Завдання та обов’язки. Самостійно готує партію свого інструмента для участі у репетиційній роботі ансамблю. Бере участь у концертних виступах свого колективу як на стаціонарі, так і на гастролях. Постійно працює над підвищенням професійної майстерності та оновленням репертуару.
Повинен знати: чинне законодавство в галузі культури та мистецтва; музичну літературу для свого інструмента; історію та теорію музики; основний та поточний репертуар; правила внутрішнього трудового розпорядку; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Кваліфікаційні вимоги.
Артист камерного ансамблю (академічного) вищої категорії:
повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією артиста камерного ансамблю (академічного) I категорії не менше 3 років.
Артист камерного ансамблю (академічного) I категорії: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації; для магістра — без вимог до стажу роботи, для спеціаліста — стаж роботи за професією артиста камерного ансамблю (академічного) II категорії не менше 2 років, бакалавра — не менше 3 років.
Артист камерного ансамблю (академічного) II категорії: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст, бакалавр, молодший спеціаліст) без вимог до стажу роботи.
Спеціальні кваліфікаційні вимоги. Артист камерного ансамблю (академічного) вищої категорії: видатна професійна майстерність, висока виконавська культура, яскрава творча індивідуальність; широке визнання глядачів.
Артист камерного ансамблю (академічного) I категорії: висока виконавська майстерність; бездоганне володіння навичками читання ансамблевих партій.
Артист камерного ансамблю (академічного) II категорії: розвинені інструментальні здібності; необхідна професійна підготовка для виконання ансамблевих партій.