UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Професіонали
  4. Кінорежисер анімаційних (мультиплікаційних) фільмів

Кінорежисер анімаційних (мультиплікаційних) фільмів

Завдання та обов’язки. Керує організацією творчого і технологічного процесу створення анімаційного фільму спільно з художником-постановником. Бере участь у формуванні тематичного плану. Розроблює разом з автором сценарію ідейно-художню концепцію твору і втілює його кінематографічними засобами на екрані. Забезпечує правильне трактування літературного сценарію, художнє вирішення і технічну якість фільму, здачу фільму у встановлений термін і в межах затвердженої кошторисної вартості.

Розроблює режисерський сценарій на основі затвердженого літературного сценарію. Визначає корисний метраж сцен. Керує графічною зарисовкою сценарію по мізансценах, розробкою типажів діючих персонажів, основних ескізів декорацій і костюмів. Вирішує спільно з художником-постановником і кінооператором образотворчий стиль фільму. Бере участь спільно з композитором і звукооператором у створенні музичної експлікації фільму, встановлює точний метраж музики по окремих сценах і епізодах.

Затверджує шумові фонограми. Контролює додержання працівниками знімальної групи виробничої і трудової дисципліни, правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Повинен знати: державні, галузеві документи, які визначають напрями розвитку кінематографії; способи, засоби і техніку втілення мистецького задуму, основи кінорежисури анімаційних фільмів та основи кінодраматургії; способи музично-мовного оформлення фільму; історію образотворчого мистецтва, архітектури, стилів і побуту; основи створення образу; анатомію людини з особливостями різних змін за віком; анатомію тварин; технологію і технічні засоби створення анімаційних фільмів; теорію анімаційної драматургії; основи кіномонтажу; операторське мистецтво; біомеханіку рухів мальованих та лялькових персонажів; техніку оживлення (анімації) персонажів фільмів; основи економіки і організації виробництва анімаційних фільмів; правила та норми охорони праці, виробничої санітарії і протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Провідний кінорежисер анімаційних (мультиплікаційних) фільмів: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією кінорежисера анімаційних (мультиплікаційних) фільмів I категорії — не менше 3 років, створення визначних по своєму художньому рівню анімаційних фільмів.

Кінорежисер анімаційних (мультиплікаційних) фільмів I категорії: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації; для магістра — без вимог до стажу роботи, спеціаліста — стаж роботи за професією кінорежисера анімаційних (мультиплікаційних) фільмів II категорії — не менше 2 років, володіння творчими здібностями та майстерністю, створення в якості кінорежисера анімаційних (мультиплікаційних) фільмів постановки не менше 2 повнометражних або 6 короткометражних анімаційних фільмів з відмінною оцінкою.

Кінорежисер анімаційних (мультиплікаційних) фільмів II категорії: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст) та підвищення кваліфікації; стаж роботи за професією кінорежисера анімаційних (мультиплікаційних) фільмів — не менше 2 років, здійснення в якості кінорежисера анімаційних (мультиплікаційних) фільмів постановки не менше 2 повнометражних або 3 короткометражних анімаційних фільмів на високому художньому рівні.

Кінорежисер анімаційних (мультиплікаційних) фільмів: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст), створення в якості асистента кінорежисера анімаційних (мультиплікаційних) фільмів I категорії самостійної постановки не менше 1 повнометражного або 2 короткометражних анімаційних фільмів на високому художньому рівні.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору