UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робiтники
  4. Механік з обслуговування знімальної апаратури

Механік з обслуговування знімальної апаратури

2-й розряд

Завдання та обов’язки. Обслуговує зйомки під керівництвом механіка з обслуговування знімальної апаратури більш високої кваліфікації. Перевіряє наявність допоміжної операторської техніки (операторські візки, крани, штативи, рейки) на знімальному майданчику. Приймає за наявністю знімальну апаратуру на базі, укладає її і доставляє на місце зйомки. Здійснює чорнове укладання рейок або інших видів панорамних доріг. Чистить і змазує допоміжну операторську техніку (візки, рейки, штативи, кранові візки “Доллі"). Протягує кабель живлення. Доставляє акумулятори до місця зйомки без вмикання.

Повинен знати: основи електротехніки і знімальну апаратуру; види знімальних апаратів і операторських пристроїв та їх призначення; види допоміжної операторської техніки і засобів операторського транспорту; правила трудового розпорядку; правила охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.


3-й розряд

Завдання та обов’язки. Обслуговує на знімальному майданчику знімальну апаратуру під керівництвом механіка з обслуговування знімальної апаратури більш високої кваліфікації. Перевіряє технічний стан операторських кранів зовнішнім оглядом. Завантажує ящик контрбалансу. Перевіряє роботу гальмівної системи операторських кранів. Вирівнює рейковий і панорамний шлях за рівнем і підготовлює його (наносить графіт, тальк). Встановлює штативні голівки всіх типів на всілякі види опор. Перевіряє напругу і підключає кабель до джерела живлення.

Повинен знати: будову кінознімальної апаратури, операторських кранів і операторського обладнання; правила експлуатації і транспортування знімальної апаратури та кранів; правила підключення кабелю до джерела живлення; правила трудового розпорядку; правила охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією механіка з обслуговування знімальної апаратури 2 розряду — не менше 1 року.


4-й розряд

Завдання та обов’язки. Обслуговує на знімальному майданчику знімальну апаратуру різних типів (синхронну, павільйонну, натурну, стаціонарну). Приймає знімальну апаратуру і приладдя до неї, включаючи оптику для нормального варіанта з визначенням технічного стану. Монтує апаратуру на знімальному майданчику. Заряджає, підключає камери. Перевіряє правильність напряму ходу роботи блокувальних пристроїв і контрольних приладів камер. Перевіряє стан плівки на відсутність дефектів. Балансує операторські крани (середні і малі) з апаратом і людьми, працює на них. Управляє операторськими механізмами на зйомках (виконує панорамний рух). Здійснює профілактику обладнання.

Повинен знати: основи техніки кінозйомки; основи технології фільмовиробництва; основи кінооптики; властивості кіноматеріалів; причини виникнення і способи усунення найпростіших неполадок, що виникають у процесі зйомок; правила трудового розпорядку; правила охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією механіка з обслуговування знімальної апаратури 3 розряду — не менше 1 року.


5-й розряд

Завдання та обов’язки. Обслуговує знімальну апаратуру з усіма видами операторських пристроїв під час проведення зйомок (синхронних, павільйонних, натурних, стаціонарних, рапідних, трюкових і автоматичних). Працює з широкоекранною оптикою. Обслуговує зйомки рірпроекції і на інфраекрані ("блукаюча маска"). Перефокусовує оптику під час панорамування. Заряджає плівку, двоплівкові апарати, стереокамери. Працює на великих і механізованих кранах. Здійснює профілактичний догляд за операторською технікою і пристроями. Проводить дрібний ремонт знімального обладнання за допомогою ручного інструменту.

Повинен знати: основи слюсарно-механічної справи; сорти різних кіноплівок і їхні властивості; кінознімальну оптику (нормальну і широкоекранну); основні знання різних електродвигунів постійного і змінного струму; правила трудового розпорядку; правила охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією механіка з обслуговування знімальної апаратури 4 розряду — не менше 1 року.


6-й розряд

Завдання та обов’язки. Обслуговує на знімальному майданчику широкоекранну, широкоформатну і швидкісну апаратуру і систему дистанційного і телевізійного спостереження за кадром і за роботою знімальної апаратури. Працює на всіх системах трансфокаторів, на механізованих кранах і візках. Перевіряє кінознімальну апаратуру шляхом зйомки за допомогою контрольних приладів (автоколіматорів, тахометрів, стробоскопів, вольтметрів, амперметрів тощо). Ремонтує знімальну апаратуру і операторське приладдя за допомогою ручного інструменту.

Повинен знати: основні закони електротехніки і механіки; техніку кінозйомки; конструкцію типів кінознімальної апаратури, операторських пристроїв; основи експонометрії; склад фоторозчинів; обробку кіноплівки; правила трудового розпорядку; правила охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією механіка з обслуговування знімальної апаратури 5 розряду — не менше 1 року.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору