UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Професіонали
  4. Фахівець із пільг та інших соціальних питань

Фахівець із пільг та інших соціальних питань

Завдання та обов’язки. Проводить роботу, пов’язану з наданням інвалідам, ветеранам війни та праці, сім’ям загиблих військовослужбовців, багатодітним сім’ям, одиноким матерям та іншим громадянам установлених законодавством пільг. Забезпечує правильне застосування законодавства з питань пільг і переваг, розробляє пропозиції та вживає заходів, спрямованих на удосконалення діяльності органів соціального захисту населення з питань надання пільг та переваг інвалідам, ветеранам війни і праці та іншим пільговим категоріям громадян.

Готує для засобів масової інформації матеріали з питань надання пільг і переваг пільговій категорії громадян. Затверджує компенсаційні виплати на транспортні витрати, бензин, запасні частини та технічне обслуговування спецавтотранспорту, забезпечення медичним обслуговуванням, медикаментами та санітарно-курортним лікуванням. Контролює видачу та облік бланків посвідчень, що видаються громадянам, готує щоквартально рознарядку по підвідомчих установах щодо забезпечення інвалідів засобами малої механізації, перевіряє фактичне їх відвантаження.

Оформлює гарантійні листи на протезування інвалідів. Оформлює документи після смерті інвалідів війни, громадян, які постраждали у зв’язку з аварією на ЧАЕС, що одержали автомобілі безплатно, на членів їх сімей. Веде облік, оформлює та зберігає документацію. Бере участь у підготовці та проведенні нарад і семінарів. Розробляє проекти тематичних планів і програм. Бере участь у проведенні інвентаризації архівних справ. Готує інформацію, звіти, проекти наказів, пропозицій з питань пільг та переваг.

Спільно з іншими відділами, установами, громадськими інвалідськими організаціями здійснює контроль за реалізацією програми рішення проблем інвалідів. Взаємодіє з інвалідськими громадськими організаціями, радами ветеранів, воїнів-інтернаціоналістів та іншими з питань, що входять до його компетенції, надає їм практичну допомогу. Бере участь у розгляді проектів Законів України, нормативно-методичних матеріалів, що стосуються питань надання пільг та переваг. Готує відповідні зауваження та пропозиції. За дорученням свого керівника виконує обов’язки, які передбачено характеристиками для споріднених за характером роботи посад. Додержує правил охорони праці та протипожежного захисту.

Повинен знати: Конституцію України ; Закон України “Про державну службу” ; акти законодавства, розпорядчі, інструктивні та методичні документи, що регламентують діяльність відділу; профілюючі дисципліни (залежно від функцій галузі, з якою пов’язана відповідна діяльність); практику застосування законодавства з питань, що належать до компетенції відділу; організацію обслуговування непрацездатних та малозабезпечених громадян, ветеранів війни та праці, інвалідів, багатодітних сімей, одиноких матерів; основи діловодства; державну мову; правила експлуатації комп’ютерної, обчислювальної та організаційної техніки; правила охорони праці та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Провідний фахівець із пільг та інших соціальних питань: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст за однією із спеціальностей за профілем роботи) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за фахом у державній службі на посаді фахівця I категорії — не менше 1 року або стаж роботи на посаді фахівця із пільг та інших соціальних питань I категорії — не менше 3 років.

Фахівець із пільг та інших соціальних питань I категорії: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації; для магістра — без вимог до стажу роботи; для спеціаліста — стаж роботи на посаді фахівця із пільг та інших соціальних питань II категорії не менше 2 років; для бакалавра — не менше 3 років

Фахівець із пільг та інших соціальних питань II категорії: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації; для спеціаліста — без вимог до стажу роботи; для бакалавра — стаж роботи на посаді фахівця із пільг та інших соціальних питань — не менше 2 років.

Фахівець з пільг та інших соціальних питань: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) без вимог до стажу роботи.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору