Завдання та обов’язки. Надає організаційно-методичну допомогу працівникам підвідомчих установ, здійснює контроль за правильним застосуванням чинного законодавства під час призначення субсидій. Інформує міські та районні відділи субсидій про всі зміни, що відбуваються на загальнодержавному та обласному рівнях у правилах та процедурах, що регулюють програму субсидій.
Здійснює оперативний контроль за наданням населенню субсидій. Здійснює перевірки призначення субсидій працівниками відділів за фактами порушень і готує матеріали для застосування відповідних заходів. Здійснює щодекадне та щомісячне врахування даних про кількість і суми призначених субсидій у містах і районах області. Здійснює збирання, оцінку, аналіз, оброблення, накопичення оперативної, статистичної, нормативно-правової, організаційно-методичної інформації про доходи заявників, правильні розрахунки розміру субсидій, своєчасні перерахування та цільове використання відділами субсидій коштів, передбачених на виплату субсидій, підготовку відповідних оперативних, аналітичних та статистичних матеріалів і забезпечення ними керівництва, органів державної виконавчої влади.
Проводить роз’яснювальну роботу серед працівників відділів субсидій з питань правильного застосування нормативних та законодавчих актів, що стосуються призначення та перерахунку субсидій. Бере участь у розгляді проектів законів України, нормативно-методичних матеріалів, технічних інструкцій з питань надання субсидій. В установлені терміни розглядає звернення громадян з питань, що належать до компетенції відділу і вживає відповідних заходів. Своєчасно і точно виконує рішення посадових осіб, розпорядження, вказівки і окремі доручення своїх керівників. За дорученням свого керівника виконує обов’язки, які передбачено характеристиками для споріднених за характером роботи посад. Додержується правил охорони праці та протипожежного захисту.
Повинен знати: Конституцію України ; акти законодавства, розпорядчі, інструктивні та методичні документи, що регламентують діяльність органів соціального захисту; практику застосування законодавства з питань, які належать до компетенції відділу; державну мову; правила експлуатації комп’ютерної, обчислювальної та організаційної техніки; правила охорони праці та протипожежного захисту.
Кваліфікаційні вимоги.
Провідний фахівець із субсидій: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст за однією із спеціальностей за профілем роботи) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за фахом у державній службі на посаді фахівця I категорії — не менше 1 року або стаж роботи на посаді фахівця із субсидій I категорії — не менше 3 років.
Фахівець із субсидій I категорії: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації; для магістра — без вимог до стажу роботи, для спеціаліста — стаж роботи на посаді фахівця із субсидій II категорії — не менше 2 років, для бакалавра — не менше 3 років.
Фахівець із субсидій II категорії: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації; для спеціаліста — без вимог до стажу роботи, для бакалавра — стаж роботи на посаді фахівця із субсидій не менше 2 років.
Фахівець із субсидій: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) без вимог до стажу роботи.