Завдання та обов’язки. Дезінфікує натуральне волосся, миє і кип’ятить зв’язані пасма волосся, сушить і оброблює волосся спеціальними препаратами для довготривалого зберігання, пакує і здає волосся на склад. Оброблює штучні волокна спеціальними розчинами із застосуванням знежирювальних і мийних засобів, матирує волокна (знімає блиск); проводить антистатичне і протизаймисте оброблення.
Повинен знати: види натурального волосся і штучного волокна, що використовуються для виготовлення пастижерських виробів; технологію оброблення натурального волосся і штучного волокна; технічну характеристику, будову і правила експлуатації обладнання, інструментів і пристроїв, що використовуються, правила трудового розпорядку; правила охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
3-й розряд
- у разі оброблення штучного волокна.
Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.
4-й розряд
- у разі оброблення натурального волосся.
Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією пастижера 3 розряду — не менше 1 року.
5-й розряд
Завдання та обов’язки. Виготовляє і ремонтує шиньйони, коси, вії, брови з натурального волокна. Виконує стриження, оформлення шиньйонів, кіс та вій. Виготовляє перуки, напівперуки, накладки, контран’єри під керівництвом пастижера більш високої кваліфікації.
Повинен знати: основи кольорознавства; технологію виготовлення і ремонту пастижерних виробів з натурального волосся та штучного волокна методом тамбурування і тресовання; властивості натурального волосся та штучного волокна; технічну характеристику, будову і правила експлуатації устаткування, інструментів, що застосовуються; правила та норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією пастижера 4 розряду — не менше 1 року.
6-й розряд
Завдання та обов’язки. Виготовляє і ремонтує косметичні та спеціальні (протезні асиметричні і т.і.) перуки та інші пастижерні вироби: напівперуки, накладки, контран’єри. Розробляє ескізи з врахуванням напряму моди. Виконує стриження, завивання і художнє оформлення зачіски пастижерних виробів. Керує роботою пастижерів нижчої кваліфікації.
Повинен знати: технологію виготовлення і ремонту пастижерних виробів; правила знімання мірки для виготовлення пастижерних виробів; напрямок моди; технологічну характеристику, будову і правила експлуатації устаткування, інструментів, що застосовуються; правила та норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією пастижера 5 розряду — не менше 1 року.
SA