Завдання, обов’язки та повноваження. Очолює службу міністра та керує її працівниками. Забезпечує міністра інформацією, необхідною для ефективного виконання покладених на нього завдань та повноважень. Розробляє та вживає заходів щодо створення сприятливих умов для прийняття міністром ефективних державних рішень. Підтримує контакти з відповідними підрозділами міністерства, іншими органами виконавчої влади щодо обміну інформаційними матеріалами, необхідними для виконання службових обов’язків.
Готує разом із керівниками структурних підрозділів міністерства проекти поточних та перспективних планів роботи, пропозиції щодо виконання Указів та Розпоряджень Президента України, постанов і розпоряджень Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, доручень і розпоряджень міністра. Опрацьовує документи, що виходять за підписом міністра. Забезпечує вирішення всіх організаційних питань щодо участі міністра в заходах, що проводяться іншими органами виконавчої влади та стосуються його діяльності. Забезпечує своєчасний розгляд пропозицій, заяв та скарг, що надійшли на ім’я міністра, інформує його щодо їх виконання.
Забезпечує ділові поїздки міністра, оформлює протокольні доручення, виконує його службові вказівки та доручення. Готує міністру необхідні інформаційно-аналітичні записки, огляди, звіти, доповіді за його дорученням. Організовує методичну допомогу структурним підрозділам міністерства, проводить консультації з основних питань функціонування та розвитку відповідної сфери управління у межах своєї компетенції.
Здійснює наукову експертизу, консультації та своєчасне забезпечення міністра необхідною інформацією щодо вітчизняного та зарубіжного досвіду, робіт провідних вчених, державних та політичних діячів, громадських об’єднань стосовно оперативного та якісного прийняття управлінських рішень у відповідній сфері. Розробляє, обгрунтовує пропозиції за різними варіантами проектів відповідних рішень, організовує їх експертизу, оцінює можливі соціально-економічні наслідки реалізації прийнятих рішень. Вирішує питання службової діяльності підлеглих. Забезпечує захист державної таємниці згідно з чинним законодавством.
Має право. Звертатися в установленому порядку до органів виконавчої влади, громадських об’єднань, підприємств, установ та організацій різних форм власності для отримання інформації, необхідної для виконання службових обов’язків. Залучати фахівців структурних підрозділів міністерства за погодженням з державним секретарем міністерства, інших органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для участі в розробці різних проектів та документів. Вносити пропозиції керівництву стосовно поліпшення виконання своїх функцій.
Повинен знати. Конституцію України ; акти законодавства, нормативні документи, що стосуються діяльності міністерства та з питань державної служби; Укази Президента України, постанови та розпорядження Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, інші нормативно-правові акти, що регулюють розвиток відповідної сфери управління; державну політику з напрямів діяльності відповідного міністерства; конвенції, стандарти та рекомендації міжнародних організацій, міжнародні договори, що стосуються діяльності міністерства; основи економіки, фінансів, організації праці та управління; організацію матеріально-технічного та транспортного обслуговування; основні методи економічного аналізу; правила ділового етикету; правила охорони праці та протипожежного захисту; основні принципи роботи на комп’ютері та відповідні програмні засоби; ділову мову.
Кваліфікаційні вимоги. Вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста.
Стаж роботи за фахом у державній службі на керівних посадах не менше 5 років або стаж роботи за фахом на керівних посадах в інших сферах економіки не менше 7 років.
Післядипломна освіта у сфері управління: магістр державного управління за відповідною спеціалізацією.