UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Укладальник промислових залізобетонних труб

Укладальник промислових залізобетонних труб

4-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує роботи середньої складності під час будівництва та ремонту монолітних залізобетонних труб, радіо- й телебашт силосів та інших висотних монолітних тонкостінних залізобетонних споруд.

Повинен знати: призначення, принцип роботи підйомно-переставної, ковзної опалубки та пристроїв для її підйому; особливості роботи з будівництва та ремонту монолітних висотних споруд; правила виконання робіт із застосуванням шахтних підйомників та механізмів для підйому опалубки; правила сигналізації; номенклатуру деталей підйомної опалубки; способи подавання матеріалів на робочі місця; способи установлювання арматури й укладання бетонної суміші в опалубку; виконання футерувальних робіт; нанесення на поверхню споруд фарбувальних та антикорозійних покриттів, їх приготування; вимоги до якості застосовуваних матеріалів.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи бетонярем 3 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Установлювання та в’язання простої арматури. Укладання бетонної суміші в опалубку з ущільнюванням вібраторами. Улаштовування теплоізоляції. Нанесення фарбувального та антикорозійного покриттів на внутрішні поверхні будівель вручну. Затирання швів футеровки. Приготування кислототривких та антикорозійних покриттів у робочій зоні. Виконання робіт з використанням вантажопідіймального комплексу для вертикального транспортування устаткування та матеріалів з напівавтоматичним керуванням вантажними лебідками.


5-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує складні роботи під час будівництва та ремонту монолітних залізобетонних труб, радіо- й телебашт та інших висотних монолітних залізобетонних споруд.

Повинен знати: способи монтажу, демонтажу й експлуатації підйомно-переставної, ковзної опалубки та пристроїв для їх підйому; конструкцію шахтних підйомників, механізмів для підйому ковзної та переставної опалубки, правила їх монтажу, експлуатації та демонтажу; технологію монтажу робочих та футерувальних площадок, футерувальних обойм і підіймальних головок; способи установлювання арматури й укладання бетонної суміші у складних конструкціях; номенклатуру та склад антикорозійних, теплоізоляційних і футерувальних матеріалів; способи виконання антикорозійних, теплоізоляційних і футерувальних робіт; вимоги до якості виконання залізобетонних, антикорозійних, фарбувальних та футерувальних робіт.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи укладальником промислових залізобетонних труб 4 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Монтаж, експлуатація та демонтаж шахтних підіймачів, робочих та футерувальних площадок, футерувальних обойм, підіймальних головок та опалубок. Установлювання та в’язання складної арматури у складних конструкціях з укладанням бетонної суміші та її ущільнювання за допомогою вібратора. Центрування опалубки. Монтаж та демонтаж захисного покриття й підвісного риштування. Монтаж металевих конструкцій. Установлювання закладних деталей з їх закріплюванням. Монтаж та переставляння тепляків. Нанесення на зовнішні бетонні поверхні фарбувального та антикорозійного покриттів механізованим способом та вручну. Футерування внутрішньої поверхні ствола труби звичайною та кислототривкою цеглою. Роботи на підвісному риштуванні.


6-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує особливо складні роботи під час будівництва та ремонту монолітних залізобетонних труб, радіо- й телебашт та інших висотних монолітних залізобетонних споруд.

Повинен знати: правила приймання фундаментів монолітних висотних залізобетонних споруд; будову та правила користування пристроями та приладами контролю під час виконання робіт; правила випробовування й експлуатації підіймальних пристроїв, механізмів, що застосовуються; правила виконання та приймання робіт з будівництва висотних залізобетонних споруд; способи центрування опалубки, установлювання арматури та укладання бетонної суміші в особливо відповідальних конструкціях; способи монтажу зовнішніх металевих конструкцій; способи виконання антикорозійних робіт з використанням токсичних та вибухонебезпечних матеріалів; футерування особливо відповідальних конструкцій; способи перевіряння якості матеріалів, що застосовуються.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи укладальником промислових залізобетонних труб 5 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Монтаж світлофорних площадок, блискавковідводів, захисного ковпака. Доведення змонтованого устаткування (шахтних підйомників, підйомних головок, футерувальних обойм, підйомно-переставних опалубок з робочою підлогою) відповідно до проекту виконання робіт; вертикальність, горизонтальність, геометричні розміри, ухили. Регулювання роботи ковзних опалубок. Підготовляння та затирання поверхні споруд. Нанесення торкретбетону. Кладка футеровки з кислототривких фасонних виробів. Розмітка місць під закладні деталі. Демонтаж найбільш відповідальних вузлів підйомних пристроїв, механізмів на висоті. Випробування устаткування, що застосовується (технічний огляд).


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору