UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Монтажник систем вентиляції, кондиціонування повітря, пневмотранспорту й аспірації

Монтажник систем вентиляції, кондиціонування повітря, пневмотранспорту й аспірації

2-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує найпростіші роботи під час монтажу систем та устаткування вентиляції, кондиціонування повітря, пневмотранспорту й аспірації.

Повинен знати: основні деталі та вузли систем та устаткування вентиляції, кондиціонування повітря, пневмотранспорту й аспірації; правила стропування та переміщання вантажів; призначення слюсарних інструментів; способи з’єднування вентиляційних деталей.

Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Приклади робіт. Сортування прямих і фасонних частин повітроводів, болтів та гайок. Транспортування деталей і вузлів повітроводів. Зачіплювання вантажів інвентарними стропами. Встановлювання прокладок, складання фланцевих і безфланцевих з’єднань повітроводів та устаткування із застосуванням ручного інструменту.


3-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує прості роботи під час монтажу систем та устаткування вентиляції, кондиціонування повітря, пневмотранспорту й аспірації.

Повинен знати: способи укрупненого складання вузлів; правила користування механізованими інструментами; типи кріплення повітроводів і фасонних частин; прості такелажні пристрої та правила користування ними; умовні позначення, що застосовуються в монтажних проектах; будову електричного та пневматичного інструменту, правила користування ним.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи монтажником систем вентиляції, кондиціювання повітря, пневмотранспорту й аспірації 2 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Перерізання та перерубування профільної сталі. Натягування сітки по стержнях і крюках рамок, чарунок масляних фільтрів та каркасів насадок. Припасовування простих з’єднань. Укрупнене складання вузлів за допомогою ручних і механізованих інструментів. Свердління або пробивання отворів у конструкціях. Установлювання кріплень. Установлювання та закладання кронштейнів. Складання фланцевих з’єднань вентиляційних деталей та устаткування за допомогою електричного та безфланцевого механічного інструменту.


4-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує роботи середньої складності з монтажу систем та устаткування вентиляції, кондиціонування повітря, пневмотранспорту й аспірації.

Повинен знати: технологію монтажу повітроводів та устаткування середньої складності; будову монтажних поршневих пістолетів і правила роботи з ними; правила монтажу затулок з ручним і механізованим приводом, зворотніх клапанів, шиберів, дросель-клапанів, м’яких вставок, дефлекторів.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи монтажником систем вентиляції, кондиціювання повітря, пневмотранспорту й аспірації 3 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Складання дефлекторів заводського виготовлення. Монтаж гермодверей, шиберів, затулок, воронок, кожухів, дефлекторів, зонтів, м’яких вставок, віброізоляторів та інших вузлів системи. Установлювання постаментів, рам та майданчиків під калорифери, вентилятори та інше вентиляційне устаткування без вивіряння. Монтаж вогнезатримуючих, пелюсткових та автоматичних зворотніх клапанів. Установлювання обгороджень рушійних частин устаткування, нерухомих жалюзійних ґрат. Розбирання та складання окремих вузлів устаткування під час ревізії. Монтаж систем вентиляції середньої складності з припасовуванням і закріплюванням елементів. Розмічання місць установлення кріплення. Закріплювання конструкцій за допомогою монтажного поршневого пістолета. Комплектування повітроводів і фасонних частин за бланками. Монтаж повітроводів з вініпласту, на бандажному і річному з’єднаннях скловолокна та металопласту.


5-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує складні роботи з монтажу систем та устаткування вентиляції, кондиціонування повітря, пневмотранспорту й аспірації.

Повинен знати: способи перевіряння деталей і вузлів устаткування; допуски та посадки під час складання деталей; технологію монтажу складних систем та устаткування; номери й типи осьових і центробіжних вентиляторів, кондиціонерів, фільтрів, циклонів, скруберів; типи повітророзподільників і способи їх установлювання; правила розбирання та складання вентиляторів до N 6,5; правила користування технічною документацією з організації та проведення монтажних робіт.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи монтажником систем вентиляції, кондиціонування повітря, пневмотранспорту й аспірації 4 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Монтаж кондиціонерів усіх типів з окремих готових камер, секцій та вузлів, майданчиків під калорифери, вентилятори та інше вентиляційне устаткування. Вивіряння систем вентиляції та устаткування. Підганяння за місцем елементів систем, що монтуються. Виготовляння за місцем патрубків та переходів. Установлювання рухомих жалюзійних ґрат. Монтаж механізмів для відкривання фрамуг. Монтаж вентиляторів до N 6,5. Натягування текстропних ременів на шківи вентилятора та електродвигуна з центруванням шківів. Перевіряння балансування вентилятора. Монтаж панельних вентиляційних блоків на шві замикання. Монтаж вихлопних шахт на дахах будівель з проходженням через дах. Монтаж повітророзподільників, місцевих відсмоктувачів, обезпилюючих агрегатів, чарункових фільтрів та шумоглушників. Вивіряння систем вентиляції з вініпласту, скловолокна та металопласту.


6-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує особливо складні роботи з монтажу систем та устаткування вентиляції, кондиціонування повітря, пневмотранспорту й аспірації.

Повинен знати: принцип роботи систем, що монтуються, та їх елементів; способи розбивання монтажних осей і виконання висотних відміток; правила випробовування, складання та розбирання, обкатування, пуску, регулювання та комплексного випробовування змонтованого устаткування та систем вентиляції; правила виконання ескізів та монтажних схем; способи аеродинамічних випробувань вентиляційних систем.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи монтажником систем вентиляції, кондиціонування повітря, пневмотранспорту й аспірації 5 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Виконання ескізів і монтажних схем. Замірювання з натури. Розбивання осей установлювання повітроводних систем та устаткування. Монтаж кондиціонерів усіх типів зі складанням секцій, камер та вузлів з окремих деталей. Монтаж припливних камер та особливо складних повітроводних систем. Монтаж вентиляторів більше N 6,5. Монтаж циклонів, скруберів, фільтрів рулонних та рукавних. Перевіряння роботи та регулювання змонтованих систем і устаткування. Балансування вентиляторів з перевірянням на ходу. Розмічання складних переходів для виготовлення за місцем. Проведення аеродинамічних випробувань повітродувних систем.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору