Завдання та обов’язки. Проводить масові ігри, забезпечує колективне ігрове спілкування. Організує вистави, проводить вечори розваг та інші форми організації дозвілля населення. Бере участь у розробленні та складанні сценаріїв, тематичних програм, ігрових форм колективного дозвілля, художньому оформленні та музичному супроводі заходів. Складає кошторис видатків на проведення заходів і подає його на затвердження в установленому порядку.
Повинен знати: чинне законодавство в галузі культури та мистецтва; чинні нормативні акти з питань культурно-освітньої та дозвіллєвої діяльності; основи історії і теорії мистецтва, історії виникнення ігор та розваг, їх соціально-психологічні й педагогічні функції; методи та способи активізації аудиторії, залучення різних категорій населення до колективного ігрового спілкування; драматургічну побудову масових розважальних заходів; основи конферансу; ігровий репертуар для різних вікових категорій населення; досвід роботи культорганізаторів в інших закладах культури; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту; правила внутрішнього трудового розпорядку.
Кваліфікаційні вимоги.
Культорганізатор 1-ї категорії повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр, молодший спеціаліст) для спеціаліста — без вимог до стажу роботи; бакалавра, молодшого спеціаліста — підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією культорганізатора 2-ї категорії — не менше 2 років.
Культорганізатор 2-ї категорії повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр, молодший спеціаліст) та підвищення кваліфікації, стаж роботи за професією культорганізатора не менше 2 років.
Методист: базова вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр, молодший спеціаліст) без вимог до стажу роботи.