UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Такелажник на монтажі

Такелажник на монтажі

2-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує найпростіші такелажні роботи під час монтажу будівельних конструкцій і технологічного устаткування.

Повинен знати: основні види інвентарних строп, захватних засобів, такелажної оснастки та допустимі норми навантажування на них; правила подавання будівельних конструкцій та устаткування на робочі місця монтажу; правила сигналізації під час монтажу конструкцій і устаткування.

Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Приклади робіт. Стропування (зачіплювання) будівельних конструкцій та устаткування інвентарними стропами за спеціальні пристрої, монтажні петлі, гаки тощо та розстроповування (відчіплювання) на місці монтажу або установлювання.


3-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує прості такелажні роботи під час монтажу будівельних конструкцій і технологічного устаткування масою до 10 т.

Повинен знати: будову простого такелажного устаткування та пристроїв, правила користування ними; способи стропування та розстроповування будівельних конструкцій та устаткування; такелажні вузли (прямий вузол, гайковий і гаковий вузли, мертва та хрестова петлі); способи закріплювання сталевих канатів болтовими затискачами; способи підіймання та опускання будівельних конструкцій та устаткування ручними та механізованими засобами на місце монтажу; способи сигналізації під час підіймання та опускання будівельних конструкцій та устаткування у процесі монтажу їх на висоті та в обмежених умовах; вимоги до виробництва такелажних робіт, передбачені правилами Центрального органу виконавчої влади з нагляду за охороною праці.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи такелажником на монтажі 2 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Стропування та розстроповування на робочих місцях будівельних конструкцій та устаткування масою до 10 т. Регулювання відтяжками. Розмотування та намотування канатів. В’язання такелажних вузлів (прямий, гайковий і гаковий вузли, мертва та хрестова петлі). Закріплювання сталевих канатів болтовими затискачами. Підіймання й опускання будівельних конструкцій та устаткування вручну і механізмами на місце монтажу. Установлювання та знімання блоків, талей, поліспастів, лебідок і домкратів вантажопідйомністю до 10 т.


4-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує такелажні роботи середньої складності під час монтажу будівельних конструкцій та технологічного устаткування масою більше 10 до 25 т.

Повинен знати: будову такелажного устаткування вантажопідйомністю до 25 т; усі види такелажних вузлів, стропів і захватів, що застосовуються для підіймання й опускання будівельних конструкцій та устаткування; конструкції гвинтових, рейкових і гідравлічних домкратів; застосування променевих траверсів і способи стропування ними.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи такелажником на монтажі 3 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Стропування та розстроповування будівельних конструкцій та устаткування масою більше 10 до 25 т на робочих місцях. Установлювання та знімання блоків, талей і поліспастів вантажопідйомністю більше 10 до 25 т. Закріплювання та знімання тимчасових розтяжок і відтяжок під час монтажу будівельних конструкцій та устаткування. Виготовляння й установлювання якорів зусиллям до 245 кН (25 тс). Запасування тросом поліспастів вантажопідйомністю до 25 т. Улаштовування на монтажі тимчасових клітей висотою до 1,5 м із шпал. Піднімання, переміщання й опускання за допомогою ручних і механізованих засобів будівельних конструкцій та устаткування масою більше 10 до 25 т: залізобетонних і металевих ферм, мостових кранів, холодильників, конденсаторів, теплообмінників, вакуум-сушарок, кислотних башт, сепараторів, рефрижераторів, кристалізаторів, насосів, вентиляторів, блоків і вузлів трубопроводів, випарників та іншого технологічного устаткування.


5-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує складні такелажні роботи під час монтажу будівельних конструкцій і технологічного устаткування масою більше 25 до 60 т.

Повинен знати: будову, правила використання та способи оснащення та випробовування всіх вантажопідйомних засобів, що застосовуються під час монтажу; вибирання сталевих канатів для різних такелажних робіт; правила випробовування, терміни зношування та змащування сталевих канатів; правила Центрального органу виконавчої влади з нагляду за охороною праці щодо бракування сталевих канатів і стропів; способи стропування та розстроповування будівельних конструкцій великої ваги та устаткування під час піднімання й опускання на місце монтажу; вимоги Центрального органу виконавчої влади з нагляду за охороною праці до такелажного устаткування оснастки та пристроїв.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи такелажником на монтажі 4 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Стропування та розстроповування конструкцій великої ваги і циліндричного устаткування. Виготовляння універсальних стропів. Установлювання та знімання блоків, талей, поліспастів, поворотних стріл і кран-балок вантажопідйомністю від 25 до 60 т. Зрощування сталевих канатів, оснащування вантажопідйомних щогл, шеврів, поліспастів і відводних блоків вантажопідйомністю до 60 т. Закріплювання поліспастів на щоглах і конструкціях, закріплювання відводних блоків. Випробовування такелажного устаткування. Виготовляння такелажного устаткування якорів зусиллям понад 245 до 588 кН (25-60 тс). Складання, установлювання та розбирання монтажних щогл і шеврів вантажопідйомністю до 60 т. Улаштовування естакад. Піднімання, переміщання й опускання за допомогою щогл, кранів, шеврів, нерухомих і падаючих стріл будівельних конструкцій та устаткування масою більше 25 до 60 т: залізобетонних, металевих, дерев’яних ферм і мостових кранів, прогонових споруд мостів, металевих доменних кожухів, кауперів, скруберів, газгольдерів, трубчастих повітронагрівальників, газоповітроводів, пилоуловлювачів, контакторів, компресорів та іншого технологічного устаткування.


6-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує особливо складні такелажні роботи під час монтажу будівельних конструкцій і технологічного устаткування масою більше 60 т.

Повинен знати: правила та способи виконання особливо складних такелажних робіт під час монтажу будівельних конструкцій та устаткування; способи підіймання й опускання будівельних конструкцій та устаткування за допомогою монтажних щогл; способи підіймання й опускання конструкцій великої ваги та устаткування спареними кранами, переобладними кранами з використанням розчаленої стріли, спареними кранами з ригелем тощо; способи пересування й установлювання монтажних і ретрансляційних щогл газових і димових труб; застосування балансирних траверсів під час роботи спарених кранів; способи насування на фундаменти доменних і мартенівських печей; способи транспортування до місця монтажу вантажів великої ваги та великогабаритних.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи такелажником на монтажі 5 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Оснащування, установлювання та пересування монтажних щогл вантажопідйомністю більше 60 т. Стропування, підіймання й опускання будівельних конструкцій та устаткування масою більше 60 т. Насування на фундаменти доменних і мартенівських печей. Стропування, підіймання й опускання на монтажні відмітки технологічного устаткування й апаратів із змонтованими на них технологічними трубопроводами ("обв’язкою") загальною масою більше 60 т: технологічних колон, млинів, випалювальних печей, абсорбційних башт, деасфальтизаторів, адсорберів, реакційних камер, холодильників крекінгів тощо. Підіймання й опускання будівельних конструкцій та устаткування спареними кранами, переобладнаними кранами із розчаленою стрілою, з тимчасовим опорним стояком під стрілою за допомогою падаючої стріли та шеврів. Підіймання технологічного устаткування та будівельних конструкцій збільшеними блоками. Транспортування до місця монтажу вантажів великої ваги та великогабаритних. Виготовляння й установлювання якорів зусиллям понад 588 кН (60 тс).


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору