UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Монтажник устаткування підприємств целюлозно-паперової промисловості

Монтажник устаткування підприємств целюлозно-паперової промисловості

2-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує найпростіші роботи під час монтажу устаткування целюлозно-паперової промисловості та конструкцій, що пов’язані з ним.

Повинен знати: способи розпаковування та розконсервовування устаткування; види найпростіших такелажних пристроїв і способи їх застосування; способи змащування деталей устаткування; призначення слюсарних інструментів.

Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Приклади робіт. З’єднування невідповідальних деталей. Розпаковування, розконсервовування устаткування. Виготовляння та встановлювання номерних табличок на апаратах і устаткуванні.


3-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує прості роботи під час монтажу устаткування целюлозно-паперової промисловості та конструкцій, що пов’язані з ним.

Повинен знати: сортамент матеріалів, що застосовуються; способи виконання нескладних монтажних робіт; будову та правила користування простими такелажними засобами; будову та застосування нескладного вимірювального інструменту; метричні та дюймові різі; способи найпростішого вивіряння змонтованого устаткування, правила користування механізованими інструментами.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи монтажником устаткування підприємств целюлозно-паперової промисловості 2 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Розмічання деталей за шаблоном. Свердління отворів тріскачкою та дрилем. Складання нарізних і фланцевих з’єднань. Нарізування різьби вручну. Виготовляння прокладок і підкладок. Виправляння металоконструкції. Закріплювання стиків монтажними болтами. Монтаж сприсків, корит і штуцерів з гумовими рукавами, натяжних і приводних пристроїв.


4-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує роботи середньої складності з монтажу устаткування целюлозно-паперової промисловості та конструкцій, що пов’язані з ним.

Повинен знати: способи перевіряння розмірів фундаментів під устаткування середньої складності та методи монтажу цього устаткування; способи користування механізованим інструментом спеціального призначення; способи вивіряння змонтованого устаткування; способи гідравлічного випробовування; способи стропування та переміщання вантажів, правила користування механізованим такелажним обладнанням; будову устаткування, що монтується; правила встановлювання арматури, маркування арматури та розпізнавальне забарвлення.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи монтажником устаткування підприємств целюлозно-паперової промисловості 3 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Монтаж прес-патів, підшипників, шківів, зірочок дисків та інших типових деталей вузлів папероробного устаткування. Монтаж сортувалок для трісок, тріскоуловлювачів, дрешерів ганчіркорубок, відпилювачів, шнекпресів, гільзоклеїльних, гільзорізальних, бобінорізальних верстатів та іншого аналогічного устаткування, що надходить у зібраному вигляді. Монтаж шаберів сукноведучих, папероведучих та інших валиків паперокартоноробних машин з вивірянням, а також допоміжного устаткування: водовідділювачів, вихрових очисників, сортувалок та іншого устаткування, що надходить у зібраному вигляді і стоїть окремо.


5-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує складні роботи з монтажу устаткування целюлозно-паперової промисловості та конструкцій, що пов’язані з ним.

Повинен знати: способи розмічання, встановлювання та перенесення монтажних осей; правила перевіряння і приймання фундаментів під монтаж устаткування та місць встановлення устаткування; способи монтажу складного устаткування; способи балансування, центрування, вивіряння і регулювання устаткування, що монтується; будову та принцип дії систем змащування; технічні вимоги і допуски під час монтажу механізмів і машин; правила здавання в експлуатацію складного устаткування.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи монтажником устаткування підприємств целюлозно-паперової промисловості 4 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Монтаж корообдиралок вертикальнодискових, гідравлічних зневоднюючих барабанів, фільтрів для води, дезінтеграторів, верстатів для насаджування дифебрерних каменів. Монтаж барабанних і дискових рубальних машин, рафінерів, сепараторів, бракомолок, гідропульперів, млинів для розмелювання маси, еркенсаторів і розподільників до них. Монтаж фортрапних установок, згущувачів, фільтрів з волокнистим підшарком, гарнітур лопастевих і пропелерних, розмішувальних пристроїв, змішувачів, гарнітур вибільних ролів, насосів для маси лугоковіддільників, зволожувачів. Монтаж двовалових каландрів-сатинерів, стопорізок і флаторізальних верстатів для вирізання паперових кругів, пакувальних пресів, апаратів “Туна”, ущільнювачів тріски типу “Фреска”, котлів і емульгаторів для виготовляння клею, дискових живильників. Установлювання клапанів, шиберів усіх діаметрів, а також редукторів незалежно від кількості обертів. Монтаж слешерів, кулачкових, корообдиральних машин, сучкоуловлювачів, вузлоуловлювачів, перемотувальних, перемотувально-сортувальних верстатів та іншого аналогічного устаткування, що надходить у розібраному вигляді.


6-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує особливо складні роботи з монтажу устаткування целюлозно-паперової промисловості, що потребують підвищеної точності.

Повинен знати: способи монтажу особливо складного устаткування; способи регулювання і налагоджування устаткування; правила випробовування агрегатів і машин, а також комплексного устаткування технологічних ліній під час введення їх в експлуатацію.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи монтажником устаткування підприємств целюлозно-паперової промисловості 5 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Монтаж корообдиральних установок барабанного і бункерного типів, пресів, дефібрерів усіх типів. Монтаж деревопарильних, ганчірковарильних і целюлозоварильних котлів, регенераційних цистерн, розривачів для целюлози, бігунів, ролів і сортувалок для маси різних папмашин, вертикальних гарнітур і змішувачів, вибільних башт, циркуляційних пристроїв різних типів до целюлозоварильних котлів. Монтаж папероробних, картоноробних машин і пресів, приводів до них усіх систем, каландрів і суперкаландрів. Монтаж поздовжньо-різальних верстатів, верстатів для шліфування й бомбірування валів, верстатів-автоматів, устаткування для виробництва фібри, пергаменту та целофану.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору