UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Кабельник-спаювальник

Кабельник-спаювальник

3-й розряд

Завдання та обов’язки. Здійснює технічне обслуговування і ремонт кабелів ємністю до 100 пар. Бере участь в експлуатаційно-технічному обслуговуванні кабелів понад 100 пар та кінцевих кабельних пристроїв (у встановленні огорожі, відкритті колодязів та їх вентиляції, монтажі кабелів та встановленні розподільних коробок і кабельних ящиків). Бере участь в огляді, поточному й капітальному ремонті кабельних споруд. У разі пошкодження кабелів відкопує кабель і риє котловани. Перевіряє кабелі, бере участь в усуненні пошкоджень кабелів. Перевіряє оглядові пристрої і шахти для визначення наявності вибухонебезпечних газів за допомогою газоаналізатора. Визначає кабельні траси за допомогою технічної документації, шурфування та трасопошукових приладів. Працює з кабельними масами, припоями, паяльними лампами, газовими горілками.

Повинен знати: основи знань з електротехніки; окремі положення правил, інструкцій з експлуатації кабельних споруд, пов’язаних із характером виконуваних робіт; основні положення Правил охорони ліній зв’язку та Умов проведення робіт у межах охоронних зон кабельних та повітряних ліній зв’язку; правила користування газоаналізатором, правила монтажу кабелю в пластмасовій та металевій оболонках; основні знання про утримання кабелів під постійним надлишковим повітряним тиском; нумерацію оглядових пристроїв і каналів телефонної каналізації, кабелів, захисних смуг, розподільних коробок (кабельних ящиків та боксів); типи припоїв; елементарні знання про корозію металевих оболонок кабелю; основні положення та інструкції зі складання паспортів трас міжміського кабелю; порядок зберігання та утримання ключів від розподільних телефонних шаф, кабельних ящиків, оглядових пристроїв шахт та приміщень, в яких розташовані компресорно-сигнальні прилади; завантаження кабелів, що знаходяться в експлуатаційно-технічному обслуговуванні; правила користування трасопошуковими приладами; правила безпеки під час виконання робіт у межах обов’язків та завдань.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.


4-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує технічне обслуговування і ремонт усіх типів міжміських кабелів та кабелів міської і сільської телефонних мереж ємністю до 300 пар і їх кінцевих пристроїв. Бере участь в експлуатаційно-технічному обслуговуванні кабелів ємністю понад 300 пар. Здійснює монтаж кабелів ручним та механізованим способами, утримує кабель під постійним надлишковим повітряним тиском, усуває негерметичність оболонок кабелю. Вимірює кабелі постійним струмом. Паяє кабелі, заливає муфти кабельними масами, знімає свинцеві оболонки з кабелю.

Виконує періодичні електричні виміри корозійного стану підземних металевих споруд електрозв’язку (питомий опір грунту, опір захисних, лінійно-захисних заземлень, захисні потенціали оболонок кабелю, цистерн необслуговуваних підсилювальних пунктів (НПП) та необслуговуваних регенераційних пунктів (НРП); потенціалів протекторів). Здійснює технічне обслуговування трас волоконно-оптичних ліній зв’язку.

Виконує роботи із фіксації трас кабелю після проведення ремонтних робіт, усуває пошкодження. Здійснює поточне обслуговування кабельних шахт (перепаює металеві оболонки кабелів, установлює та замінює консолі, перекладає кабелі). Здійснює поточне обслуговування НПП та НРП (замінює ущільнювальні прокладки і датчики тиску, перевіряє службовий зв’язок і телеконтроль, установлює НПП та НРП під надлишковий повітряний тиск).

Повинен знати: основи багатоканального зв’язку й телефонії; основні положення з технічної експлуатації міжміських і міських кабельних споруд; методи прокладки та монтажу кабелів механізованими способами, застосовувані для цього інструменти і пристрої; конструкцію всіх обслуговуваних кабелів; основні уявлення про первинні електричні параметри кабелів; призначення і принцип дії вимірювальних приладів, які використовуються під час експлуатації кабелів; правила перевірки жил і оболонок кабелю; норми витрат метаріалів і порядок їх списання; облік кабельних пошкоджень; інструкцію з утримання НПП, НРП; електричні норми при вимірюванні кабелів постійним струмом; Правила охорони ліній зв’язку і Умови проведення робіт у межах охоронних зон кабельних та повітряних ліній зв’язку; правила безпеки під час виконання робіт у межах обов’язків та завдань.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією кабельника-спаювальника 3 розряду — не менше 1 року. Приклади робіт. Заливання муфт кабельними масами; знімання свинцевих оболонок кабелю; установка та заміна консолів.


5-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує технічне обслуговування і ремонт усіх типів міжміських кабелів, кабелів міської та сільської телефонних мереж ємністю до 600 пар. Здійснює монтаж коаксіальних, симетричних та волоконно-оптичних кабелів. Усуває всі види кабельних пошкоджень, у тому числі без зупинки дії зв’язку. Здійснює монтаж телефонних кабелів ємністю до 600 пар ручним та механізованим способами. Виконує монтаж розподільних шаф, боксів та інших кінцевих пристроїв. Обслуговує устаткування для утримання кабелів під постійним надлишковим повітряним тиском.

Виконує роботи з пошуку місць негерметичності оболонок кабелів, усуває ці пошкодження. Вимірює кабель змінним струмом. Виконує монтаж, ремонт і профілактичне вимірювання параметрів устаткування захисту споруд зв’язку від корозії та ударів блискавки. Виконує всі роботи з монтажу та експлуатації грунтових контейнерів НПП. Визначає місце пошкодження кабелю за допомогою вимірювальних приладів. Бере участь у реконструкції кабельних магістралей, у прийманні кабельних споруд до експлуатації. Здійснює технічний нагляд за будівництвом кабельних магістралей.

Повинен знати: правила, інструкції з експлуатації кабельних споруд міських і міжміських ліній зв’язку; основні положення, інструкції з приймання до експлуатації кабельно-каналізаційних споруд; норми на електричні характеристики кабелів та ліній зв’язку; методи електричних вимірювань постійним і змінним струмом; технічну документацію на кабельні лінії; способи захисту кабелів від корозії, від ударів блискавки та небезпечних зовнішніх електромагнітних впливів; правила виконання робіт з прокладання підводних кабелів; Правила охорони ліній зв’язку і Умови проведення робіт у межах охоронних зон кабельних і повітряних ліній зв’язку; правила безпеки під час виконання робіт у межах обов’язків та завдань.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією кабельника-спаювальника 4 розряду — не менше 1 року. Приклади робіт. Усунення всіх видів пошкоджень в усіх типах міжміських кабелів, кабелів міських і сільських телефонних мереж; монтаж телефонних кабелів ємністю до 600 пар ручним та механізованим способами.


6-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує технічне обслуговування і ремонт усіх типів міжміських кабелів, кабелів міської та сільської телефонних мереж ємністю до 2400 пар та міжстанційних кабелів, ущільнених системами передач та обладнаних апаратурою телеконтролю. Замінює та виконує монтаж контейнерів НПП, НРП. Виконує монтаж телефонних кабелів ємністю понад 600 пар і устаткування НПП. Виконує роботи з реконструкції кабельних ліній зв’язку. Бере участь у проведенні робіт із симетрування кабелів. Бере участь у технічному обслуговуванні волоконно-оптичного кабелю. Бере участь у прийманні лінійно-кабельних споруд до експлуатації. Здійснює керівництво бригадою кабельників-спаювальників, які виконують усі види робіт з обслуговування, поточного й капітального ремонту усіх типів кабелів.

Повинен знати: основи електротехніки, телефонії та багатоканального зв’язку; організацію технічного обслуговування міжміських кабельних ліній зв’язку, в т. ч. волоконно-оптичних та лінійно-кабельних споруд міських та сільських телефонних мереж; типи і конструкцію волоконно-оптичних кабелів; принцип симетрування кабелів; норми річних витрат матеріалів для експлуатації кабельних споруд; Правила охорони ліній зв’язку та Умови проведення робіт у межах охоронних зон кабельних і повітряних ліній зв’язку, правила безпеки під час виконання робіт у межах обов’язків та завдань.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією кабельника-спаювальника 5 розряду — не менше 1 року. Приклади робіт. Технічне обслуговування та ремонт міських кабелів ємністю до 2400 пар; участь у прийманні лінійно-кабельних споруд до експлуатації.


7-й розряд

Завдання та обов’язки. Здійснює технічне обслуговування, монтаж та ремонт усіх типів кабелів, у тому числі волоконно-оптичних, та контейнерів НПП і НРП. Виконує вимірювання електричних і оптичних параметрів волоконно-оптичних кабелів. Здійснює симетрування кабелів. Виконує роботи з ліквідації аварій на кабельних магістралях з дистанційним живленням, на лінійному устаткуванні НПП, НРП. Виконує поточний та капітальний ремонт волоконно-оптичних ліній зв’язку. Бере участь у прийманні їх до експлуатації.

Повинен знати: основи електротехніки, телефонії та багатоканального зв’язку; організацію обслуговування кабельних споруд зв’язку; структурні схеми обслуговуваних НПП та НРП; типи і конструкцію волоконно-оптичних кабелів; принципи дії приладів для вимірювання волоконно-оптичних кабелів і методи їх вимірювання; принцип роботи і конструкцію нових видів кабелю; принцип симетрування кабелів; принципи роботи аналогових та цифрових систем передачі; Правила охорони ліній зв’язку і Умови проведення робіт у межах охоронних зон кабельних і повітряних ліній зв’язку, правила безпеки під час виконання робіт у межах обов’язків та завдань.

Кваліфікаційні вимоги. Неповна вища освіта (молодший спеціаліст) без вимог до стажу роботи. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією кабельника-спаювальника 6 розряду — не менше 1 року.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору