гальмових башмаків і пристроїв для встановлення їх на рейки, правила ставлення і знімання гальмових башмаків з рейок, розташування гальмових позицій, план і профіль сортувальних колій, їх спеціалізацію та місткість, ходові якості вагонів, порядок гальмування вагонів під час різних атмосферних умов для забезпечення необхідних інтервалів між відчепами і допустимої швидкості вагонів в сортувальному парку.


2-й розряд

- у разі регулювання швидкості руху вагонів у процесі розформування-формування поїздів на сортувальних станціях промислового залізничного транспорту.

Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.


3-й розряд

- у разі регулювання швидкості руху вагонів на станціях залізничного транспорту в процесі розформування-формування поїздів на витяжних коліях або стрілкових горловинах.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією регулювальника швидкості руху вагонів 2 розряду не менше 1 року.


4-й розряд

- у разі регулювання швидкості руху вагонів на станціях залізничного транспорту в процесі розформування-формування поїздів на сортувальних гірках малої і середньої потужності.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією регулювальника швидкості руху вагонів 3 розряду не менше 1 року.


5-й розряд

- у разі регулювання швидкості руху вагонів на станціях залізничного транспорту в процесі розформування-формування поїздів на сортувальних гірках великої та підвищеної потужності.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією регулювальника швидкості руху вагонів 4 розряду не менше 1 року. Примітка. Старший регулювальник швидкості руху вагонів, крім безпосереднього виконання робіт, які передбачені в кваліфікаційній характеристиці, виконує обов’язки керівника бригади регулювальників швидкості руху вагонів і тарифікується на один розряд вище регулювальників.

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору