Завдання та обов’язки. Планує, організовує та контролює проведення капітального та поточного ремонтів в інтернатних установах, вивчає склад справ і потреби розвитку будівництва об’єктів соціального призначення, контролює хід будівництва. Перевіряє правильне і своєчасне складання проектно-кошторисної документації, в окремих випадках складає її самостійно. Здійснює перевірку виконання обсягів ремонтно-будівельних робіт, їх якість. Сприяє зміцненню матеріально-технічної бази будинків-інтернатів, своєчасному забезпеченню робітників спецодягом, взуттям, індивідуальними засобами захисту, веде облік і аналіз нещасних випадків на виробництві.
Готує та вживає заходів щодо підготовки будинків-інтернатів до роботи в осінньо-зимовий період, організовує та контролює протипаводкові заходи. Контролює виконання директорами будинків-інтернатів заходів із цивільної оборони. Бере участь у підготовці питань для розгляду на засіданні колегії управління, комплексних і тематичних ревізій та перевірок. Складає плани капітального будівництва об’єктів соціального призначення згідно з річними планами капітального будівництва та виділеними капіталовкладеннями по роках.
Здійснює технічний нагляд за якістю та своєчасним виконанням будівельно-монтажних робіт. Вивчає причини, що викликають зрив і погіршення якості будівельно-монтажних робіт, вживає заходів щодо їх усунення. Складає заявки на технологічне устаткування, меблі, інвентар для наново введених об’єктів соціального призначення. Бере участь у роботі державної комісії з приймання об’єктів до експлуатації і контролює усунення будівельними організаціями недоробок в установлені строки. Веде облік виконуваних будівельно-монтажних робіт і складає звіти з капітального будівництва. За підсумком роботи за квартал, півріччя, дев’ять місяців, рік подає інформацію керівництву управління та органам вищого рівня.
Вивчає усі документи, що стосуються ремонтно-будівельних робіт, капітального будівництва об’єктів соціального призначення. Вимагає від ремонтно-будівельних організацій якісного та своєчасного розроблення проектно-кошторисних документів, виконання робіт якісно та в повному обсязі. Застосовує до ремонтно-будівельних організацій санкції за недотримання вимог проектно-кошторисної документації відповідно до чинного законодавства. Вносить пропозиції з упровадження нових форм роботи (що стосуються його компетенції) для більш раціонального використання можливостей будівельників. Стежить за додержанням персоналом правил охорони праці та протипожежного захисту.
Повинен знати: Конституцію України ; Закон України “Про державну службу” ; законодавчі акти, розпорядчі, інструктивні та методичні документи, що регламентують діяльність відділу; практику застосування законодавства з питань, що належать до компетенції відділу; профілюючі дисципліни (залежно від функцій галузі, з якою пов’язана відповідна діяльність); основи діловодства; державну мову; правила експлуатації комп’ютерної, обчислювальної та організаційної техніки; правила охорони праці та протипожежного захисту.
Кваліфікаційні вимоги.
Провідний фахівець з технічного нагляду за капітальним і поточним ремонтом будинків-інтернатів: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст за однією із спеціальностей за профілем роботи) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за фахом у державній службі на посаді фахівця I категорії — не менше 1 року або стаж роботи на посаді фахівця з технічного нагляду за капітальним і поточним ремонтом будинків-інтернатів I категорії — не менше 3 років.
Фахівець з технічного нагляду за капітальним і поточним ремонтом будинків-інтернатів і категорії: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації; для магістра — без вимог до стажу роботи; для спеціаліста — стаж роботи на посаді фахівця з технічного нагляду за капітальним і поточним ремонтом будинків-інтернатів II категорії — не менше 2 років; для бакалавра — не менше 3 років.
Фахівець з технічного нагляду за капітальним і поточним ремонтом будинків-інтернатів II категорії: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації; для спеціаліста — без вимог до стажу роботи; для бакалавра — стаж роботи на посаді фахівця з технічного нагляду за капітальним і поточним ремонтом будинків-інтернатів — не менше 2 років.
Фахівець з технічного нагляду за капітальним і поточним ремонтом будинків-інтернатів: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) без вимог до стажу роботи.