2-й розряд
Завдання та обов’язки. Виконує найпростіші роботи під час монтажу турбоагрегатів, синхронних компенсаторів та конструкцій, що пов’язані з ними.
Повинен знати: способи розпаковування устаткування; види найпростіших такелажних пристроїв та способи їх застосування; способи змащування деталей устаткування; призначення слюсарних інструментів.
Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.
Приклади робіт. З’єднування невідповідальних деталей.
Розпаковування устаткування.
3-й розряд
Завдання та обов’язки. Виконує прості роботи під час монтажу турбоагрегатів, синхронних компенсаторів та конструкцій, що пов’язані з ними.
Повинен знати: сортамент матеріалів, що застосовуються;
способи виконання нескладних монтажних робіт; будову та правила користування простими такелажними пристроями та механізованими інструментами; способи розконсервовування деталей та вузлів устаткування.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи монтажником турбоагрегатів та синхронних компенсаторів 2 розряду не менше 1 року.
Приклади робіт. Розмічання деталей за шаблоном. Свердління отворів тріскачкою та дрилем. Складання нарізних та фланцевих з’єднань. Нарізування різьби вручну. Виготовляння підкладок і прокладок. Знімання консервації.
4-й розряд
Завдання та обов’язки. Виконує роботи середньої складності з монтажу турбоагрегатів, синхронних компенсаторів та конструкцій, що пов’язані з ними.
Повинен знати: способи перевіряння розмірів фундаментів під устаткування середньої складності та методи монтажу цього устаткування; способи користування механізованим інструментом спеціального призначення; найпростіші способи вивіряння змонтованого устаткування; способи гідравлічного випробовування; способи стропування та переміщення устаткування, користування механізованим такелажним обладнанням; будову устаткування, що монтується, та технологію його монтажу.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи монтажником турбоагрегатів та синхронних компенсаторів 3 розряду не менше 1 року.
Приклади робіт. Перерізання та вальцювання конденсаторних трубок. Установлювання зливних трубок. Установлювання та затягування болтів рознімань циліндрів. Установлювання коробок виводів генератора.
5-й розряд
Завдання та обов’язки. Виконує складні роботи з монтажу турбоагрегатів, синхронних компенсаторів та конструкцій, що пов’язані з ними.
Повинен знати: способи розмічання, встановлювання та перенесення монтажних осей; правила перевіряння і приймання фундаментів під монтаж устаткування та місць встановлення устаткування; способи монтажу складного устаткування; способи балансування, центрування, вивіряння та регулювання устаткування, що монтується; будову та принцип дії систем змащування; технічні вимоги та допуски під час монтажу механізмів та машин; правила здавання в експлуатацію складного устаткування.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи монтажником турбоагрегатів та синхронних компенсаторів 4 розряду не менше 1 року.
Приклади робіт. Підготовляння до монтажу циліндрів та вузлів проточної частини. Підготовляння до монтажу компресорів газотурбінних установок (ГТУ). Монтаж збірників конденсату ГТУ, сервомоторів, акумуляторів тиску, поворотної діафрагми. Установлювання контрольних штифтів та дистанційних болтів. Установлювання датчиків та покажчиків системи контролю ротора, тахометрів. Монтаж масляних баків та баків для вогнестійкої рідини маслоохолоджувачів, водяних і масляних фільтрів, ежекторів. Набивання конденсаторних трубок. Установлювання траверси та апарата щіткотримачів. Установлювання щитів на статер. Шабрування поверхонь устаткування.
6-й розряд
Завдання та обов’язки. Виконує особливо складні роботи, що потребують підвищеної точності. Монтаж паротурбінних і газотурбінних агрегатів та особливо складного допоміжного устаткування, синхронних компенсаторів.
Повинен знати: способи монтажу особливо складного устаткування; способи регулювання та налагоджування устаткування; правила випробовування агрегатів та машин під час введення їх в експлуатацію.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи монтажником турбоагрегатів та синхронних компенсаторів 5 розряду не менше 1 року.
Приклади робіт. Установлювання фундаментних рам і плит.
Монтаж циліндрів, роторів, компенсаторів ГТУ та підшипників. Монтаж клапанів паророзподілу та розподільних пристроїв. Монтаж устаткування системи регулювання і захисту автоматів безпеки та прискорення, паромасляних регуляторів, монтаж камер згоряння ГТУ. Центрування ротора генератора до ротора турбіни. Монтаж статора, ротора збуджувача та пускового двигуна синхронного компенсатора. Установлювання газоохолоджуючих пристроїв. Вивіряння та регулювання положення магнітних систем синхронного компенсатора. Перевіряння герметичності статора і ротора. Монтаж конденсаторів. Пускові роботи на турбогенераторі та синхронному компенсаторі.