4-й розряд
Завдання та обов’язки. Виконує передмонтажне перевіряння, автономне та комплексне налагоджування апаратури автоматичного контролю, регулювання й керування I категорії складності.
Повинен знати: основи електротехніки й електроніки;
призначення, будову та принцип дії апаратури автоматичного контролю, регулювання й керування I категорії складності; зразкові прилади й пристрої, призначені для перевіряння робочих систем вимірювання; способи монтажу та налагоджування приладів I категорії складності; інструкції Державного комітету України з питань стандартизації, метрології та сертифікації щодо перевірки робочих приладів I категорії складності; правила читання електричних схем.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною або спорідненою професією 3 розряду не менше 1 року.
Приклади робіт. Передмонтажне перевірення та регулювання окремих елементів, первинних і передавальних перетворювачів (датчиків), сигналізаторів, що застосовуються у схемах керування блокування, захисту, вторинних приладів уніфікованих комплексів КС, АСК та інших, автономне та комплексне налагоджування електричних схем дистанційного керування.
5-й розряд
Завдання та обов’язки. Виконує передмонтажне перевірення, автономне та комплексне налагоджування апаратури автоматичного контролю, регулювання й керування II категорії складності.
Повинен знати: основні поняття та термінологію, що пов’язані з автоматизацією виробничих процесів; призначення, будову та принцип дії апаратури автоматичного контролю, регулювання й керування II категорії складності; способи монтажу та налагоджування приладів II категорії складності; інструкції Державного комітету України з питань стандартизації, метрології та сертифікації щодо перевірки робочих приладів II категорії складності; принцип роботи електричних і пневматичних схем автоматичного керування та гідравлічних схем.
Кваліфікаційні вимоги. Вища або професійно-технічна освіта (молодший спеціаліст, кваліфікований робітник). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи налагоджувальником приладів, апаратури та систем автоматичного контролю регулювання та керування 4 розряду не менше 1 року.
Приклади робіт. Передмонтажне перевіряння та регулювання окремих елементів функціональних і регулювальних пристроїв уніфікованих комплексів КС, АСК та інших гідравлічних систем регулювання, сигналізаторів складу та концентрації газів, локальних функціональних та регулювальних пристроїв; автономне та комплексне налагоджування електричних, пневматичних, гідравлічних систем керування та захисту, систем контролю параметрів, локальних приладів.
6-й розряд
Завдання та обов’язки. Виконує передмонтажне перевірення, автономне та комплексне налагоджування апаратури автоматичного контролю, регулювання й керування III категорії складності.
Повинен знати: основні поняття та термінологію, що стосуються роботи з безконтактними та лічильно-обчислювальними пристроями; призначення, будову та принцип дії апаратури автоматичного контролю, регулювання й керування III категорії складності; способи монтажу та налагодження приладів III категорії складності; інструкції Державного комітету України з питань стандартизації, метрології та сертифікації щодо перевірки робочих приладів III категорії складності; основні поняття про системи автоматичного регулювання та методи налагоджування найпростіших із них.
Кваліфікаційні вимоги. Вища або професійно-технічна освіта (молодший спеціаліст, кваліфікований робітник). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи налагоджувальником приладів, апаратури та систем автоматичного контролю регулювання та керування 5 розряду не менше 1 року.
Приклади робіт. Передмонтажне перевіряння та регулювання окремих елементів газоаналізаторів, pH-метрів, густиномірів, віскозиметрів, хроматографів. Автономне та комплексне налагоджування систем керування та захисту на базі безконтактних пристроїв, обчислювальної техніки, автоматизованих систем регулювання з “П” та “І” законом регулювання.
Примітка. Більш складні роботи з налагоджування приладів, апаратури і систем автоматичного контролю, регулювання й керування виконуються персоналом з базовою або повною вищою освітою (бакалавр, спеціаліст) відповідного напряму підготовки.