UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робiтники
  4. Механік з обслуговування звукової техніки

Механік з обслуговування звукової техніки

2-й розряд

Завдання та обов’язки. Підготовлює і проводить комутацію мікшерського пульту і допоміжної мікрофонної техніки в павільйоні. Демонтує і робить профілактику апаратури після зйомки під керівництвом механіка більш високої кваліфікації.

Повинен знати: загальні знання про комутацію звукозаписуючої техніки в павільйоні, призначення окремих елементів звукового тракту; правила трудового розпорядку; правила охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.


3-й розряд

Завдання та обов’язки. Обслуговує звукозаписуюче обладнання на знімальному майданчику в павільйоні, на натурі, під час озвучення в тонательє одноканальних фільмів. Вмикає джерела живлення мікшерського пульту, мікрофонів. Підготовлює до зйомки мікрофонне обладнання (мікрофони, мікрофонні вудлища, мікрофонні стійки). Робить нескладне панорамування (роботу з одним мікрофоном під час зйомок крупних планів).

Повинен знати: елементарні знання з електротехніки, радіотехніки; блок-схему пульту; призначення вузлів і органів регулювання режисерського пульту; типи мікрофонів, їх увімкнення; призначення з’єднувальних шлангів, елементарні основи магнітного запису; правила експлуатації, збереження і транспортування звукотехнічного обладнання; призначення і правила користування вимірювальними приладами та інструментами, що застосовуються в роботі; правила трудового розпорядку; правила охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та одержання професії безпосередньо на виробництві. Підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією механіка з обслуговування звукової техніки 2 розряду — не менше 1 року.


4-й розряд

Завдання та обов’язки. Обслуговує одноканальне звукозаписуюче обладнання на знімальному майданчику з озвученням стереофонічних фільмів. Робить панорамування мікрофоном під час зйомки середніх планів у невеликих декораціях із застосуванням мікрофонного крану. Обслуговує нескладні стереофонічні зйомки із статичним розміщенням мікрофонів. Усуває дрібні дефекти в роботі звукової апаратури із заміною окремих вузлів звукового тракту. Транспортує звукову апаратуру в павільйоні і в експедиції. Вмикає і обслуговує радіозв’язок в павільйоні. Обслуговує апарати відтворення під час перезапису фільмів.

Повинен знати: основи радіотехніки, магнітного запису; будову і характеристики мікрофонів різних типів; принципові і монтажні схеми наявного обладнання; блок-схему проходження звукових сигналів звукотехнічного комплексу; будову апаратури радіозв’язку; призначення окремих вузлів звукового тракту; призначення обладнання суміжних дільниць звукотехнічного комплексу; будову мікрофонного крану; принцип роботи і порядок застосування контрольно-вимірювальних приладів та інструментів; правила трудового розпорядку; правила охорони праці виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією механіка з обслуговування звукової техніки 3 розряду — не менше 1 року.


5-й розряд

Завдання та обов’язки. Обслуговує стереофонічне звукозаписуюче обладнання на знімальному майданчику. Робить панорамування мікрофоном чи системою мікрофонів під час зйомок загальних і середніх планів у великих декораціях. Встановлює і обслуговує мікрофони під час запису оркестрів невеликого складу. Обслуговує радіозв’язок на натурних зйомках з встановленням кількох гучномовців для радіофікації великих об’єктів. Підготовлює до роботи і обслуговування апарати запису і перезапису з перевіркою режимів і усуненням несправностей в процесі роботи (замінює радіолампи, блоки магнітних голівок). Здійснює профілактичний догляд за звуковим обладнанням та різними пристроями. Виконує ремонтні роботи звукового обладнання середньої складності.

Повинен знати: основи звукотехніки, технології звукозапису; елементи теорії електроакустики; технічні характеристики наявного обладнання; принципові і монтажні схеми звукового обладнання; правила користування основними контрольно-вимірювальними приладами, правила їх комутації; блок-схему проходження звукових сигналів; принципи дії і правила користування вимірювальними приладами, що застосовуються при вимірах у звукотехнічному комплексі; розташування мікрофонів по кадру при стереофонічному запису з урахуванням умов локалізації звуку; правила трудового розпорядку; правила охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією механіка з обслуговування звукової техніки 4 розряду — не менше 1 року.


6-й розряд

Завдання та обов’язки. Обслуговує звукозаписуюче обладнання під час зйомок широкоформатних і широкоекранних стереофонічних фільмів із застосуванням 5 — 10 мікрофонів зі складним панорамуванням під час зйомки великих масових сцен. Обслуговує мікрофони під час запису оркестрів великого складу. Усуває недоліки в роботі звукової апаратури. Здійснює профілактичний догляд і ремонтує звукову і допоміжну техніку. Підготовлює до роботи і обслуговує стереофонічну апаратуру запису і перезапису з регулюванням підсилювальних пристроїв по контрольних тест-фільмах. Самостійно виконує роботи з обслуговування пересувної і звукозаписуючої апаратури з проведенням профілактичних ремонтів в експедиціях.

Повинен знати: основи електроакустики; будову комплексу звукового обладнання (включно з ревербераторами та іншими приладами спецефектів); будову звукового каналу відеомагнітофона; принципові схеми звукового обладнання, зв’язків; комутацію всіх можливих зовнішніх джерел звуку; будову і технічні можливості вимірювальних приладів, що застосовуються під час вимірів у звукотехнічному комплексі; кінознімальну оптику для правильного розташування мікрофонів по кадру; режими роботи пересувних електростанцій, генераторів і перетворювачів; правила трудового розпорядку; правила охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією механіка з обслуговування звукової техніки 5 розряду — не менше 1 року.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору