UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Цементатор

Цементатор

2-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує найпростіші роботи під час цементування та хімічного закріплювання ґрунтів.

Повинен знати: види матеріалів, що застосовуються під час нагнітання та хімічного закріплювання ґрунтів; номенклатуру цементаційного устаткування; способи приготування вручну розчину для забивання тріщин у породі або бетоні.

Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Приклади робіт. Завантажування розчинозмішувача складовими. Забивання клинами та клоччям тріщин у породі або бетоні з приготуванням розчину. Установлювання та знімання щитів під час поверхневого цементування бетону.


3-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує прості роботи під час цементування та хімічного закріплювання ґрунтів.

Повинен знати: сортамент труб і шлангів; способи цементування та хімічного закріплювання ґрунтів; способи приготування простих розчинів з рідким склом, хлористим кальцієм, карбідною смолою та соляною кислотою; основні вимоги до якості матеріалів, що нагнітаються; правила поводження з манометрами та користування ними; будову, правила спускання у свердловину та підіймання з неї нагнітача (тампона); улаштовування розчинозмішувача та забірних баків.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи цементатором 2 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Приєднування колекторів та нагнітальних шлангів під час цементування швів стовпчатої розрізки та хімічного закріплювання ґрунтів. Установлювання, переставляння та витягання із свердловин нагнітача (тампона). Регулювання тиску нагнітання шляхом перекриття кранів. Заливання свердловин вручну цементно-піщаним розчином після закінчення цементування. Спостереження за станом нагнітача під час цементування та хімічного закріплювання ґрунтів.


4-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує роботи середньої складності під час цементування та хімічного закріплювання ґрунтів.

Повинен знати: способи монтажу та демонтажу розчиноводів; визначання причин виникнення перешкод у роботі розчиноводів та способи їх ліквідації; склад розчинів та їх основні властивості; способи приготування складних розчинів та нагнітання їх під час хімічного закріплювання ґрунтів; технологію робіт з цементування та хімічного закріплювання ґрунтів.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи цементатором 3 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Монтаж та перекладання розчиноводів. Демонтаж розчиноводів. Ліквідація пробок у розчиноводі. Ліквідація виходів розчину на поверхню. Установлювання індикаторів спостереження за деформацією швів, що відбувається під час їх цементування у будівельних конструкціях.


5-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує складні роботи з цементування та хімічного закріплювання ґрунтів.

Повинен знати: технологію робіт з цементування; властивості гірських порід; правила гідравлічного випробовування.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи цементатором 4 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Нагнітання води для визначення питомого водовбирання. Нагнітання цементаційного (цементного, цементно-глинистого, цементно-піщаного) розчину через колонкові та перфораторні свердловини. Нагнітання цементаційного розчину за допомогою щитів під час поверхневого цементування бетону. Монтаж та демонтаж устаткування для цементації. Випробовування прохідності швів під час цементування бетонної кладки. Випробовування встановленої цементаційної арматури.


6-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує особливо складні роботи під час цементування та хімічного закріплювання ґрунтів.

Повинен знати: способи улаштування протифільтраційних завіс за допомогою силікатизації, холодної або гарячої бітумізації та їх комбінації; будову насосного устаткування; умови, що визначають застосування комбінованого способу улаштування завіс; способи цементування швів бетонної кладки.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи цементатором 5 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Улаштовування протифільтраційних завіс методом нагнітання цементаційних розчинів та силікатів. Улаштовування протифільтраційних завіс методом нагнітання цементаційних розчинів та гарячого бітуму. Улаштовування протифільтраційних завіс методом нагнітання цементаційних розчинів та бітумних емульсій. Цементування будівельних швів бетонної кладки.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору