Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Робітник зеленого будівництва

Робітник зеленого будівництва

2-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує найпростіші роботи під час закладання зелених насаджень, розбивання газонів, скверів і будівництва спортивних майданчиків.

Повинен знати: способи штикування +рунту під зелені насадження в умовах будівництва; способи планування на око площин, грядок скверів і доріжок; способи тимчасового прикопування кущових рослин з оголеною кореневою системою; способи копання ям і траншей у талому +рунті; способи заготовляння рослинної землі та дерну; правила транспортування кущових рослин і дерну; способи поливання газонних трав під час сіяння; способи обрізання та проріджування кущів.

Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Приклади робіт. Розрівнювання землі на відвалах. Засипання ям. Розкидання та перенесення +рунту. Перекидання піску, гравію, щебеню та висівок. Штикування +рунту лопатою. Горизонтальне планування на око площин, грядок і доріжок з вибиранням коренів, каменів і розбиванням грудок. Установлювання квітів у горщиках. Поливання квітів, дерев із шланга з автомашини. Підв’язування дерев до кілків. Розкидання перегною вручну. Рознесення кілків. Прибирання території від будівельних відходів, сміття, зрізаного гілля, скошеної трави, снігу, їх навантажування та розвантажування. Зв’язування кущових рослин у пучки та їх розв’язування. Навантажування та розвантажування кілків для закріплювання дерев, пакувальних матеріалів та інших невідповідальних вантажів.

Підношування кущових рослин до місця тимчасового їх прикопування або саджання. Тимчасове прикопування кущових рослин з оголеною кореневою системою. Улаштовування та відновлювання пристовбурних ямок і канавок. Заготовляння й установлювання кілків для підв’язування дерев під час висаджування. Коткування газонів і доріжок ручним котком. Трамбування +рунту вручну. Заготовляння рослинної землі та дерну. Заготовляння спиць для одерновування. Розпушування +рунту в пристовбурних ямках. Розпушування клумб. Пересаджування дерев. Підсівання газонів вручну. Розмічання (маркірування) рядів і борозен. Улаштовування грядок. Підготовляння деревнокущових рослин для висаджування. Навантажування, розвантажування з укладанням саджанців дерев і кущових рослин.


3-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує прості роботи під час закладання зелених насаджень, розбивання газонів, скверів і будівництва спортивних майданчиків.

Повинен знати: способи планування площин, грядок, доріжок і укосів під рейку або шаблон; способи копання ям і траншей у мерзлому +рунті; способи розморожування +рунту; розміри садивних ям і траншей; способи підготовляння садильних місць у ямах і траншеях; способи захисту дерев від пошкодження, утеплювання їх на зиму в період будівництва; способи сіяння газонних трав на горизонтальних поверхнях; способи поливання горизонтальних поверхонь; правила транспортування дерев з оголеною кореневою системою; засоби малої механізації та правила роботи з ними; способи обрізання та проріджування крон стандартних дерев; способи підстригання газонів і живоплоту.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи робітником зеленого будівництва 2 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Розкидання органічних добрив по площині для посадок. Удобрювання +рунту мінеральними розчинами. Обрізання та проріджування кущових рослин. Перенесення розсади у горщиках та ящиках. Копання садильних ям і траншей у талому +рунті. Планування площин, грядок, доріжок і укосів під рейку або шаблон. Копання садильних ям і траншей у мерзлому +рунті. Підготовляння основ у ямах і траншеях під час саджання стандартних дерев і кущових рослин. Прикопування стандартних дерев і кущових рослин з оголеною кореневою системою в мерзлому +рунті (в осінньо-зимовий період). Захист дерев від пошкоджень і утеплювання їх на зиму. Вибирання з-під плуга саджанців з оголеною кореневою системою. Звалювання дерев, розпилювання стовбурів.

Корчування та підрубування пнів та кущів вручну. Обрізання паростків дерев. Обрізання коренів саджанців під час саджання. Саджання квітів на газони й у вази. Саджання багаторічних і килимових квітів. Поливання газонних трав і деревно-кущових рослин. Сіяння газонних трав на горизонтальних поверхнях вручну та механізованим способом. Викошування газонів вручну та газонокосилками. Підживлювання рослин мінеральними добривами. Викопування квіткових рослин. Поливання дерев, кущів гідробуром і квіткових рослин вручну. Улаштовування насипних клумб і рабаток. Суцільне одерновування горизонтальних поверхонь і укосів у клітинку. Ремонт одернування. Навантажування та розвантажування стандартних дерев з оголеною кореневою системою.


4-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує роботи середньої складності під час закладання зелених насаджень, розбивання скверів, газонів і будівництва спортивних майданчиків.

Повинен знати: засоби малої механізації та правила роботи з ними; кондицію стандартних дерев і кущових рослин і способи їх відбирання у лісових масивах або розсадниках; способи викопування стандартних дерев і кущових рослин з оголеною кореневою системою; способи видаляння пошкоджених коренів і гілок крон; способи обрізання та проріджування крон дерев; способи планування площин, грядок, доріжок і укосів за геодезичними позначками; класифікацію та структуру рослинних +рунтів; способи готування земляних сумішей; основні види органічних і мінеральних добрив і стимуляторів росту зелених насаджень, способи внесення їх у +рунт; способи улаштовування квітників; способи саджання стандартних дерев, кущів, цибульних одно- і багаторічних рослин під час закладання парків, скверів і бульварів; способи заготовляння дерну механічними дернорізками; способи обприскування дерев і кущів розчинами ядохімікатів; техніку безпеки під час роботи з ядохімікатами; правила обкопування саджанців і кущових рослин; способи упаковування саджанців і кущових рослин.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи робітником зеленого будівництва 3 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Відбирання за кондицією стандартних дерев і кущових рослин у лісових масивах або розсадниках. Викопування саджанців хвойних порід з грудкою. Пакування грудки. Викопування дерев і кущових рослин з оголеною кореневою системою. Вибирання та видаляння пошкоджених коренів і гілок крон. Планування площин, грядок, доріжок й укосів за геодезичними позначками. Саджання дерев з оголеною кореневою системою в готові садивні ями з розтяжками між кілками. Саджання кущових рослин з оголеною кореневою системою в готові садивні траншеї. Саджання рисунком середньої складності цибульних одно- і багаторічних рослин у відкритий +рунт. Сіяння газонних трав на крутих укосах. Готування земляних рослинних сумішей. Внесення під час саджання рослинних сумішей, стимуляторів росту, органічних і мінеральних добрив. Обприскування розчинами ядохімікатів кущів і дерев. Поливання рослин дощувально-поливальними машинами. Зрізування +рунту газонів механічними дернорізками. Установлювання чавунних пристовбурних решіток з улаштовуванням дерев’яних каркасів. Улаштовування квітників, підстригання квітників шпалерними ножицями. Заготовляння дерну механічними дернорізками.


5-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує складні роботи під час закладання зелених насаджень, розбивання скверів, газонів і будівництва спортивних майданчиків.

Повинен знати: основні поняття з агротехніки та дендрології; правила обкопування (дерев великого розміру) із збереженням кореневої системи; способи пакування грудок дерев; способи навантажування, розвантажування та саджання дерев з грудкою землі у м’якій та твердій тарі; способи закріплювання дерев; способи улаштовування садово-паркових доріжок і майданчиків; способи одерновування фігурних бровок, газонів, квітників, партерів та інших площин; способи фігурного підстригання живоплоту; способи омолоджування дерев; способи художнього формування крон дерев; біологічні особливості рослин; способи улаштовування килимово-мозаїчних квітників і саджання килимово-живцевих квітів.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи робітником зеленого будівництва 4 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Викопування дерев з грудкою землі. Упаковування грудок дерев. Навантажування, розвантажування й установлювання автокранами у садивні ями дерев із звільненням грудки від тари. Оброблянню та зачищання зрізів кореневої системи. Омолоджування дерев. Вибирання та видалення сухих сучків. Формування крони. Обрізання та проріджування крон дерев. Контурне та фігурне одерновування бровок газонів, квітників, партерів та інших площин з підготовлянням земляної постелі. Фігурне підстригання живоплоту. Трасування ліній за геодезичними позначками. Нанесення рисунку на сплановану поверхню квітника. Саджання квіткової розсади та багаторічних квітів за рисунком. Улаштовування щебеневих доріжок і майданчиків з дотриманням проектних поперечних профілів і поздовжніх схилів. Укладання щебеневих, гравійних покриттів і покриттів зі спеціальної суміші з пошаровим ущільнюванням котками і вібротрамбівками. Улаштовування килимно-мозаїчних квітників, партерів з нанесенням складного рисунку та наданням проектного рельєфу.


6-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує особливо складні роботи під час закладання зелених насаджень, розбивання скверів, газонів і будівництва спортивних майданчиків.

Повинен знати: способи перенесення проектів озеленення в натуру; способи улаштовування футбольних полів, бігових доріжок і спортивних майданчиків.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи робітником зеленого будівництва 5 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Перенесення проектів озеленення в натуру за геодезичними позначками. Вертикальне та горизонтальне розбивання футбольних полів (периметра, поздовжньої та поперечної осей) з прив’язуванням їх до основних нівелірних та теодолітних позначок. Улаштовування на спортивних майданчиках збирально-висушувальних і магістральних дренажів з дотриманням заданих уклонів. Улаштовування на будівельних майданчиках суцільного дренажного шару з піску, черепашника й інших матеріалів з дотриманням заданих уклонів. Укладання рослинного шару футбольних полів з внесенням поліпшуючих органічних і мінеральних добавок. Сіяння на спортивних майданчиках газонних трав у двох напрямках з підготуванням сумішей газонного насіння за проектною схемою, засипання насіння рослинною сумішшю з коткуванням.

Суцільне одерновування спортивних майданчиків з укладанням штучного дерну під рейку, обрізання дерну за шаблоном, підготовляння постелі під кожну дернину, загортання швів рослинною землею, землею із сумішшю газонного насіння, укочування обдернованої поверхні легким котком з перевірянням вертикальних позначок. Усування місць осідання окремих дернин після укочування котком. Вертикальне та горизонтальне розбивання бігових доріжок і спортивних майданчиків з прив’язуванням до основних нівелірних і теодолітних позначок. Готування й укладання спецсуміші на бігові доріжки та спортивні майданчики з укочуванням котком. Перевіряння вертикальних позначок і виправляння місць осідання після укочування.

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору