UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Професіонали
  4. Вихователь соціальний по роботі з дітьми-інвалідами

Вихователь соціальний по роботі з дітьми-інвалідами

Завдання та обов’язки. Працює з категорією дітей, які потребують соціальної допомоги. Виробляє оптимальну педагогічну стратегію навчання, виховання та реабілітації дитини-інваліда. Планує, здійснює роботу із соціальної адаптації дитини-інваліда: виховує і прищеплює навички самообслуговування, надає соціальну психологічну допомогу, організує дозвілля, спортивну діяльність, спілкування з цікавими людьми, закладає основи оволодіння професіями, які дають можливість працювати в домашніх умовах.

Спільно із сім’ями бере участь у навчанні і вихованні дитини-інваліда; здійснює психолого-педагогічну корекцію особистості, спрямовану на вироблення самостійності у будь-якій діяльності, розвиток інтелектуальної, емоційно-вольової сфери з урахуванням потенційних можливостей дитини-інваліда. Проводить соціально-педагогічні консультації з сім’єю, веде психолого-педагогічні спостереження та аналіз динаміки розвитку дитини-інваліда. Проводить заняття з лікувальної фізкультури, масажу, згідно з призначенням лікаря. Постійно підвищує свій професійний рівень, загальну культуру.

Повинен знати: основи законодавства про освіту, соціальний захист інвалідів та дітей-інвалідів; Конвенцію про права дитини ; інші законодавчі і нормативно-правові акти та документи з питань навчання і виховання; основи педагогіки, теорії та методики виховання, загальної вікової, педагогічної, сімейної, соціальної психології, соціально-психологічної реабілітації, корекційної роботи; етику, естетику, культурно-освітні дисципліни; програмно-методичні документи, матеріали для роботи з дітьми, які мають порушення фізичного або розумового розвитку; фізіологічні, психолого-педагогічні особливості розвитку дітей-інвалідів; ефективні форми і методи компенсаторно-корекційного процесу з дітьми-інвалідами; систему державних закладів (організацій освіти, охорони здоров’я, соціального захисту населення, громадських організацій) з надання допомоги дітям-інвалідам; передовий вітчизняний і зарубіжний досвід соціальної роботи.

Кваліфікаційні вимоги. Вихователь соціальний по роботі з дітьми-інвалідами вищої категорії: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією вихователя соціального по роботі з дітьми-інвалідами I категорії — не менше 2 років.

Вихователь соціальний по роботі з дітьми-інвалідами І категорії: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації; для магістра — без вимог до стажу роботи, спеціаліста — стаж роботи за професією вихователя соціального по роботі з дітьми-інвалідами II категорії — не менше 2 років, для бакалавра — не менше 3 років.

Вихователь соціальний по роботі з дітьми-інвалідами II категорії: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації, для спеціаліста — без вимог до стажу роботи, для бакалавра — стаж роботи за професією вихователя соціального по роботі з дітьми-інвалідами — не менше 2 років.

Вихователь соціальний по роботі з дітьми-інвалідами: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст, бакалавр або молодший спеціаліст) без вимог до стажу роботи.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору