Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Столяр будівельний

  Столяр будівельний

  2-й розряд

  Завдання та обов’язки. Виконує найпростіші столярні роботи.

  Повинен знати: основні властивості деревини; способи приготування столярного клею.

  Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

  Приклади робіт. Відбирання та сортування пиломатеріалів. Заготовляння вручну брусків за розмірами для столярних виробів з обстругуванням рубанком, поздовжнім і поперечним розпилюванням. Варіння столярного клею.


  3-й розряд

  Завдання та обов’язки. Виконує прості столярні роботи. Обробляє деревину електроінструментом і вручну. Виготовляє й установлює прості столярні вироби.

  Повинен знати: основні породи та дефекти деревини; правила поводження з електроінструментом.

  Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи столяром будівельним 2 розряду не менше 1 року.

  Приклади робіт. Виготовляння вручну й установлювання прямолінійних столярних тяг, прямолінійних поручнів простого профілю. Виготовляння прямолінійних заготовок столярних виробів з використанням механізованого інструменту або вручну. Зачищання деталей після механічної обробки. Установлювання накладних віконних і дверних наборів з приганянням до місця. Вставляння ущільнювального шнура у спарені рами. Вирізування сучків і засмолених місць.


  4-й розряд

  Завдання та обов’язки. Виконує столярні роботи середньої складності.

  Повинен знати: способи виготовляння з’єднань і збирання елементів столярних виробів; способи забивання окремих місць деревини; способи виготовляння столярних виробів середньої складності.

  Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи столяром будівельним 3 розряду не менше 1 року.

  Приклади робіт. 1. Загальнобудівельні роботи. Виготовляння деталей та збирання з них дверних полотен і віконних рам прямокутної форми всіх типів. Збирання та ремонт прямолінійних фрамуг, віконних стулок, глухих рам для цивільних та промислових будов. Заганяння глухих рам і фрамуг. Установлювання фільончастих перегородок. Установлювання дверних і віконних блоків, підвіконних дощок і монтажних брусків. Установлювання з припасовуванням до місця простого врізного і частково врізного приладдя (ролики дверні з планками, дзвоники-вертушки, ручки дверні та віконні, засувки поперечні тощо). Збирання й установлювання захисних декоративних решіток радіаторів. Збирання й установлювання вбудованих меблів у житлових будинках. Обшивання стін деревно-стружковими плитами. 2. Монтаж зернопереробного устаткування. Виготовляння площадок і настилів прямих патрубків, деталей самопливу, підвісок і кронштейнів для закріплювання устаткування.


  5-й розряд

  Завдання та обов’язки. Виконує складні столярні роботи.

  Повинен знати: властивості деревини твердих порід і способи її обробляння; способи виготовляння, приганяння та навішування складних столярних виробів.

  Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи столяром будівельним 4 розряду не менше 1 року.

  Приклади робіт. 1. Загальнобудівельні роботи. Виготовляння й установлювання заокруглень поручнів. Виготовляння, збирання та установлювання півциркульних рам і коробок. Приганяння та навішування з урізуванням завіс віконних рам і дверних полотен. Розмічання за ескізами і виготовляння шаблонів для штукатурних і форм для ліпних робіт. Установлювання з приганянням до місця складного врізного і частково врізного приладдя (наскрізні шпінгалети, фрамужні прилади, замки з поворотною ручкою й автоматичні тощо). 2. Монтаж зернопереробного устаткування. Виготовляння та монтаж круглих і фасонних патрубків, коробок деталей самопливного трубопроводу, корит для шнеків, лоткових спускних і приймальних столів, рам під технологічне устаткування.


  6-й розряд

  Завдання та обов’язки. Виконує особливо складні столярні роботи.

  Повинен знати: способи виготовляння й установлювання особливо складних столярних виробів.

  Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи столяром будівельним 5 розряду не менше 1 року.

  Приклади робіт. 1. Загальнобудівельні роботи. Виготовляння, установлювання та реставраційний ремонт особливо складних фігурних і лекальних поручнів, плінтусів, наличників, балясин, карнизів тощо з деревини твердих і цінних порід. 2. Монтаж зернопереробного устаткування. Виготовляння й установлювання головок, башмаків і труб норій, надвальцьових коробок, конусів під вальцівками, аспіраційних коробів і каналів для вальцівок, збірників і волокуш, гвинтових спусків, патрубків, дерев’яних конструкцій для підвішування устаткування великої ваги.

  Шукаєте роботу?

  Шукаєте персонал?

  ↑ Вгору