Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Професіонали
  4. Редактор

Редактор

Завдання та обов’язки. Організовує і спрямовує творчий процес створення кінофільмів з метою забезпечення їх високого художнього рівня і документальної правдивості. Бере участь у розробленні поточних і перспективних тематичних планів, залучає авторів до написання сценаріїв до кінофільмів. Підбирає літературний матеріал і авторські заявки, котрі можуть бути основою для написання сценаріїв. Подає постійну творчу допомогу автору сценарію. Досконало вивчає фактичний матеріал, на основі якого будується сценарій.

Працює з консультантами фільму. Здійснює контроль за поданням сценарію у встановлений строк і забезпечує своєчасність письмових відповідей автору. Подає разом з автором закінчений літературний сценарій на розгляд керівництву студії і за результатами обговорення готує письмовий висновок про сценарій. Рекомендує кандидатури кінорежисерів для роботи над літературним сценарієм. Бере участь у розробці і обговоренні режисерського сценарію. Готує письмовий висновок про режисерський сценарій. Досягає творчої відповідності режисерського сценарію затвердженому літературному сценарію, а також найбільш доцільного виробничого вирішення фільму згідно з цим сценарієм.

Бере участь у створенні і обговоренні постановницького проекту, у виборі та оцінці акторських проб і відзнятого матеріалу. Здійснює систематичний контроль за зйомками фільму з метою здійснення зйомок відповідно до літературної основи і режисерської розробки та у межах затвердженого корисного метражу по фільму. Бере участь у перегляді відзнятого матеріалу і виборі дублів. Інформує керівництво про порушення виробничо-економічних нормативів, затверджує дикторські тексти. Контролює своєчасне і правильне внесення до картини необхідних змін у відповідності з рекомендаціями художньої ради.

Бере участь у перегляді і обговоренні готового фільму. Погоджує в монтажно-тонувальному періоді всі сценарні поправки і скорочення корисного метражу як в окремих епізодах, так і в цілому по фільму. Складає письмовий висновок, анотацію, лібрето по готовому фільму.

Повинен знати: нормативні документи, що стосуються кінематографії, літератури і мистецтва; розпорядження та інструкції Державного органу управління кінематографії; досягнення в галузі режисури національного та світового кіномистецтва; перспективи розвитку кіномистецтва; технологію фільмовиробництва; основи економіки, організації виробництва, праці і управління; авторське право і трудове законодавство; правила та норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Провідний редактор: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією редактора I категорії — не менше 3 років.

Редактор I категорії: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації; для магістра — без вимог до стажу роботи, спеціаліста — стаж роботи за професією редактора II категорії — не менше 3 років.

Редактор II категорії: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією редактора — не менше 2 років.

Редактор: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст) без вимог до стажу роботи.

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору