UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Електромонтер підземних споруд та комунікацій електрозв’язку

Електромонтер підземних споруд та комунікацій електрозв’язку

3-й розряд

Завдання та обов’язки. Бере участь в експлуатаційно-технічному обслуговуванні підземних споруд і комунікацій електрозв’язку. Перевіряє роботу сигналізації під час відкриття пристроїв огляду. Здійснює огляд кінцевих пристроїв. Відкриває оглядові пристрої, вентилює колодязі. Чистить оглядові пристрої в телефонній каналізації. Перевіряє на загазованість оглядові пристрої, шахти і колектори за допомогою газоаналізатора. Ремонтує оглядові пристрої, шахти, колектори, зчепи та ін. Готує розчини для ремонту телефонної каналізації.

Виконує дрібний ремонт телефонної каналізації (замазує щілини, підштукатурює стіни, замінює і встановлює замки та ін.). Ремонтує, замінює і фарбує металеві конструкції. Готує кінці кабелю для паяння і зварювання. Виконує розробку фунтів в траншеях і котлованах, в тому числі із застосуванням механізованого інструменту. Встановлює сигнальні знаки. Бере участь у прокладанні кабелів у траншеях, безтраншейним способом та в телефонній каналізації. Навантажує та розвантажує матеріали та інструменти. Заправляє та розпалює паяльні лампи, розігріває кабельні маси. Фарбує кабелі з дистанційним живленням, волоконно-оптичкі кабелі.

Повинен знати: марки кабелів, завантаження кабелів, що знаходяться в експлуатаційно-технічному обслуговуванні: типи труб телефонної каналізації, нумерацію оглядових пристроїв і каналів трубопроводів, кронштейнів, консолей; правила навантаження, розвантаження і перевезення барабанів з кабелем, улаштування телефонної каналізації; правила виконання земляних робіт під час прокладання телефонної каналізації; правила користування механізованим інструментом; рецептуру та правила виготовлення бетонних розчинів; правила безпеки під час виконання робіт відповідно до обов’язків, особливо в разі надходження газу в оглядові пристрої; правила користування газоаналізатором, газовим пальником і паяльною лампою; правила роботи з броньованими кабелями та кабелями у свинцевій оболонці, ступінь розігрівання кабельних мас.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.


4-й розряд

Завдання та обов’язки. Бере участь в експлуатаційно-технічному обслуговуванні каналізаційних споруд (огляд і ремонт колодязів і каналізаційних споруд, усунення пошкоджень, очищення та перевірка каналів телефонної каналізації). Бере участь у будуванні цегляних коробок та колодязів малого і середнього типу. Бере участь у монтажі збірних залізобетонних колодязів та укладанні й доукладанні труб у блоки телефонної каналізації. Бере участь у протягуванні кабелів у канали телефонної каналізації ручним і механізованим способами. Бере участь у роботах із прокладання кабелів у колекторах, лотках, траншеях і тунелях. Запаює і зварює кінці кабелю. Здійснює нагляд за роботами, які виконують будівельні організації в охоронних зонах.

Повинен знати: основні експлуатаційно-технічні вимоги до каналізаційних споруд; технологію виконання робіт з технічного обслуговування і ремонту підземних споруд і комунікацій; призначення механізмів, пристроїв, інструментів; основні матеріали, які застосовуються; види обробки кінців кабелів для протягування; способи прогріву оболонки пластмасових кабелів під час укладання в оглядові пристрої; Правила охорони ліній зв’язку, Умови проведення робіт у межах охоронних зон кабельних і повітряних ліній зв’язку та проводового мовлення; правила прокладання всіх типів кабелів, у тому числі волоконно-оптичних; правила зберігання кабелів на барабанах; правила огородження і утримання дільниць, де виконуються земляні роботи; технічну документацію на каналізаційні споруди; порядок списання матеріалів.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електромонтера підземних споруд та комунікацій електрозв’язку 3 розряду — не менше 1 року. Приклади робіт. Перевірка каналів телефонної каналізації; монтаж збірних залізобетонних колодязів.


5-й розряд

Завдання та обов’язки. Бере участь у технічному обслуговуванні підземних споруд і комунікацій електрозв’язку. Підвішує та опускає блоки телефонної каналізації. Здійснює нагляд за збереженням телефонної каналізації та кабелів у ній під час розкопок, які виконують сторонні організації. Встановлює телефонні розподільні шафи. Бере участь у роботах із прокладання всіх типів кабелів у колекторах, лотках, тунелях, траншеях і каналах телефонної каналізації.

Укладає волоконно-оптичний кабель у каналізацію. Витягує з каналізації кабель різкої ємності зі збереженням його придатності для подальшого використання. Виконує мурування цегляних великих спеціальних і кутових колодязів. Складає великі спеціальні й кутові залізобетонні колодязі. Виконує роботи з перевлаштування телефонної каналізації. Прокладає і ремонтує кабельну телефонну каналізацію на мостових переходах.

Виконує роботи з гідроізоляції колодязів. Виконує капітальний ремонт кабельної каналізації, в тому числі на мостах. Під час виконання робіт застосовує необхідні механізми. Ремонтує інструмент і пристрої, які застосовуються на роботах з прокладання, ремонту і будівництва телефонної каналізації та кабелів в ній. Бере участь у прийманні споруд телефонної каналізації до експлуатації.

Повинен знати: конструкцію, технологію монтажу й мурування великих телефонних колодязів спеціального типу; правила виконання робіт з прокладання підводних кабелів; прокладання і ремонт телефонної каналізації на мостах; види матеріалів, які застосовуються для гідроізоляції оглядових пристроїв; правила перемотування кабелю з пошкоджених барабанів; способи знімання броні з кабелю; правила приймання в експлуатацію кабельно-каналізаційних споруд; вимоги до утримання трас кабелів та правила безпеки відповідно до обов’язків.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електромонтера підземних споруд та комунікацій електрозв’язку 4 розряду — не менше 1 року. Прикладів робіт. Укладання волоконно-оптичного кабелю з каналізацію; мурування кутових цегляних колодязів.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору