UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Державні службовці, що мають наскрізний характер
  4. Головний спеціаліст з питань кадрової роботи та державної служби

Головний спеціаліст з питань кадрової роботи та державної служби

Завдання, обов’язки та повноваження. Вивчає, аналізує та узагальнює тенденцію зміни професійно-кваліфікаційної структури державних службовців; розвиток системи підготовки, перепідготовки та підвищення їх кваліфікації. Розроблює та обгрунтовує пропозиції і плани потреби виконавчих органів та їх апарату в кадрах. Бере участь у здійсненні заходів щодо реалізації державної політики з кадрових питань в сфері органів виконавчої влади. Аналізує практику застосування законодавчих і нормативних актів з питань проведення державної кадрової політики за напрямами своєї діяльності, готує пропозиції щодо її поліпшення та подає їх в установленому порядку відповідному керівництву.

Розроблює та вносить на розгляд відповідному вищому органу управління проекти нових законодавчих і нормативних актів з питань кадрової політики в органах виконавчої влади та їх апарату. Бере участь у розробці, координації та контролі за здійсненням заходів, спрямованих на підвищення ефективності роботи державної служби в органах виконавчої влади. Готує та контролює документацію для продовження терміну перебування на державній службі працівників органів виконавчої влади у встановленому законом порядку.

Здійснює методичне керівництво проведенням конкурсного відбору державних службовців в органах виконавчої влади та їх апараті. Координує стажування фахівців з метою поглиблення професійних знань за спеціальними індивідуальними планами. Створює, накопичує та удосконалює банк даних про стан підготовки фахівців з вищою освітою за освітньо-кваліфікаційними рівнями. Узагальнює інформацію виконавчих органів про хід та результати навчання працівників за кордоном, виконання роботи іноземними радниками та подає в установлені терміни відповідні матеріали керівництву Головдержслужби.

Бере участь в організації вивчення міжнародного досвіду з питань діяльності державної служби шляхом проведення міжнародних семінарів за участю іноземних експертів. Проводить аналіз та узагальнення статистичної звітності за напрямами діяльності, готує відповідні матеріали керівництву та органам. Сприяє розвитку наукових досліджень з питань державної служби. Організовує роботу з документами у відповідності з чинним законодавством. Виконує поточні завдання за розпорядженням та дорученням керівництва управління (відділу).

Має право. Представляти відповідний орган виконавчої влади в інших органах управління при розгляді питань, що належать до його компетенції. Залучати у встановленому порядку за погодженням з їх керівниками окремих фахівців для розробки відповідних документів та виконання завдань, що стосуються державної служби та його компетенції. Запитувати, за згодою свого керівництва, та отримувати від посадових осіб інших органів виконавчої влади інформацію, необхідну для виконання службових обов’язків.

Вносити на розгляд керівництву органу виконавчої влади пропозиції щодо вдосконалення роботи кадрової служби в органах виконавчої влади та їх апараті з питань, що стосуються його діяльності. Брати участь у народах, зборах, засіданнях у керівництва органу виконавчої влади з питань, пов’язаних з функціональними обов’язками.

Повинен знати. Конституцію України ; акти законодавства, нормативні документи, що стосуються державної служби та органу виконавчої влади; Укази Президента України, постанови та розпорядження Верховної Ради, Кабінету Міністрів України, інших органів виконавчої влади, які прийняті у межах їх повноважень, що регулюють розвиток відповідних сфер; практику застосування чинного законодавства; порядок оформлення, прийняття, переведення та звільнення працівників; порядок ведення обліку та зберігання їх особових справ та трудових книжок, методи обліку руху кадрів; організацію роботи з підбору та розстановки керівних кадрів і фахівців; основи організації праці та управління; трудове законодавство; систему оцінки персоналу; правила ділового етикету; правила та норми охорони праці та протипожежного захисту; основні принципи роботи на комп’ютері та відповідні програмні засоби; державну мову на рівні вільного володіння.

Кваліфікаційні вимоги. Вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Стаж роботи за фахом на державній службі не менше 3 років або стаж роботи за фахом в інших сферах не менше 5 років. Післядипломна освіта у сфері управління: магістр державного управління за відповідною спеціалізацією.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору