UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робiтники
  4. Слюсар-електрик з обслуговування та ремонту устаткування метрополiтену

Слюсар-електрик з обслуговування та ремонту устаткування метрополiтену

2-й розряд

Завдання та обов’язки. Розбирає та складає окремі вузли з ремонтом та виготовленням до них деталей із слюсарним обробленням та підганянням їх по 12-14 квалітетах (5-7 класах точності). Чистить, протирає, промиває електротехнічне обладнання. Лудить та паяє твердим і м’яким припоями. Прокладає, розробляє, зрощує кабелі. Обслуговує та робить профілактичний ремонт металоконструкцій (затворів) і усуває дрібні несправності. Заміняє мастила у вузлах та механізмах. Очищає та фарбує затвори.

Повинен знати: принцип роботи електромеханічного обладнання метрополітену; типи електрообладнання та кабелів, які обслуговуються; способи монтажу проводів; принцип дії приладів та металоконструкцій (затворів); будову і правила експлуатації лебідок, інструменту і пристроїв; способи перевірки та приганяння деталей; основні знання про розміри ремонту деталей, які складаються та виготовляються; причини виникнення корозії та способи боротьби з нею; призначення змащувальних матеріалів, що застосовуються, властивості рідин, що застосовуються у гідравлічних затворах, елементарні технічні знання з будови електроустановок та основи електротехніки; правила ведення такелажних робіт під час монтажу; режим роботи металоконструкцій (затворів).

Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.


3-й розряд

Завдання та обов’язки. Здійснює технічне обслуговування та ремонтує обладнання метрополітену з ручними електромеханічними, електрогідравлічними приводами та керує ними з місцевих пультів і від ручного приводу. Контролює стан керування обладнання від ручного приводу на станціях. Бере участь в місцевих та комплексних випробуваннях обладнання ліній, станцій. Усуває несправності під час закривання та відкривання обладнання з ручним приводом. Розбирає, ремонтує та складає вузли електромеханічного обладнання з виконанням робіт по 11 — 12 квалітетах (4 — 5 класах точності).

Ремонтує окремі вузли і деталі електропускової апаратури та електродвигуни малої потужності. Заміряє опір ізоляції та заземлення. Змінює, промиває та ремонтує фільтри. Обслуговує насоси та вентилятори різного призначення, крім основних вентиляторів. Бере участь у випробуванні повітропроводів, трубопроводів. Виміряє напругу розжарювання ламп, мережі та рівня сигналу. Здійснює механічне регулювання реле схем телеавтоматики. Ревізує блоки живлення. Керує затворами з ручним приводом та нескладними затворами з електромеханічним приводом, обслуговує їх, ремонтує.

Проводить гідравлічне випробування під тиском до 100 атм. вузлів механізмів, що збираються. Робить монтаж з’єднувальних кабельних муфт та кінцевих обробок. Ремонтує, складає та встановлює електророзподільні шафи, щити та контакторні панелі. Перевіряє маркування монтажів та принципової схеми. Обробляє за кресленнями ізоляційні матеріали, усуває пошкодження кабелів. Регулює та юстирує прилади та апарати під керівництвом слюсаря — електрика вищої кваліфікації.

Повинен знати: будову такелажного обладнання з керуванням з місцевих пультів; принципи роботи електропускової апаратури, приладів і апаратів; методи очищення обладнання від корозії; правила читання робочих креслень та електросхем; основи знань з електротехніки, механіки, гідравліки та технології обробки металів; габарити наближення будівель та обладнання; схеми живлення обладнання; правила випробування трубопроводів, повітропроводів; правила вибору запобіжників за номінальними навантаженнями; загальні знання про джерела та схеми живлення постійним та змінним струмом, квалітети (класи точності); будову, умови та правила експлуатації металоконструкцій з ручним приводом та нескладних з механічним приводом; способи закріплення металоконструкцій, які ремонтуються; прийоми ремонту та складання деталей і вузлів механізмів металоконструкцій; правила експлуатації підйомно-транспортних механізмів; будову електродвигунів; пускорегулювальної апаратури; допустимі навантаження під час роботи електродвигунів; будову та призначення контрольно-вимірювального інструменту; правила випробування опору електроізоляції.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або підготовка безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією слюсаря-електрика з обслуговування та ремонту устаткування метрополітену 2 розряду не менше 1 року.


4-й розряд

Завдання та обов’язки. Здійснює технічне обслуговування та ремонтує обладнання з електромеханічними та електрогідравлічними приводами та керує ними з дистанційних пультів та станцій. Обслуговує черв’ячні, гідравлічні домкрати. Замінює підшипники, шестерні з виконанням робіт із слюсарним оброблянням деталей по 7-10 квалітетах (2-3 класах точності).

Ремонтує та замінює реле різних систем, електропускову апаратуру та електродвигуни. Замінює діоди у схемах керування обладнанням та забезпечує їх працеспроможність. Робить ревізію і налагоджує пристрої релейного захисту, електроавтоматики та телемеханіки. Виявляє дефекти обладнання, що реконструюється, та усуває їх. Робить монтаж складних схем з’єднань. Розбирає і складає ключі і реле схем телеавтоматики.

Продзвонює монтаж та пристрої телеавтоматики. Обслуговує, ремонтує та керує вентиляційними, станційними тунельними затворами. Складає та розбирає редуктори трансмісії та гідравлічні домкрати. Ремонтує електродвигуни та реле різних систем. Бере участь у випробуванні обладнання, ліній, станцій. Складає випробні схеми для перевірки налагодження схем телеавтоматики під керівництвом слюсаря — електрика вищої кваліфікації.

Повинен знати: будову обладнання, що обслуговується, з керуванням з дистанційних пультів та станцій; норми спрацьовування вузлів та деталей; схеми керування обладнанням у різних технологічних режимах; гідравлічне випробування посудин, що працюють під тиском; принцип роботи газоаналізаторів; технологічну послідовність демонтажу і монтажу вузлів і деталей обладнання; допуски, посадки, позначення на кресленнях та схемах електричного обладнання; будову та способи налагодження приладів, механізмів, апаратів, що ремонтуються; правила розрахунку опорів, схеми складних з’єднань, принципові і монтажні схеми апаратури телеавтоматики, схеми електроживлення; будову і призначення металоконструкцій шлюзового та інших типів, технологічну послідовність монтажу, демонтажу, ремонту та ревізії механізмів та електрообладнання; пристрої захисту та автоматики; конструкції реле різних систем, способи запобігання та усунення деформації металів та внутрішніх напруг під час зварювання; дефекти, які виникають під час зварювання та монтажу затворів, способи їх усунення; правила керування затворами всіх типів, розташування металоконструкцій на дільниці, яка обслуговується.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією слюсаря-електрика з обслуговування та ремонту устаткування метрополітену 3 розряду не менше 1 року.


5-й розряд

Завдання та обов’язки. Здійснює технічне обслуговування, ремонтує та налагоджує насоси, вентилятори, клапани, датчики роботи командної сигналізації та керування мережею, об’єктом. Регулює співвісність валів, гвинтових опор, редукторів конічних, черв’ячних. Перевіряє блоки пам’яті за допомогою спеціальної апаратури на відеотерміналах на стендах, габарити наближення обладнання після закінчення робіт. Виконує складні такелажні роботи з демонтажу окремих вузлів. Виконує слюсарні роботи по 6-7 квалітетах (1-2 класах точності).

Замінює фільтри. Прокладає кабелі та підключає їх до кінцевих вимикачів та електродвигунів. Ремонтує, регулює, налагоджує схеми місцевого автоматичного керування. Керує обладнанням у різних технологічних режимах. Працює на електровимірювальних та регулювальних блоках. Керує та проводить випробування у різних технологічних режимах. Ремонтує, налагоджує, регулює датчики різних систем, електронних блоків та електропускової апаратури, що використовується у ланцюгах дистанційного керування. Випробовує обмотки електродвигунів та такелажного обладнання. Робить монтаж і юстирування особливо точних і складних приладів. Виявляє та усуває дефекти у роботі приладів.

Перераховує електричні прилади на інші границі виміру. Проводить вимірювання електричних характеристик обладнання, що обслуговується, та апаратури автоматики. Складає випробні схеми для перевірки та налагодження схем телеавтоматики. Робить монтаж обладнання телеавтоматики. Виявляє дефекти і причини спрацювання деталей шляхом огляду апаратури телеавтоматики на місці встановлення. Робить ревізію, ремонт і налагодження рейкоконтактної апаратури. Обслуговує, ремонтує та утримує в справному стані затвори всіх типів, крім нетипових.

Навчає на практиці керувати затворами всіх типів залучених працівників інших служб. Ремонтує і налагоджує гідроприводи, запірну і запобіжну арматуру, золотникові перемикачі та швидкохідні гідравлічні насоси. Перевіряє сполучення затворів з пристроями колії. Складає і веде технічну документацію на відремонтоване обладнання.

Повинен знати: конструктивні особливості обладнання, що обслуговується; технічні умови на його виготовлення; приймання і монтаж; порядок організації робіт з випробування систем автоматики за технічними режимами; правила взаємоув’язки положення обладнання із суміжними пристроями, систему допусків, посадок та позначення їх на кресленнях; читання креслень; будову та експлуатацію посудин, що працюють під тиском; технічні характеристики обладнання, що обслуговується, принципові схеми ланцюгів телеавтоматики і телесигналізації, електричні норми обладнання та каналів телеавтоматики; правила налагодження та регулювання складних контрольно-вимірювальних приладів; конструкції, ремонт, налагодження і правила обслуговування затворів усіх типів; прийоми виконання такелажних і простих зварювальних робіт; порядок організації робіт з монтажу і демонтажу металоконструкцій; дистанційне керування і заблокування з ним пристрою сигналізації, централізації та блокування; будову колії; способи відновлення та зміцнення спрацьованих деталей; розташування приладів схеми гідрокомунікації, схеми дистанційного керування, блокування та електроживлення; причини виникнення неполадок в роботі обладнання та способи їх усунення.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією слюсаря-електрика з обслуговування та ремонту устаткування метрополітену 4 розряду не менше 1 року.


6-й розряд

Завдання та обов’язки. Здійснює технічне обслуговування, ремонтує, налагоджує та випробовує режимні схеми керування. Ремонтує, робить монтаж, налагоджує складні та точні прилади, установки, датчики усіх систем та типів. Виконує роботи з комплексного випробовування обладнання та усунення несправностей під час випробувань. Регулює співвісність петель обладнання. Перевіряє електронні плати. Використовує у роботі електронну вимірювальну апаратуру — осцилографи, високовольтні вимірювачі та генератори.

Налагоджує систему автоматики. Складає схеми для проведення спеціальних нетипових випробувань апаратури телеавтоматики. Перевіряє особливо складні пристрої апаратури телеавтоматики. Регулює рівні сигналів каналів зв’язку. Обслуговує, ремонтує та керує затворами усіх типів. Веде технічний нагляд за монтажем затворів із сторонніми організаціями. Виявляє та усуває дефекти під час експлуатації обладнання, під час перевірки в процесі ремонту та під час випробувань. Ремонтує, налагоджує та регулює схеми автоматики керування та захисту затворів. Випробовує, налагоджує та керує затворами у заданих режимах.

Повинен знати: правила та способи налагодження схем телевимірювань, телесигналізації, телеавтоматики; будову електровимірювальних приладів, схеми та режими роботи обладнання; основні зразки складних схем та вузлів, методи відновлення відповідальних вузлів та деталей; способи комплексного керування обладнанням у різних режимах; прийоми та способи виявлення несправностей та їх усунення на всіх типах обладнання; конструкцію всіх типів затворів; технічні характеристики та конструкції обладнання, яке ремонтується, налагоджується та випробовується, а також режими його роботи; способи налагодження пристроїв автоматики; будову контрольно-вимірювальних приладів.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією слюсаря-електрика з обслуговування та ремонту устаткування метрополітену 5 розряду не менше 1 року.


7-й розряд

Завдання та обов’язки. Здійснює технічне обслуговування, ревізує та регулює складні датчики, газоаналізатори, комплексне налагодження датчиків роботи командної сигналізації та керування мережею, об’єктом. Перевіряє блоки пам’яті за допомогою спеціальної апаратури на відеотерміналах на стендах. Обслуговує стояки зв’язку, персональні ЕОМ з телемеханікою на базі функціонально-орієнтованого процесу. Впроваджує автоматизовані робочі місця. Здійснює капітальний ремонт насосів, вентиляційних установок.

Повинен знати: правила та способи схем телевимірювань, телесигналізації, телеавтоматики та газового обладнання; будову електровимірювальних приладів мікросхем та режими роботи обладнання, що обслуговується; методи відновлення відповідальних вузлів та деталей; допустимі навантаження на обладнання.

Кваліфікаційні вимоги. Вища освіта (молодший спеціаліст). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією слюсар-електрик з обслуговування та ремонту устаткування метрополітену 6 розряду не менше 1 року.


8-й розряд

Завдання та обов’язки
. Здійснює технічне обслуговування, ремонтує, налагоджує та випробовує схеми керування дослідного обладнання, системи автоматизованого керування робочих місць, створених на базі засобів обчислювальної техніки. Виявляє та усуває несправності в системах автоматики, телемеханіки, що працюють із застосуванням засобів обчислювальної техніки. Ремонтує, обслуговує і налагоджує засоби обчислювальної техніки, пристрої систем обліку енергії та інших складних систем. Ремонтує, здійснює монтаж, налагоджує окремі блоки обчислювальної техніки, виготовляє друковані плати. Експлуатує електронну апаратуру.

Повинен знати: дослідні зразки складних схем та вузлів обчислювальної техніки, механіки та мікропроцесорів; способи комплексного керування мережею, об’єктами в різних режимах, ознаки та способи виявлення несправностей та їх усунення на обладнанні усіх типів.

Кваліфікаційні вимоги. Вища освіта (молодший спеціаліст). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією слюсаря-електрика з обслуговування та ремонту устаткування метрополітену 7 розряду не менше 1 року.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору