Завдання та обов’язки. Керує роботою театрального колективу, що має звання “народний” (для дорослих) або “зразковий” (для дітей). Розробляє творчу концепцію розвитку колективу, формує репертуар. Бере участь у складанні щорічних і перспективних планів роботи клубного закладу, проведенні художніх заходів. Здійснює постановку вистав. Проводить групові та індивідуальні заняття з учасниками з акторської майстерності, техніки мови, постановки голосу, розучування ролей. Здійснює роботу над тематичною програмою, літературно-музичною композицією, поетичними творами.
Проводить перегляд і обговорення вистав. Забезпечує навчально-виховний процес у колективі, його виступи з концертами й виставами. Бере участь у роботі методичного кабінету щодо організації та проведення масових видовищ, вистав, тематичних вечорів, театралізованих свят, карнавалів, народних гулянь тощо. Веде облік репетицій, виступів, занять. Бере участь у складанні кошторису витрат. Головний режисер районного будинку культури надає методичну і практичну допомогу профільним колективам району.
Повинен знати: чинне законодавство в галузі культури та мистецтва; основи трудового законодавства та авторського права; чинні нормативні акти з питань розвитку художньої творчості; теорію і практику режисури та акторської майстерності; методологію творчого процесу; сучасний і класичний репертуар та принципи його формування; основи методології і організації навчально-виховного процесу; основи економіки, організації праці та управління; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту; правила внутрішнього трудового розпорядку.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за професією режисера: для спеціаліста не менше 3 років, бакалавра — не менше 5 років.