2-й розряд
Завдання та обов’язки. Бере участь у поточному утриманні, ремонті і реконструкції тунельних споруд метрополітену. Протирає і промиває водою облицьовані поверхні, металеві грати, прикраси та інші елементи споруд. Усуває сольові потьоки з облицювання, пил з архітектурних поверхонь за допомогою пилососів. Полірує мармур у місцях усунення сольових підтікань. Промиває плиточні облицювання розчином соляної кислоти. Очищує тюбінги і болтові з’єднання від корозії і бруду металевими щітками і ганчір’ям. Підготовляє матеріали для розчинів і наклеювальної ізоляції. Зрубує напливи вручну, пробиває, замазує гнізда і борозди цементним розчином. Очищає і промиває нагнітальні апарати.
Повинен знати: види матеріалів і способи приготування розчинів для чищення облицювання; правила штукатурних робіт; принципи роботи пилососів, нагнітальних апаратів; правила огородження місця роботи сигналами.
Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.
3-й розряд
Завдання та обов’язки. Здійснює монтаж і демонтаж шланга з ін’єктором під час нагнітальних робіт. Замазує свердловини після нагнітання розчинів. Підготовляє поверхні під ізолюючі покриття. Готує свинцеві, освинцьовані шнури та інші суміші для карбування. Карбує шви вручну. Розігріває бітумні мастики, виконує цементні стяжки під ізоляцію, наносить бітумну мастику на поверхні. Дозує і складає різні суміші. Замінює бури і карбівки, підключає інструмент до повітропровідної мережі. Збирає і розбирає інвентарні риштування.
Повинен знати: будову розчиномішалок, обробку тунелей та їх гідроізоляцію; склад розчинів і їх основні властивості; основні вимоги до якості матеріалів і добавок, що нагнітаються.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або підготовка безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією тунельного робітника 2 розряду не менше 1 року.
4-й розряд
Завдання та обов’язки. Здійснює буріння шпурів бурильними молотками в обробці тунелів і шахт. Розмічає місця для буріння згідно з картою ліквідації течі. Карбує шви розширювальним цементом і свинцем. Замінює пробки і болтові з’єднання. Здійснює ізоляцію стін склепінь підземних споруд і лотків рулонними матеріалами на мастиках. Відводить течу з улаштуванням підвісних коробів, трубок із закладанням в конструкцію. Ліквідує вихід розчинів на поверхню.
Повинен знати: будову механізмів, які застосовуються, схеми раціонального розташування шпурів; типи тунельних обробок; основні конструкції гідроізоляційних покривів, правила нанесення мастик і наклейки рулонних матеріалів; способи карбувальних робіт.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією тунельного робітника 3 розряду не менше 1 року.
5-й розряд
Завдання та обов’язки. Проводить контрольні нагнітання і нагнітання цементних розчинів з додаванням полімерних матеріалів для ліквідування течі у конструкціях. Розкриває і ремонтує металоізоляцію притунельних споруд. Нагнітає на внутрішню поверхню обробок гідроізоляційні суміші на основі епоксидних смол для припинення фільтрації підземних вод. Здійснює карбування місць сполучення металевих і бетонних обробок і нестандартних швів, а також з використанням полімерних мастик. Наклеює ізоляцію для ліквідації течі в обробках і в місцях із змінним перетином.
Улаштовує водозлив в тюбінговій обробці, заповнює чарунки тюбінгів пісчано-цементним розчином з забезпеченням необхідного схилу для стікання води. Профілює дренажний лоток під заданий схил для стікання води. Зрубує бетонну основу відбійним молотком. Вирівнює поверхню лотка під заданий схил пісчано-цементним розчином. Здійснює демонтаж і укладає нові труби для закритих дренажів на бетонній основі з вивірянням під схил. Законопачує і карбує розтруби.
Повинен знати: технологію цементних робіт і рецептуру сумішей для нагнітання; основні властивості гірських порід і хімічного закріплення грунтів; правила ремонту швів і замазування щілин; порядок і способи карбування нестандартних і складних швів; порядок і правила безпечної роботи у тунелях із токсичними полімерними матеріалами; схему організації водовідливу в тунелях і на станціях, порядок розбивання схилів під час улаштування відкритих та закритих дренажів; схему будови відбійних молотків; способи виконання гідроізоляційних штукатурок, приготування цементно-пісчаних розчинів з полімерними домішками.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією тунельного робітника 4 розряду не менше 1 року.
6-й розряд
Завдання та обов’язки. Виконує особливо складні роботи під час заміни картин водозахисного зонту у нахиленому ескалаторному тунелі метрополітену. Закріплює картини зонта та ізоляції стику полімерними матеріалами. Проводить ремонтно-відновлювальні роботи з ін’єктуванням бетонних і залізобетонних обробок тунелей за допомогою пристрою “Гідротон”. Підбирає і готує спеціальні суміші на основі безусадкових цементів і добавок (алюмінів, селіконів тощо). Частково відкриває елементи тунельної обробки, відновлює її, встановлює анкерні кріплення.
Повинен знати: порядок і способи монтажу водозахисного зонта, конструкцію вузлів кріплення зонта; заходи безпеки під час роботи в нахиленому ескалаторному тунелі; схему улаштувань перфораторів, бетоноломів, гідроклинів; технологію ін’єкційних робіт, рецептуру спеціальних сумішей для ін’єктування, методи і способи контролю якості робіт; правила охорони праці під час роботи в діючих тунелях метрополітену.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією тунельного робітника 5 розряду не менше 1 року.