UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Державні службовці, що мають наскрізний характер
  4. Спеціаліст (I, II категорії) - юрисконсульт

Спеціаліст (I, II категорії) - юрисконсульт

Завдання, обов’язки та повноваження. Виконує роботу на відповідному напрямі діяльності правової служби. Розробляє або бере участь у підготовці документів правового характеру. Контролює, аналізує та оцінює стан справ у реалізації правової політики за своїми напрямами. Здійснює перевірку відповідності законодавству проектів наказів та інших нормативних актів, що подаються на підпис керівництву. Веде інформаційно-довідкову роботу, здійснює підготовку для керівництва довідкової інформації щодо законодавства, надання консультацій з правових питань працівникам міністерства (відомства), іншого органу виконавчої влади.

Здійснює організацію обліку та зберігання текстів законодавчих та інших нормативних актів, обліку та реєстрації відомчих нормативних актів. Бере участь у перевірках у межах своєї компетенції щодо виконання чинного законодавства та відомчих нормативних актів в управліннях міністерства (відомства), іншого органу виконавчої влади, підвідомчих структурах; у розгляді матеріалів за наслідками перевірок, ревізій, інвентаризації тощо. Здійснює правову пропаганду, ознайомлює посадових осіб з нормативними актами, що стосуються їх діяльності, а також зі змінами в чинному законодавстві.

Готує висновки на проекти нормативних актів, що надійшли до органу виконавчої влади на відгук. Надає допомогу в оформленні правових документів з питань, що є в компетенції органу виконавчої влади. Сприяє підвідомчим підприємствам та організаціям галузі у правовому забезпеченні. Здійснює аналіз матеріалів, що надійшли від правоохоронних органів, даних статистичної звітності, що характеризують стан законності в міністерстві, іншому органі виконавчої влади. Здійснює ведення діловодства, здачу матеріалів до архіву. Вживає заходів щодо поліпшення організаційно-правової роботи в органі виконавчої влади, на підвідомчих підприємствах, в установах та організаціях.

Має право. За дорученням керівництва представляти у встановленому законодавством порядку інтереси міністерства (відомства), іншого органу виконавчої влади в судах та інших органах під час розгляду правових питань та спорів у межах наданих повноважень. Вносити пропозиції керівництву міністерства (відомства), іншого органу виконавчої влади про притягнення до відповідальності працівників, з вини яких заподіяно шкоду.

Отримувати у встановленому порядку від посадових осіб міністерства (відомства), іншого органу виконавчої влади, підвідомчих підприємств, установ та організацій документи, довідки, розрахунки, інші матеріали, необхідні для виконання службових обов’язків. Брати участь у засіданнях, нарадах, семінарах, що проводяться в міністерстві (відомстві), іншому органі виконавчої влади у разі розгляду на них питань практики застосування законодавчих та нормативних актів. Вносити до різних інстанцій пропозиції щодо вдосконалення роботи правової служби, органу виконавчої влади.

Повинен знати. Конституцію України ; акти законодавства, що стосуються державної служби та діяльності відповідного органу виконавчої влади; Укази Президента України, постанови та розпорядження Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, інші нормативно-правові акти, що регулюють організацію та методику ведення правової роботи у відповідній сфері економіки; порядок підготовки та внесення до відповідних органів проектів законодавчих та нормативних актів; державну політику з напряму діяльності правової служби; основи державного управління; порядок укладення та оформлення договорів та угод; порядок ведення правової документації з використанням сучасних інформаційних технологій; правила ділового етикету; правила охорони праці та протипожежного захисту; основні принципи роботи на комп’ютері та відповідні програмні засоби.

Кваліфікаційні вимоги. Вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Стаж роботи за фахом: для спеціаліста I категорії стаж роботи в державній службі на посаді спеціаліста II категорії не менше 3 років або стаж роботи за фахом на посаді спеціаліста II категорії в інших сферах економіки не менше 5 років; для спеціаліста II категорії стаж роботи в державній службі на посаді спеціаліста не менш одного року або стаж роботи за фахом на посаді спеціаліста в інших сферах економіки не менше 2 років; для спеціаліста стаж роботи за фахом не встановлюється. Післядипломна освіта у сфері управління: магістр державного управління за відповідною спеціалізацією.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору