Завдання та обов’язки. Готує проблемні огляди теле-, радіопрограм з питань внутрішньої і зовнішньої політики держави, внутрішнього і міжнародного життя. Виступає з порівняльним аналізом поточних подій і їх висвітленням у програмах телебачення (радіомовлення). Виконує роботу з всебічної оцінки якості передач, їх журналістського, художнього рівня, жанрового розмаїття, культури мови. Оцінює верстку окремих програм, блоків передач і мовного дня в цілому, чим сприяє їх вдосконаленню, а в разі потреби — зміні концепції, підвищенню кваліфікації журналістів, впровадженню сучасних форм у повсякденне мовлення.
Повинен знати: чинне законодавство з питань політики, радіо і телебачення; постанови, розпорядження, накази та інші нормативні документи, що регламентують діяльність теле-, радіомовлення, інформацію про громадсько-політичні події, стан і перспективи розвитку господарського, наукового та культурного життя в країні і за кордоном; передовий вітчизняний та зарубіжний досвід організації телебачення (радіомовлення); технічні засоби і технологію створення телепрограм (радіопрограм), методи роботи в кадрі перед мікрофоном, основи техніки усного мовлення; літературне редагування; основи авторського і трудового законодавства, економіки, організації праці; нормативні акти і методичні рекомендації, що регламентують діяльність творчих працівників; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та пожежної безпеки.
Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж журналістської роботи — не менше 3 років.