Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Робітник карти намиву

Робітник карти намиву

2-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує роботи з укладання +рунту під час намивання споруд під воду, скидання пульпи у відвали з улаштуванням і без улаштування обвалування та під час однобічного намивання споруд.

Повинен знати: основні види +рунтів і лісоматеріалів; види та призначення пульпонапрямних переносних щитів, лотків і випусків; правила сигналізації під час укладання +рунту та намивання земляних споруд; основні правила укладання +рунту на карті намиву; способи грубого обробляння лісоматеріалів; способи розбирання простих дерев’яних конструкцій; види стропів, захватних пристроїв і такелажної оснастки; правила переміщання труб і лісоматеріалів.

Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Приклади робіт. Розподіляння потоку пульпи на карті намиву за допомогою переносних щитів, випусків і лотків. Відбудовування та нарощування обваловування з намивного +рунту за лекалами. Грубе обтісування, поперечне перепилювання й обкорування лісоматеріалів. Нарощування й укорочування розподільного пульпопроводу. Переключання потоку пульпи з однієї карти на іншу. Установлювання шандорних дощок і вертикальних патрубків. Очищання пульпостічних канав і зумпфів. Прибирання обкотишів та сміття за межі споруди, що намивається. Розбирання простих дерев’яних конструкцій. Зачіплювання труб та інших вантажів інвентарними стропами за монтажні петлі, скоби, гаки тощо. Стропування лісоматеріалів.


3-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує роботи з укладання +рунту під час намивання площин, широкопрофільних та вузькопрофільних частин безнапірних земляних споруд і штабелів.

Повинен знати: основні властивості +рунтів та їх класифікацію за складністю гідравлічного транспортування; правила та способи намивання безнапірних земляних споруд; основні властивості деревини; способи обробляння лісоматеріалів ручним інструментом; водоскидні пристрої.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи робітником карти намиву 2 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Керування процесом намивання безнапірної земляної споруди або штабеля. Улаштовування та нарощування водоскидних колодязів, лотків, зумпфів. Підтримання необхідного горизонту ставка з регулюванням водоскидної системи. Виготовляння та ремонтування деталей водоскидних колодязів, опор і естакад. Обтісування колод на канти та накругло. Обтісування дощок і пластин.


4-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує роботи з укладання +рунту під час намивання широко- і вузькопрофільних частин напірних земляних споруд, замивання пазух гідротехнічних споруд, зведення земляного полотна залізничної колії й автодороги та намивання підходів до мостів.

Повинен знати: правила та способи укладання +рунту під час намивання широко- і вузькопрофільних частин напірних земляних споруд, замивання пазух гідротехнічних споруд, зведення земляного полотна залізничної колії й автодороги, намивання підходів до мосту; правила виконання робіт і технічні вимоги до намивних напірних земляних споруд; дренажну систему.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи робітником карти намиву 3 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Керування процесом намивання напірної земляної споруди, земляного полотна залізничної колії або автодороги, підходів до мостів або під час замивання пазух гідротехнічних споруд (розкладення +рунту в частинах профілю, споруди за фракціями змінюванням глибини і меж ставка, змінювання напрямку потоку пульпи, а також переміщання випуску пульпи). Розбивання осей робочого пульпопроводу та меж ставка. Забивання водозбірних систем, нарощування водоскидних колодязів з вибиранням оптимальної висоти установлювання шандорів і патрубків. Візуальне оцінювання відмивання глинистих частинок. Ремонтування пульпостічних пристроїв.


5-й розряд

Завдання та обов’язки. Укладання +рунту під час намивання особливо відповідальних напірних земляних споруд з ядром.

Повинен знати: способи формування ядра; правила виробництва робіт і технічні вимоги під час намивання земляних споруд з ядром, у тому числі у зимовий період.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи робітником карти намиву 4 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Керування процесом намивання особливо відповідальних напірних земляних споруд з ядром. Дотримання загаданого гранулометричного складу та густини +рунту, укладеного в тіло споруди. Улаштовування та нарощування водоскидних систем під час намивання особливо відповідальних земляних споруд з ядром, забивання водоскидних систем у цих спорудах. Дотримання технології укладання +рунту в плані та за висотою.

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору