UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робiтники
  4. Складач поїздiв

Складач поїздiв

Завдання та обов’язки. Керує рухом маневрового локомотива через радіозв’язок, подає ручні та звукові сигнали. Забезпечує правильне розміщення і погодженість дій робітників, які беруть участь у виконанні маневрів. Розформовує — формує поїзди і групи вагонів. Відчіпляє і причіпляє вагони до поїздів, подає вагони на вантажно-розвантажувальні та інші спеціалізовані колії і прибирає їх з цих колій.

Переставляє вагони і поїзди з колії на колію, з парку в парк і передає їх з однієї станції на іншу. Закріплює та огороджує поїзди і вагони, які стоять на коліях станції або під час зупинки на перегоні, гальмовими башмаками та ручними гальмами і забирає їх з-під вагонів. Бере участь у випробуванні автоматичних гальм поїздів. Переводить під час маневрів централізовані стрілки, що не обслуговуються черговими стрілкового поста, або централізовані стрілки, які передані на місцеве керування. Розчіплює вагони під час розпуску поїздів з сортувальних гірок.

Регулює швидкість насування в процесі розпуску поїзда залежно від ходових частин і ваги відчепу. Обслуговує збірні, вивізні, передавальні та господарські поїзди. Приймає, здає та обслуговує поїзди і вагони на коліях промислових підприємств. Приймає та здає перевізні документи на вагони та ознайомлює машиніста зі складом поїзда, що відправляється з натурним листом. Перевіряє правильне формування поїзда та здійснює комерційний огляд ешелону. Забезпечує безпеку руху, схоронність рухомого складу і вантажу. Утримує в чистоті і справності радіостанції, сигнальне приладдя.

Повинен знати: посадову інструкцію складача поїздів та його помічника; правила перевезень вантажів; правила навантаження вантажів на відкритому рухомому складі та пломбування вагонів і контейнерів; порядок оформлення поїзних документів; правила маневрової роботи; правила і норми охорони праці та безпеки руху поїздів; технічно-розпорядчий акт і технологічний процес станцій, що обслуговуються; план формування поїздів; будову гальмових башмаків і правила користування ними; порядок переведення централізованих та нецентралізованих стрілок, що передані на місцеве керування; основні знання про будову вагонів і контейнерів; план, профіль, спеціалізацію та місткість колій, розташування пунктів навантаження-вивантаження вагонів у маневрових районах, що обслуговуються.


3-й розряд

- у разі виконання маневрової роботи в малодіяльних районах промислового залізничного транспорту і обслуговування на залізницях господарських поїздів.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта або одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.


4-й розряд

- у разі обслуговування мережі збірних, вивізних та передаточних поїздів, виконання маневрової роботи в малодіяльних маневрових районах на станціях магістрального залізничного транспорту та напружених маневрових районах промислового транспорту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією складача поїздів 3 розряду не менше 1 року.


5-й розряд

- у разі виконання маневрової роботи в малодіяльних районах на станціях магістрального залізничного транспорту і напружених маневрових районах промислового залізничного транспорту під час роботи складача поїздів в “одну особу”.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією складача поїздів 4 розряду не менше 1 року.


6-й розряд

- у разі виконання маневрової роботи в напружених маневрових районах на станціях магістрального залізничного транспорту під час роботи складача поїздів в “одну особу”, з формуванням-розформуванням поїздів на сортувальних гірках малої, середньої та великої потужності.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією складача поїздів 5 розряду не менше 1 року.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору