UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Електромонтер станційного радіотелевізійного устаткування

Електромонтер станційного радіотелевізійного устаткування

3-й розряд

Завдання та обов’язки. Бере участь у технічному обслуговуванні і ремонті устаткування та пристроїв приймальних, приймально-передавальних і передавальних станцій радіозв’язку, радіомовлення, телебачення, радіорелейних та супутникових станцій, у тому числі допоміжного устаткування (систем сигналізації і контролю, систем електроживлення, систем повітряного й водяного охолодження, системи кондиціонування повітря, апаратури внутрішньовиробничого зв’язку, холодильно-газових машин з виробництва рідкого азоту і т. ін.).

Стежить за показаннями приладів. Визначає неполадки в роботі устаткування за допомогою приладів та окремих технологічних ознак. Усуває найпростіші пошкодження (замінює запобіжники, малопотужні трансформатори, дроселі, конденсатори, резистори, реле, гідрокнопки, фільтри тощо). З’єднує кабелі. Встановлює переносні контрольні пристрої електро- і радіовимірювальних приладів, телевізійних камер і антен. Виконує нескладні роботи з ремонту і переобладнання електроживлення. Чистить устаткування. Розбирає та чистить шланги, фільтри й бачки радіоламп, системи повітряного й водяного охолодження. Веде технічну документацію на виконані роботи.

Повинен знати: основи знань про роботу обслуговуваного устаткування та правила його технічної експлуатації; принцип роботи, призначення та правила користування вимірювальними приладами (вольтметром, амперметром, омметром); схеми електроживлення апаратури; правила ведення технічної документації; основи знань про електротехніку, радіотехніку та телебачення.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.


4-й розряд

Завдання та обов’язки. Здійснює технічне обслуговування радіотелевізійного устаткування, підтримує встановлені режими його роботи. Перестроює передавачі й радіоприймальні пристрої (у разі роботи в різних режимах). Оцінює якість зображення на відеоконтрольному устаткуванні. Перевіряє роботу радіомовного та телевізійного тракту. Готує устаткування електроживлення і автоматичні дизель-генератори до пуску. Визначає ділянку і характер пошкоджень. Замінює несправні технічні засоби резервними. Ремонтує і замінює окремі силові щити, магнітні контролери, гідрокнопки, реле, роз’ємні з’єднання, резистори, випрямлячі і т. ін. Виконує нескладні монтажні роботи.

Виявляє та усуває пошкодження двигунів, генераторів, комутаційних пристроїв, коливальних контурів, устаткування електроживлення, акумуляторів. Здійснює механічне регулювання перемикачів, струмознімачів, контурних котушок, роз’єднувачів та інших подібних пристроїв. Бере участь у вимірюванні якісних показників передавачів, амплітудно-частотних характеристик підсилювачів низької частоти, відеопідсилювачів, вимірює рівні сигналів і т. ін. Готує та настроює устаткування відповідно до режимних таблиць.

Повинен знати: функціональні схеми обслуговуваного устаткування та правила його технічної експлуатації; принцип роботи електродвигунів, генераторів постійного й змінного струму; електричні схеми підсилювачів; призначення і порядок застосування контрольно-вимірювальної апаратури, приладів електроживлення; пошкодження в двигунах, генераторах, комутаційному устаткуванні, акумуляторах і способи їх усунення; основи електротехніки, радіомовлення і телебачення.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електромонтера станційного радіотелевізійного устаткування 3 розряду — не менше 1 року. Приклади робіт. Визначення ділянки та характеру пошкодження в передавачі; виявлення та усунення пошкоджень двигунів.


5-й розряд

Завдання та обов’язки. Здійснює технічне обслуговування радіотелевізійного устаткування, забезпечує встановлені режими його роботи. Контролює роботу радіомовного й телевізійного тракту, ретрансляційних напрямків радіозв’язку в різних режимах. Виявляє та усуває пошкодження в передавальному, приймальному, проміжному устаткуванні, комутаційному устаткуванні радіостанцій, телевізійних ретрансляторів, випрямлячів живлення, систем електроживлення, систем повітряного й водяного охолодження, систем кондиціонування повітря.

Перевіряє, виявляє та усуває пошкодження в автоматизованому й дистанційно керованому устаткуванні радіорелейних станцій, устаткуванні станцій космічного зв’язку, апаратурі виділення телефонних каналів і каналів телебачення. Виконує ремонтні роботи на обслуговуваному устаткуванні. Вимірює якісні показники устаткування за чинними методиками. Бере участь у вимірюванні електричних параметрів радіотелевізійного устаткування. Здійснює поточний ремонт устаткування електроживлення та електростанцій з автоматизованими дизель-генераторними установками. Виконує монтажні роботи відповідно до проектно-конструктоської документації.

Повинен знати: електричні й монтажні схеми обслуговуваного устаткування; правила виконання монтажних робіт; принцип роботи автоматизованого устаткування електроживлення; пошкодження електроустановок і способи їх усунення; порядок проведення ремонту устаткування; методику вимірювання якісних показників устаткування; принцип роботи і порядок використання складної контрольно-вимірювальної апаратури (аналізатори спектру, вимірювачі частотних характеристик, генератори стандартних сигналів, осцилографи, вимірювальні пристрої спеціального призначення тощо).

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електромонтера станційного радіотелевізійного устаткування 4 розряду — не менше 1 року. Приклади робіт. Ремонт електростанцій з автоматизованими дизель-генераторними установками; вимірювання якісних показників устаткування.


6-й розряд

Завдання та обов’язки. Здійснює технічне обслуговування радіотелевізійного устаткування. Виявляє та усуває пошкодження в автоматизованому устаткуванні з дистанційним керуванням, апаратних наведення, системах блокування і сигналізації передавачів, розподільних пристроях, апаратурі ущільнення, проміжному устаткуванні, трансформаторних підстанціях. Виконує роботи з ремонту й модернізації систем електроживлення за розробленою документацією. Виконує складні монтажні роботи. Вимірює основні якісні та експлуатаційні показники устаткування, систем телесигналізації і телекерування. Визначає основні параметри відеосигналу за осцилограмами. Контролює стан устаткування за сигналами випробувальних рядків. Регулює, налагоджує і тренує обслуговуване устаткування. Керує ремонтом систем наведення антен, систем електроживлення, систем повітряного й водяного охолодження, систем кондиціонування повітря, вентиляційних систем.

Повинен знати: методи регулювання і тренування обслуговуваного устаткування і апаратури; схеми автоматики устаткування; монтажні схеми різної складності; методи усунення пошкоджень в апаратурі.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електромонтера станційного радіотелевізійного устаткування 5 розряду — не менше 1 року. Приклади робіт. Виявлення і усунення пошкоджень в автоматизованому устаткуванні з дистанційним керуванням; вимірювання основних якісних і експлуатаційних показників устаткування та систем телесигналізації і телекерування.


7-й розряд

Завдання та обов’язки. Здійснює технічне обслуговування, регулювання та настроювання дослідного й особливо складного устаткування (цифрова, мікропроцесорна техніка). Тренує дослідне устаткування. Виконує весь комплекс робіт з вимірювання електричних параметрів станційного радіотелевізійного устаткування. Бере участь у розробленні, макетуванні й виготовленні нового устаткування, блоків, плат. Виконує за чинними методиками роботи з обслуговування та ремонту цифрового устаткування.

Повинен знати: методи настроювання, регулювання та тренування дослідного та особливо складного устаткування (цифрової, мікропроцесорної техніки); принцип роботи вузлів і устаткування.

Кваліфікаційні вимоги. Неповна вища освіта (молодший спеціаліст) без вимог до стажу роботи. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електромонтера станційного радіотелевізійного устаткування 6 розряду — не менше 1 року. Приклади робіт. Регулювання і настроювання дослідного й особливо складного устаткування; тренування дослідного устаткування.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору