UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робiтники
  4. Слюсар з огляду та ремонту локомотивiв на пунктах технiчного обслуговування

Слюсар з огляду та ремонту локомотивiв на пунктах технiчного обслуговування

4-й розряд

Завдання та обов’язки. Ремонтує, оглядає і перевіряє технічний стан механічного, електричного і пневматичного простого і середньої складності обладнання, деталей і вузлів на локомотивах з метою забезпечення безпеки руху поїздів та надійної роботи їх під час експлуатації. Кріпить буксові струнки та кришки, шапки моторно-осьових підшипників, підвіски тягових двигунів, кожухи зубчатих передач. Здійснює слюсарне оброблення, припасовує вузли і деталі по 7-10 квалітетах (2-3 класах точності).

Повинен знати: будову, технічні та експлуатаційні дані, технологічний процес розбирання, ремонту і складання механічного, електричного і пневматичного обладнання машин, апаратів, приладів; основні монтажні електричні схеми; прийоми і методи визначення і усунення несправностей вузлів і деталей локомотивів; призначення і застосування контрольно-вимірювальних інструментів, шаблонів, приладів та пристроїв.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною професією 3 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт
Ремонт, огляд і перевірка технічного стану: 1. Гальм, пневматичного і гальмового обладнання. 2. Жалюзі, вентиляторів тепловозів і дизель-поїздів. 3. Кронштейнів щіткоутримувачів тягових двигунів. 4. Обладнання дахового електровозів і вагонів електропоїздів. 5. Передач гальмових важільних. 6. Приладів ударно-зчепних. 7. Редукторів осьових, валів карданних, корпусів амортизаторів і реактивних тяг. 8. Ресор листових, гвинтових. 9. Скоб запобіжних. 10. Трубопроводів паливної, масляної, водяної систем, секцій холодильника тепловозів і дизель-поїздів. 11. Щіток — регулювання і притирання по колектору, щіткотримачів електричних машин і кронштейнів тягових двигунів — заміна.


5-й розряд

Завдання та обов’язки. Ремонтує, оглядає і перевіряє технічний стан складного механічного, електричного і пневматичного обладнання, агрегатів, установок, апаратів, приладів на локомотивах з метою забезпечення безпеки руху поїздів і надійної роботи їх у процесі експлуатації. Визначає обсяги ремонту. Здійснює слюсарне оброблення і припасовує вузли і деталі по 6-7 квалітетах (1-2 класах точності).

Повинен знати: будову, конструктивні особливості і взаємодію механічного, електричного і пневматичного обладнання; технічні і експлуатаційні дані обладнання, електричні монтажні схеми, технологію ремонту вузлів деталей і агрегатів локомотивів і вимоги до якості ремонту; прийоми і методи визначення та усунення несправностей вузлів, деталей локомотивів; способи контролю складання і регулювання роботи вузлів; будову контрольно-вимірювальних інструментів, шаблонів, приладів і пристроїв, які застосовуються.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією слюсаря з огляду та ремонту локомотивів на пунктах технічного обслуговування 4 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт
Ремонт, огляд і перевірка технічного стану: 1. Апаратури високовольтної, низьковольтної і грозозахисної, приводів осьових редукторів електровозів і вагонів електропоїздів. 2. Букс роликових з підшипниками ковзання, колісних пар, моторно-осьових підшипників, тягових двигунів, допоміжних машин, головних контролерів, реверсорів, швидкодіючих вимикачів. 3. Генераторів тягових, паливних насосів, паливно-підкачуючих насосів, газорозподільного механізму тепловозів і дизель-поїздів. 4. Колекторів тягових двигунів, електричних машин. 5. Повітророзподільників, електроповітророзподільників. 6. Магістралей гальмових, гальмових і зрівнювальних циліндрів. 7. Механізмів силових, валів відбору і передавання потужності, клиноремінних приводів вузлів тепловозів і дизель-поїздів. 8. Струмоприймачів електровозів і вагонів електропоїздів. 9. Швидкостемірів, їх приводів, датчиків.


6-й розряд

Завдання та обов’язки. Ремонтує, оглядає, перевіряє технічний стан, випробовує і регулює особливо складне механічне, електричне, пневматичне обладнання, агрегати, установки, апарати і прилади на локомотивах з метою забезпечення безпеки руху поїздів і надійності їх роботи під час експлуатації. Усуває несправності в електричних ланцюгах. Випробовує і регулює електричні системи дистанційного керування. Робить відмітку про виконання ремонту і готовності локомотива до роботи.

Повинен знати: конструкцію і способи перевірки і регулювання механічного, електричного, пневматичного обладнання, машин, апаратів, приладів і електричних схем локомотивів; прийоми і методи визначення і усунення несправностей обладнання, вузлів електричних монтажних схем локомотивів; роботу, взаємодію і правила ремонту обладнання, вузлів і агрегатів, які обслуговуються, визначення правильності складання комплексу вузлів, складальних груп локомотивів, які оглядаються і ремонтуються.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією слюсаря з огляду та ремонту локомотивів на пунктах технічного обслуговування 5 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт
Ремонт, огляд, перевірка технічного стану, випробування і регулювання: 1. Апаратів панелі керування, електропневматичних клапанів. Перемикачів групових кулачкових, контролерів машиністів. 2. Апаратів електричних. 3. Вимикачів головних, випрямних установок електровозів і вагонів електропоїздів. 4. Дизелів тепловозів і дизель-поїздів. Перевірка показань контрольно-вимірювальних приладів, регулювання апаратів. 5. Кранів машиніста, електропневматичних гальм. 6. Механізмів керування подавання палива тепловозів. 7. Приладів пульта керування, автоматичної локомотивної сигналізації, автостопів і радіозв’язку. 8. Схем електричного ланцюга керування електровозів і вагонів електропоїздів.


7-й розряд

Завдання та обов’язки. Ремонтує, оглядає, перевіряє технічний стан, випробовує і регулює особливо складне унікальне експериментальне, механічне, електричне, пневматичне обладнання, агрегати, установки, апарати і прилади на локомотивах з метою забезпечення безпеки руху поїздів і надійності їх під час експлуатації.

Повинен знати: конструктивні особливості механічного, електричного, пневматичного, особливо складного унікального, експериментального обладнання, агрегатів, установок, апаратів, приладів та електричних схем локомотивів; правила ремонту та обслуговування обладнання, технологічні процеси роботи унікального та експериментального обладнання.

Кваліфікаційні вимоги. Вища або професійно-технічна освіта (молодший спеціаліст, кваліфікований робітник). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією слюсаря з огляду та ремонту локомотивів на пунктах технічного обслуговування 6 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт
Огляд, перевірка технічного стану, ремонт, випробування, регулювання і заміна несправних вузлів і апаратів: 1. Генератора головного тепловоза — відновлення збудження на холостому ходу та під навантаженням, перевірка цілісності обмоток, кидального струму. 2. Двигуна тягового електровоза. 3. Контактора кулачкового. 4. Підвішування ресорних візків. 5. Реле керування усіх типів, реле теплового. 6. Регулятора кількості обертів. 7. Струмоприймачів.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору